اشتراک گذاری

آموزش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

یکی از ویژگی های کاربردی  پرینترهای امروزی از جمله پرینترهای ریکو امکان استفاده از اندازه های متنوع کاغذ برای شکل گیری فرایند چاپ است. این تنوع انتخاب در حدی است که می توان از کاغذهای کوچکی هم اندازه ی پاکت نامه تا اندازه های بزرگ نامتداول برای پرینت استفاده کرد. البته برای این منظور لازم است تنظیماتی اعمال شود تا از حالات مختلف پیش فرض پرینتر بهره برد. در این مقاله قصد داریم به شرح اجمالی نحوه ی تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر بپردازیم. نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو شما را به مطالعه ی این مقاله دعوت می کند.

مراحل تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر

  • مرحله اول: برای تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر ابتدا باید سینی ورودی کاغذ را بررسی کنید و با مطالعه ی دفترچه ی راهنما از امکان قرار دادن کاغذ در ابعاد مورد نظر اطمینان یابید. سینی کاغذ در پرینتر اغلب دارای مکانیسم تنظیم ابعاد کاغذ به صورت دستی می باشد تا بتوانید با جابه جا کردن آن اندازه کاغذ را به دلخواه تغییر دهید. البته ابعاد استاندارد را می توانید با نشانه هایی که روی سینی نمایش داده شده اند نیز بیابید تا این کار را راحت تر و سریع تر انجام دهید.
  • مرحله دوم: سینی کاغذ را بیرون کشیده و ابعاد کاغذ را به درستی مطابق با شیارهای موجود تنظیم کنید. ضامن هایی که باعث آزاد شدن قفل های نگهدارنده ی صفحات محرک پرینتر می شوند را باز کنید. برای این کار به جهت بازشدن صحیح قفل های ذکر شده دقت کنید.
  • مرحله سوم: در این مرحله باید اندازه کاغذ مورد نظر خود را بر روی سینی کاغذ بیابید و آن را جاسازی کنید. اگر ابعاد کاغذ استاندارد باشد، برای تنظیم کردن اندازه کاغذ در پرینتر تنها کافیست سایز دقیق کاغذ را مشخص کنید و صفحات تنظیم کننده در سینی ورودی سیستم را روی اندازه کاغذ قرار دهید.
  • مرحله ی چهارم: در این مرحله باید با انجام تغییرات لازم در سیستم رایانه ای مورد استفاده بتوانید پرینت بگیرید.

تنظیم اندازه کاغذ برای پرینت گرفتن در رایانه

همان طور که اشاره شد پس از جاسازی کاغذ مصرفی برای تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر نیازمند تغییراتی نیز در کامپیوتر متصل به پرینتر می باشید. برای این کار باید در نرم افزاری که می خواهید از طریق آن دستورهای چاپ را اجرا کنید، وارد منوی File شده و گزینه Print را تایید کنید. سپس از انتخاب صحیح پرینتر در لیست دستگاه های نمایش داده شده بر روی گزینه Properties کلیک کنید. حال گزینه Paper/Quality را انتخاب کنید و پس از گزینش حالت Advanced  روی Paper Size کلیک نمایید. از لیست نمایان شده اندازه و نوع کاغذی را که در پرینتر قرار داده ایید را انتخاب کنید و به عنوان مرحله ی آخر با فشردن دکمه OK تغییرات اعمال شده را تایید کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر درخصوص هر یک از بخش های این مطلب با کارشناسان ما در نمایندگی Ricoh تماس حاصل فرمایید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”تعمیرات پرینتر ریکو همراه با گارانتی” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1-%25d8%25b1%25db%258c%25da%25a9%25d9%2588%2F|||” read_text=”تعمیرات پرینتر ریکو” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از ویژگی های بارز سیستم کاری نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو است. این مرکز با استفاده از دانش به روز تعمیرکاران حرفه ای خود و در اختیار داشتن آرشیوی کامل از قطعات داخلی و جانبی انواع پرینترها، همواره آماده ی خدمت رسانیست. خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و تمامی پرینترهای ساخت ریکو را در بر می گیرد. در کارگاه های مجهز واحد تعمیرات نمایندگی مجاز پرینتر ریکو، پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شوند. چنین شرایطی تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای کاربران گرامی تضمین می نماید.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩