اشتراک گذاری

چه زمانی برای تعویض کارتریج دستگاه کپی مناسب است ؟

کارتریج قرار گرفته در دستگاه های کپی و چاپ به واسطه ساز و کار این تجهیزات، پس از مدتی به شارژ یا تعویض نیاز پیدا میکند. بسیاری از کاربران در خصوص زمان تعویض کارتریج دستگاه کپی خود با ابهاماتی مواجه اند. اگر چه برخی از دستگاه های جدید به هنگام اتمام جوهر یا تونر کارتریج ارورهایی مبنی بر تعویض کارتریج را نمایش میدهند، اما همچنان بسیاری از ماشین های کپی از چنین امتیازی برخوردار نیستند. در چنین تجهیزاتی لازم است با دقت و مشاهده ی نشانه ها به این زمان پی برد.

توجه داشته باشید که بی‌ توجهی به این امر و به تعویق انداحتن زمان تعویض کارتریج علاوه بر کاهش کیفیت چاپ، در دراز مدت، استهلاک جدی این قطعه را درپی خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم به بررسی همین موضوع بپردازیم. شما عزیزان همچنین میتوانید با مراجعه به بخش پرسش و پاسخ قرار گرفته در وبسایت مرکز تعمیرات کپی اطلاعات لازم در خصوص روشن نشدن دستگاه کپی را کسب نمایید.

زمان تعویض کرتریج

بهترین زمان تعویض کارتریج دستگاه کپی

چنانچه دستگاه فتوکپی شما در ارتباط با زمان تعویض کارتریج دستگاه کپی قادر به نمایش ارور و خطای مربوطه نیست، لازم است با سایر نشانه های تمام شدن کارتریج دستگاه خود، آشنایی داشته باشید. پیش از پرداختن به این موضوع توجه داشته باشید که عمر مفید جوهر یا تونر کارتریج دستگاه کپی، حدودا شش ماه است. پیشنهاد میشود پس از گذشت این زمان اقدامات لازم جهت تعویض کارتریج مخصوص و مناسب دستگاه خود را به عمل آورید. البته عامل مهمی چون حجم استفاده از دستگاه نیز در کم یا زیاد نمودن این زمان نقشی موثر دارد. شاید این سوال برایتان مطرح شود که علاوه بر موارد مذکور چه نشانه هایی میتواند ما را از فرا رسیدن زمان عوض کردن کارتریج آگاه سازد ؟

لازم به ذکر است که کمرنگ شدن چاپ و توقف در فرآیند چاپ میتواند از مهم ترین علائم نیاز به تعویض کارتریج دستگاه کپی باشد. از دیگر نشانه هایی که خبر از فرا رسیدن زمان تعویض این قطعه میدهد، سفید بودن چاپ است. عدم یکنواختی چاپ نیز از دیگر نشانه های تمام شدن مواد مصرفی دستگاه برای چاپ است. شما عزیزان همچنین میتوانید انجام این سرویس را به کارشناسان و متخصصان نمایندگی شارپ ارجاع دهید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در این مرکز تماس حاصل نمایید.

نکات قابل توجه در زمان تعویض کارتریج دستگاه کپی

علاوه بر آگاهی از زمان تعویض کارتریج دستگاه کپی، برخی نکات مهم نیز هستند که توجه به آن ها در چنین مواقعی ضرورت دارد. اولین نکته سپردن این امر به فردی کاربلد و با تجربه است. علاوه بر این همواره به کاربران توصیه میشود که از کارتریج مخصوص نسخه و مدل دستگاه خود استفاده کنند. عدم توجه به این نکته میتواند به مرور زمان کاهش عمر دستگاه و بی کیفیتی کپی را به همراه داشته باشد. این مورد در تمامی دستگاه های لیزری و جوهر افشان انواع برندها صدق می کند. در همین راستا کارشناسان و متخصصان ما در نمایندگی شارپ ، اچ پی، ریکو و یار برندها آماده ارائه هر گونه سرویس لازم به شما عزیزان خواهند بود.

مرکز تعمیرات کپی

مرکز تعمیرات کپی یکی از پیشرفته ترین و جامع ترین مراکز ارائه خدمات فروش و تعمیر انواع تولیدات اداری کمپانی های مختلف است. این سرویس ها بدون هیچ گونه محدودیت در اختیار متقاضیان گرامی قرار می گیرد و شامل انواع ماشین اداری، دستگاه کپی، پرینتر، آل این وان و غیره خواهد شد. این دپارتمان با جذب و به خدمت گرفتن کارشناسان و متخصصان زبده فروش و تعمیر، بدل به یکی از معتبر ترین شعب تعمیراتی در سطح کشور شده است که هم اکنون در شعب مختلفی در تهران، کرج و شهرستان های کشور به فعالیت می پردازد.

از آن جا که مرکز تعمیرات کپی، اصلی ترین اولویت خود را فراهم نمودن رضایت و اعتماد کاربران قرار داده است، کلیه سرویس های فروش، عیب یابی، تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات با گارانتی و ضمانت نامه معتبر کتبی نیز همراه هستند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات و نحوه بهره مندی از خدمات مرکز ما با مشاوران شعب مختلف تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩