اشتراک گذاری

نحوه تمیز کردن صحیح درام دستگاه کپی

هر دستگاه فتوکپی برای به انجام رساندن فرایند کپی و چاپ نیاز به کنار هم قرار گرفتن قطعات مختلف سخت افزاری و مکانیکی دارد که در دسته های مختلفی مورد بررسی قرار میگیرند. یکی از این قطعات درام است. درام نقش موثری در کیفیت و کارایی دستگاه کپی ایفا میکند. این قطعه در ماشین های کپی لیزری با تولید صدا همراه است و بخش مهمی از مجموعه ‎ای است که یک فتوکپی لیزری را تشکیل می‎ دهد. در واقع درام در داخل یک دستگاه فتوکپی، تونر را برداشته و آن را روی کاغذ می‎گذارد. با چرخش درام در فتوکپی، لیزر روی پوشش بیرونی درام مطابق با موردی که در حال چاپ آن است، می تابد و فرایند چاپ میسر میگردد.

درام ها به نسبت سایر قطعات قرار گرفته در فتوکپی، بیشتر در معرض کثیفی و خراش هستند و به محض آلوده شدن، لازم است تمیز شوند و یا مورد تعویض قرار بگیرند. از این رو کارشناسان تعمیر ماشین های اداری، همواره به دارندگان این تجهیزات توصیه میکنند، نسبت به تمیز کردن درام دستگاه کپی خود، دقت داشته باشند. چرا که کثیفی درام میتواند کیفیت چاپ و کپی را در دستگاه، با افت قابل توجهی همراه کند و دردسر های بسیاری را برای کاربران به همراه داشته باشد. در همین خصوص قصد داریم کمی در مورد چگونگی تمیز کردن صحیح درام فتوکپی صحبت کنیم.

نحوه تمیز کردن درام دستگاه کپی

برای تمیز کردن درام دستگاه کپی خود کافی است مراحل درج شده در این بخش را دنبال نمایید چرا که انجام گیری این پروسه سختی یا پیچیدگی خاصی ندارد و با کمی دقت انجام پذیر است. شما عزیزان همچنین میتوانید در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در این زمینه با مشاوران و کارشناسان تعمیر نمایندگی دستگاه کپی کیوسرا تماس حاصل نمایید.

اولین و مهم ترین نکته در تمیز کردن درام فتوکپی خاموش کردن دستگاه و صبر کردن برای خنک شدن آن است. توصیه میشود از سرویس درام در زمان روشن بودن دستگاه کپی اکیداً خودداری کنید چرا که این امر میتواند به بروز خسارت های جدی به دستگاه کپی شما بیانجامد. پس از اطمینان از خاموش بودن دستگاه لازم است درب آن را به دقت باز کنید. پس از باز کردن درب میتوانید دیاگرام مربوط به قرارگیری قطعات را مشاهده کنید. در صورتی که این دیاگرام وجود نداشت از دفترچه ی راهنمای دستگاه خود کمک بگیرید. با پیدا کردن و تشخیص محل قرار گیری درام، به دقت تونر را از آن جدا کرده و نوار میلار را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که نوار میلار یک تیغه ی پلاستیکی یا لاستیکی است. لازم است با استفاده از این نوار سطح درام دستگاه خود را با ظرافت تمیز کنید. معمولا سطح درام محل تجمع تونر و آلودگی هایی از این دست است که به این وسیله تمیز میشود. پس از اتمام این فرایند، در واقع پروسه ی تمیز کردن درام به پایان میرسد و میتوانید آن را در جای خود قرار داده و درب دستگاه را ببندید.

-
[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی دستگاه کپی کیوسرا” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2Fcontact%2F|||” read_text=”نمایندگی کیوسرا” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی دستگاه کپی کیوسرا یکی از جامع ترین و تخصصی ترین مراکز ارائه ی خدمات تعمیر و فروش انواع دستگاه کپی کیوسرا است. این نمایندگی تمام توان و امکانات خویش را به کاربسته تا ارائه دهنده تخصصی‌ترین خدمات به کاربران و مشتریان خویش در سراسر کشور پهناورمان باشد. نمایندگی دستگاه کپی کیوسرا با همکاری تیمی از کارشناسان خبره و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی را در حوزه تعمیر و فروش دستگاه فتوکپی این کمپانی به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید.

سرویس‌های مرتبط با فروش این دستگاه، با حضور در نمایندگی فروش فتوکپی kyocera  و سرویس‌های مرتبط با تعمیر با حضور در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کیوسرا قابل دریافت است. در ارتباط با خدمات مرتبط با تعمیر فتوکپی کیوسرت در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی قطعه معیوب و تحویل آن به تعمیرگاه وجود نداشته باشد، می‌توان از سرویس تعمیر در محل دستگاه کپی کیوسرا استفاده کرد که این سرویس در حال حاضر در تهران و کرج قابل دریافت است.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩