اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن درام پرینتر اچ پی

عوامل متعددی موجب بروز اختلال در عملکرد پرینتر و آسیب دیدگی قطعات داخلی این دستگاه می شوند. یکی از این موارد، آلودگی قطعه به نام درام است که زمینه ساز بروز مشکلات و ایرادهای جدی در دستگاه و به ویژه کیفیت چاپ خواهد شد. در راهنمای آموزش تمیز کردم درام پرینتر اچ پی ، شما را با ماهیت این قطعه و مراحل پاکسازی آن آشنا خواهیم کرد تا بتوانید فرایند مورد بحث را به راحتی انجام دهید. باید اشاره کنیم که تداوم آلودگی این بخش، کارتریج را نیز دچار مشکل کرده و به این ترتیب، فرایند چاپ و کیفیت برگه های خارج شده از دستگاه را به شدت مختل خواهد نمود.

نکته دیگر این که گاهی تنها با تعویض درام می توان مشکلات پرینتر را برطرف کرد. به هر ترتیب، در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی پیرامون این قطعه می توانید از همکاران ما در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. برای تماشای فیلم آموزش تمیز کردن درام پرینتر hp ، توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

آموزش تمیز کردن درام پرینتر اچ پی

درام چه نقشی در پرینتر دارد؟

درام معمولا به عنوان همکار کارتریج شناخته می شود و موظف است که بار الکتریکی لازم برای چاپ را به تونر منتقل کند. بر خلاف تصور خیلی از افراد که درام و کارتریج را یکی دانسته و تفکیکی بین آنها قائل نیستند، باید بدانید که درام در مقایسه با کارتریج، از عمر بیشتری برخوردار است و حدودا در هر ۴ یا ۵ بار شارژ تونر، نیاز به تعویض خواهد داشت.

این قطعه، تونرهای مرتب شده برای چاپ را به کاغذ منتقل می کند و به این ترتیب، موجب ذوب شدن تونر با فشار و حرارت روی کاغذ می گردد.  با توجه به عملکرد درام، لازم است که توجه ویژه ای به این قطعه شود و هر چند وقت یک بار، اقدام به پاک سازی آن نمایید. طبق تجربه همکاران ما در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی ، تمیز کردن درام در فواصل زمانی مشخص، تاثیر بسزایی در عملکرد بهتر پرینتر و چاپ با کیفیت تر این دستگاه خواهد داشت.

مراحل آموزش تمیز کردن درام پرینتر اچ پی

برای تمیز کردن درام چاپگر hp، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- قبل از هر کاری، پرینتر را خاموش کنید.

2- حالا چاپگر را از پریز بکشید و مطمئن شوید که برق در دستگاه جریان ندارد.

3- در پرینتر را باز کنید.

4- با استفاده از دفترچه ی راهنما، محل قرارگیری درام پرینتر اچ پی را پیدا کنید. (محل نصب درام در پرینتر های مختلف، تفاوت دارد.)

5- تونرهای داخل کارتریج را خالی کنید.

6- نوار میلار داخل دستگاه را پیدا کنید؛ این نوار معمولا به شکل یک تیغه پلاستیکی است.

7- با استفاده از نوار میلار، سطح درام را به خوبی تمیز کنید. این کار موجب پاک شدن تونرهای موجود در سطح درام می گردد.

8- در ادامه آموزش تمیز کردن درام پرینتر اچ پی ، کارتریج تمیز شده را مجددا داخل پرینتر گذاشته و از جایگذاری کامل و درست آن مطمئن شوید.

9- درب چاپگر اچ پی تون رو با احتیاط ببنیدین.

10- پرینتر را روشن کرده و آن را با چاپ یک برگه، امتحان کنید.

نمایندگی اچ پی

نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران، مرکزی رسمی و معتبر است که در زمینه فروش، تعمیر و خدمات پس از فروش محصولات این کمپانی فعالیت می کند. این مرکز با راه اندازی واحدهای تخصصی فروش، تعمیرات و … خدمات و سرویس های متمایزی را به کاربران عرضه می کند. همکاران ما در هریک از بخش ها، از بین زبده ترین نیروها انتخاب شده و بر حوزه کاری خود تسلط کامل دارند.

فروش انواع لپ تاپ، پرینتر، دستگاه کپی، چند کاره، تبلت، آل این وان و تجهیزات جانبی این شرکت و نیز تعمیرات اچ پی در سطحی تخصصی را می توان به عنوان اصلی ترین فعالیت های نمایندگی hp معرفی نمود. شما عزیزان برای دریافت هریک از خدمات ذکر شده می توانید با شماره تلفن های نمایندگی مجاز اچ پی که در سایر بخش های سایت ذکر شده تماس بگیرید و از جزئیات سرویس مورد نظر مطلع گردید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩