اشتراک گذاری

اتصال موبایل به پرینتر

امروزه گوشی های موبایل، بخش بزرگی از مسئولیت بایگانی مدارک ما را بر دوش می‌کشند. از فایل‌ها و اسناد گرفته تا تصاویر و دیگر اطلاعات در بخش های مختلف گوشی های موبایل افراد ذخیره می‌شوند. نیاز به نگهداری این اسناد به صورت چاپی در بسیاری از موارد ما را به اتصال موبایل به پرینتر وادار می‌کند. از طرفی احتمال خرابی، ویروسی شدن یا سرقت گوشی همراه و خطر از بین رفتن آنها، ثبت این مدارک را الزامی می‌کند.
با مطالعه این مطلب شیوه وصل کردن گوشی همراه به چاپگر را می‌آموزیم و از خدمات نمایندگی‌های شرکت سخت افزار ایران در این زمینه آگاهی می‌یابیم.
همچنین اگر می خواهید بدانید چگونه رایانه خود را به چاپگر وصل کنید پیشنهاد می کنیم مطلب نحوه اتصال پرینتر به کامپیوتر را مطالعه کنید.

اتصال موبایل به پرینتر و روش‌های انجام آن

 • در صورت داشتن فایل حاوی مطالب یا تصاویر و نیاز به چاپ آن چگونه عمل می‌‌کنید؟

باید اذعان کرد بسیاری از مردم برای وصل کردن گوشی همراه به چاپگر روش اتصال گوشی به USB را انتخاب کرده و بر طبق آن عمل می‌کنند. اما روش‌های آسان‌تری هم برای این کار وجود دارد.

 • وصل شدن مستقیم گوشی همراه به چاپگر

این روزها، پیشرفت تکنولوژی در هر زمینه توجه همگان را جلب کرده و کارها را آسان نموده است. از جمله این موارد امکانات چاپ و تهیه مدارک و اسناد در کوتاه‌ ترین زمان ممکن است. این کار خصوصا هنگامی که با اتصال موبایل به پرینتر به شکل بی واسطه انجام گیرد بسیار جالب است. برای این کار نیازی به برنامه مخصوص وجود نداشته و در این حالت می‌توان از گوشی به‌منزله چاپگر استفاده نمود.

 • آیا پرینت گرفتن با موبایل امکان دارد؟

با وجود گوشی هوشمند، اگر به اینترنت دسترسی داشته باشید بدون توجه به نوع گوشی موبایل خود که Android  باشد یا iOS  خواهید توانست فایل دلخواه را به چاپگر ارسال و پرینت کنید. برای این کار در بسیاری از موارد حتی نیازی به نصب برنامه مخصوص نیز ندارید!

 • روش انجام این کار در گوشی آیفون به ترتیب زیر است:

گزینه Share Button on Documents را یافته و بر روی آن کلیک نمایید.

 • گرچه اکثر موبایل های اندروید می‌توانند اسناد و مدارک را چاپ کنند، اما در صورت نداشتن چنین قابلیتی، خواهید توانست از برنامه Google Cloud Print کمک گرفته و کار چاپ را به انجام برسانید. دانلود این برنامه از طریق اینترنت نیز به آسانی امکان پذیر است. به این منظور باید مراحل زیر را با دقت و به ترتیب انجام دهید:

۱ –  چاپگر سازگار با برنامه فوق را به شبکه اینترنت مشترک با همان گوشی همراه وصل کنید. سپس با باز کردن مرورگر کروم، وارد اکانت شخصی خود شده و از آن طریق چاپگر را روشن کنید.

۲ – وارد Settings  شده و در آن گزینه Printing to add a printer را بیابید.

۳ – با انتخاب و کلیک روی برنامه فوق، Google Cloud Print را باز کنید. حالا به سه نقطه عمودی گوشه سمت راست صفحه رفته و پس از ضربه زدن به آن، از میان مواردی که به شما نمایش می‌دهد گزینه پرینت را انتخاب نمایید.

با انجام این ۳ مرحله گوشی شما برای انجام عملیات چاپ آماده است.

 • چرا Google Cloud Print را بهترین برنامه چاپ می‌نامند؟

این روزها و با وجود برنامه های مختلفی که برای اتصال موبایل به پرینتر وجود دارد، هنوز هم بسیاری Google Cloud Print را بهترین گزینه برای این کار به حساب می‌آورند. علت این موضوع را می‌توان در سهولت کاربرد و اطمینان از نتایج مثبت آن برشمرد. امکان چاپ واضح و فوری هرگونه فایل اعم از تصویری یا مکتوب توسط این برنامه نیز بر طرفداران آن افزوده است.

 • پرینتر خاص، برنامه خاص!!

در برخی موارد شرکت های سازنده چاپگر، برنامه های انحصاری و ویژه ای را برای این منظور ارائه می‌کنند. برای مثال شرکت اچ پی توانسته با اعلام برنامه ویژه، راه اندازی و اتصال موبایل به پرینتر HP ساخت این شرکت را تسهیل نماید. این برنامه از طریق Google Play به راحتی قابل دانلود و دسترسی برای عموم است.

 • اتصال تلفن همراه به چاپگر با روشی متفاوت!!

علاوه بر موارد گفته شده، از طریق برنامه Prints Share هم می‌توان این اتصال را برقرار نمود. این برنامه از طریق شرکت Mobile Dynamics  عرضه و مراحل کار را تا حد امکان آسان نموده است. به این ترتیب که با بکارگیری این برنامه می‌توان فایل‌ها را مستقیما از روی موبایل به چاپگر منتقل نمود. جالب اینکه در این مسیر نیازی به انتقال آنها به کامپیوتر نیست!

این اپلیکیشن از هر دو نوع چاپگر بی سیم و کابلی پشتیبانی می‌کند:

در مدل بی سیم مراحل بصورت خودکار و تنها با نصب برنامه Prints Share و جستجوی پرینتر انجام می‌شود.

در چاپگرهای معمولی یا کابلی، برای اتصال موبایل به پرینتر، پس از نصب اپلیکیشن  Prints Share باید کابل OTG آن را نیز دانلود و در سیستم خود نصب نمایید. به این شرط، برنامه Prints Share خواهد توانست کامپیوتر شما را شناسایی کرده و به واسطه آن با پرینتر مرتبط شود.

 • طرز استفاده از Prints Share

پس از دانلود این برنامه، گوشی اندروید را به کامپیوتر متصل نموده و برنامه را باز کنید. سپس با جستجو در آن نام چاپگر خود را یافته و روی آن کلیک کنید. به این امکان ترتیب ارتباط بین این دو میسر می‌شود.

در این مرحله باید نسبت به روشن بودن ۳ دستگاه وای فای، چاپگر و رایانه اطمینان پیدا کنید. حال این برنامه را در گوشی خود نیز نصب کرده و آن را اجرا کنید. در این ضمن فایل مورد نظر را بیابید و فایل های مورد نظر را انتخاب و چاپ نمایید. البته پیش از اقدام به مرحله نهایی چاپ، سیستم پرسش هایی در مورد تنظیمات چاپ این فایل و نام یا تعداد صفحات مطرح می‌کند.

این فرصتی است تا نحوه و جزئیات کار را مشخص کرده و نهایتا با کلیک بر روی دکمه چاپ، کار را عملی کنید.

 • از اتصال آیفون به چاپگر چه می‌دانید؟

اگر با گوشی آیفون کار می‌کنید، بد نیست تا نحوه اتصال موبایل به پرینتر در این نوع گوشی را نیز بدانید. برای این کار پس از یافتن پرینتر سازگار با Air Print می توانید هر دو را به شبکه WIFI وصل کرده و سپس فایل مورد نظر خود را باز کنید. حالا زمان یافتن و کلیک بر روی گزینه Prints Share است. با این کار چاپگر مورد نظر به راحتی شناسایی شده و با انتخاب اسناد، پروسه چاپ آنها انجام می‌شود.

 • آیا می‌توان گوشی آیفون را به پرینترHP وصل کرد؟

این مورد هم از جمله سوالات مطرح برای دارندگان این نوع چاپگر است. با توجه به مطالبی که در مورد برنامه تخصصی اچ پی برای هر نوع چاپگر، گوشی آیفون هم به راحتی قابل وصل به این نوع پرینتر است. برای این کار از بین گزینه‌هایی اندروید، آیفون و ویندوز که به شما پیشنهاد می‌شود مورد خود را انتخاب و روی آن کلیک کنید. سپس گوشی خود را به شبکه بی سیم چاپگر متصل و در صورتی که گزینه مورد نظر وجود ندارد با استفاده از وای فای، مستقیما به پرینتر متصل شوید.

در این مرحله، فایل مورد نظر خود را برای چاپ انتخاب و روی کلید Share کلیک کنید و با فشردن دکمه چاپ یا Print عملیات را به پایان برسانید.

 • روش اتصال مستقیم اندروید به پرینتر HP

 در این روش اتصال موبایل به پرینتر ضمن چند مرحله ساده، گوشی اندروید به چاپگر اچ پی متصل می‌شود. این کار از طریق رفتن به Google Play Store و نصب برنامه HP Print Service انجام می‌شود. برای این کار ضمن روشن کردن برنامه، از منوی سمت راست صفحه گزینه پرینت را انتخاب و چاپگر خود را از میان لیست پرینترها جدا کنید. پس از این مرحله می‌توانید چاپ را انجام دهید.

اگر موفق به انجام اتصال با چاپگر نشدیم… !!!

اکنون این سوال مطرح است که اگر با طی همه این مراحل باز هم موفق به انجام مراحل فوق نشویم چاره کار چیست؟ یک گزینه آسان و مطمئن تماس با نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی در مرکز سخت افزار ایران و درخواست کارشناس مجرب برای این منظور است.

شما هم می‌توانید از امکانات وسیع نمایندگی های مجاز و معتبر این شرکت در تهران، کرج و شهرستان ها برای اتصال موبایل به پرینتر برخوردار شوید. هم‌چنین خدمات نصب و تعمیر انواع پرینتر، تعویض قطعات و سرویس دهی به انواع چاپگرها نیز در این مراکز قابل عرضه است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩