اشتراک گذاری

نحوه گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری

گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری موضوع مهمی است که کیفیت چاپ پرینتر را کامل تحت تاثیر خود قرار می دهد. در واقع تنها با اطلاع از میزان تونر می توان زمان شارژ کارتریج را پیش بینی کرد. اگر میزان استفاده ی شما از چاپگر به نسبت زیاد است و یا شغلتان به چاپ هر روزه ی اسناد مختلف بستگی دارد، این مقاله را از دست ندهید تا با نحوه ی گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری آشنا شوید. همچنین می توانید با مراجعه به لینک شارژ کارتریج از روند استفاده ی دوباره از کارتریج چاپگرها نیز اطلاع بیابید.

نحوه-گزارش-گرفتن-از-میزان-تونر-در-کارتریج-های-لیزر

نشانه های کاهش تونر در کارتریج چیست؟

تونر اصلی ترین ماده ی مصرفی در فرآیند چاپ است. عموما اکثر پرینترها و دستگاه های کپی به اتمام رسیدن این ماده و یا کمبود آن را از طریق نمایش ارورهایی بر روی نمایشگر دستگاه به اطلاع کاربر می رسانند. از طرفی می توانید پروسه ی گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری با افت شدید کیفیت چاپ اسناد مختلف کنسل کنید. 

اگر برگه های به چاپ رسیده کاملا غیر واضح شده اند و دارای متون ناخوانایی هستند؛ به احتمال قوی زمان شارژ یا تعویض کارتریج فرا رسیده است. برای استفاده ی دوباره از چاپگر همواره می توانید با نمایندگی کپی در تماس باشید. کارشناسان این مجموعه با استفاده از با کیفیت ترین تونرهای موجود در بازار کارتریج انواع دستگاه های کپی و پرینترها را شارژ می نمایند.

برای گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری چه کار کنیم؟

همان طور که گفته شد، اگر شغل شما به چاپ روزانه ی اسناد مختلف نیاز دارد، گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری و اطلاع از کمبود تونر پیش از بروز نشانه های به اتمام رسیدن آن مسئله ی مهمی است. برای این کار چند روش وجود دارد که عبارتند از:

بررسی چیپست کارتریج

یکی از اصلی ترین راهکارهای اندازه گیری میزان تونر در کارتریج های لیزری، بررسی چیپست است. چیپست یک برد الکتریکی خاص در کارتریج است که می‌تواند میزان تونر موجود و تعداد پرینت‌های گرفته شده را به اطلاع کاربر برساند. گزارشی که میزان تونر کارتریج نمایان می سازد در بازه ی صفر تا 100 درصد متغیر است. هر پرینتر لیزری باید برای به چاپ رسیدن اسناد دست کم 10 درصد تونر را داشته باشد. در نتیجه میزان تونر بیشتر از این حداقل ممکن تشخیص داده شود.مقاله آموزش تعویض چیست کارتریج را مطالعه کنید.

این مقاله حتما به کارت میاد : نحوه تنظیم کیفیت چاپ در پرینتر لیزری

اندازه گیری میزان تونر در کارتریج های لیزری با استفاده از منوی پرینتر

گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری زمانی که پرینتر دارای صفحه نمایش است با فشردن کلید menu آغاز می شود. پس از این کار گزینه ی information یا reports انتخاب کنید و به عنوان مرحله ی آخر عبارت supplies status را برگزینید تا میزان تونر سیستم مشاهده شود. در دستگاه های  فاقد صفحه نمایش نیز کافی است چند ثانیه دکمه سبز رنگ موجود بر روی دستگاه را نگه دارید تا مقدار تونر کارتریج را بیابید.

گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری توسط رایانه

یکی دیگر از راه های گزارش گرفتن از میزان تونر در کارتریج های لیزری، استفاده از اطلاعاتی است که کامپیوتر متصل به پرینتر می تواند ارائه دهد. برای این منظور ابتدا وارد بخش all programs در منوی استارت سیستم شوید و گزینه ی devices and printers را بیابید. سپس با کلیک راست کردن بر روی این گزینه، پرینتر مورد نظر را برگزینید.

از طریق منوی services، عبارت supply status pages را انتخاب نمایید. دقت کنید که در پرینترهای لیزری سیاه و سفید اگر کارتریج شارژ شده باشد و چیپست آن تعویض نشده باشد، تست supply memory درصدی از تونر کارتریج را نشان نداده و با ارور used supply in use یا supply very low روبه رو می شوید. این ارور هیچ ایرادی در نحوه ی چاپ پرینتر ایجاد نمی کند. به راحتی با فشار دادن دکمه Ok می توان آن را برطرف کرد.

مرکز تعمیرات پرینتر

مرکز تعمیرات پرینتر در کنار شماست تا بتوانید با صرف مدت زمان کوتاهی از عیوب ریز و درشت چاپگر مورد استفاده ی خود رهایی بیابید. فرقی ندارد که مشکل پرینتر مورد نظر سخت افزاری است یا نرم افزاری، تمامی ایرادات سیستماتیک پرینترها در مرکز تعمیرات پرینتر به بهترین شکل ممکن برطرف خواهد شد. خاطرنشان می نماییم که اگر در پروسه ی تعمیر و بازیابی نیاز به تعویض قطعه ی خاصی شناسایی شود، جایگزینی با نمونه های اورجینال سازگار با ساختار پرینتر انجام می شود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩