اشتراک گذاری

علت شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ چیست؟

تا به حال با این وضعیت مواجه شده اید که پرینتر مورد شما کارتریج را شناسایی نکند؟ این اتفاق معمولا پس از تعویض یا شارژ کارتریج می افتد و مشکلاتی را ایجاد می کند. اگر کارتریج یا روند شناسایی آن در چاپگر مختل شود، عملیات چاپ نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. شما باید اول دلیل یا دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را شناسایی کنید تا بعد با توجه به شرایط موجود، مشکل را برطرف کنید. ممکن است کارتریج بد جا افتاده باشد و یا دلایل دیگری پشت ایجاد این مشکل وجود داشته باشد.

در ادامه مطلب پیش رو به شما کمک خواهیم کرد که این دلایل را شناسایی کنید. همچنین راه حل ها و روش های کاربردی را برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. در صورت نیاز می توانید خدمات تخصصی تر در این زمینه را از تیم کارشناسی تعمیر پرینتر سامسونگ دریافت کنید. نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران با تمام توان در خدمت شما خواهد بود.

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ

شناخت دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر  Samsung

اساسا عدم شناسایی کارتریج در پرینتر دلایل بسیاری دارد که اگر به موقع شناسایی شوند می توان به رفع مشکل امیدوار بود. یکی از دلایل بروز این مشکل، پر بودن حافظه پرینتر است. در این شرایط دستگاه قادر به انجام عملیات پردازشی و تشخیصی به شکل درست و کامل نخواهد بود. همچنین اگر فراموش کنید که نوارها و بسته بندی اطراف کارتریج را به صورت کامل بردارید، این قطعه در پرینتر قابل شناسایی نخواهد بود. دیگر دلیل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ ، آلودگی اتصالات فلزی است که در این قطعه وجود دارد.

البته گاهی هم ممکن است کارتریج جابجا در دستگاه نصب شده باشد. یعنی در پرینتر جوهر افشان، کارتریج تونر و مدل های لیزری مخزن جوهر نصب شده باشد. این مشکل به ندرت پیش می آید اما به هر حال باید به عنوان یکی از دلایل عدم شناسایی کارتریج مورد بررسی قرار گیرد. عوامل دیگری از جمله نصب نادرست کاتریج و قدیمی بودن درایور کارتریج و به روز نبودن آن هم می توانند منجر به بروز این مشکل شوند.

راه حل های رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

ریست کردن حافظه داخلی

گفتیم که یکی از دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ ، پر شدن حافظه است. وقتی این اتفاق می افتد، باید پرینتر را ریست کنید. پس از ریست کردن حافظه پرینتر ، کارتریج شناسایی شده و به راحتی مقدار جوهر و تونر آن به نمایش در خواهد آمد. اول کاتریجی که قبلا از آن استفاده می کردید را داخل پرینتر گذاشته و چند دقیقه زمان دهید. سپس مجددا کارتریج جدید را داخل دستگاه قرار دهید تا مشکل برطرف شده و پرینتر به راحتی عملیات چاپ را انجام دهد.

اگر همچنان شاهد عدم شناسایی کارتریج در چاپگر Samsung خود بودید، کارتریج جدید را بیرون آورده و پرینتر را با دکمه پاور خاموش کنید. بعد دو شاخه را از برق بکشید و پرینتر را برای 10 دقیقه یا بیشتر به همین حالت رها کنید. پس از 10 دقیقه، دوشاخه را به برق زده و کارتریج جدید را در دستگاه قرار دهید. سپس دکمه پاور را بزنید تا چاپگر روشن شود.

تمیز کردن اتصالات

یکی دیگر از اقداماتی که می تواند منجر به رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ شود، تمیز کردن اتصالات است. اگر کابل ها و اتصالات مربوط به کارتریج آلوده یا خاکی باشند، دستگاه نمی تواند این قطعه را به درستی شناسایی کند. اتصالات فلزی معمولا در یک طرف، در پشت کارتریج نصب شده اند و به شکل یک قطعه مسطح مسی، فلزی یا یک صفحه مدار کوچک هستند. معمولا پس از تمیز کردن این بخش ها، مشکل برطرف شده و پرینتر، کارتریج را شناسایی می کند. گفتنی است برخی از انواع کارتریج فاقد چنین اتصالاتی بوده و باید روش های دیگری را برای رفع مشکل اجرا کنید.

نصب مجدد کارتریج

گاهی ممکن است کارتریج به درستی در پرینتر نصب نشود. به این معنا که زبانه ها به درستی در اسلات ها جای نمی گیرند و در نتیجه پرینتر این قطعه را نمی شناسد. معمولا در این شرایط پیغام ها و کدهای خطایی در نمایشگر پرینتر ظاهر می شوند که بیانگر جاگیری اشتباه کارتریج هستند. برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر سامسونگ بهتر است کارتریج را بیرون آورده و مجددا نصب کنید. شنیده شدن یک صدای تقه مانند هنگام جاگذاری کارتریج نشان دهنده این است که این قطعه به درستی در دستگاه جا گرفته است.

بروز رسانی نرم افزار یا firmware

یکی دیگر از راه حل های کاربردی برای رفع مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر samsung، بروز رسانی و آپدیت کردن درایورها و فریمور است. به ویژه در دستگاه هایی که قابلیت اتصال به اینترنت دارند، نرم افزارها باید به صورت منظم بروز رسانی شوند. به طور کلی آپدیت کردن firmware در برطرف شدن بسیاری از مشکلات پرینتر موثر است.

نمایندگی سامسونگ و خدمات تعمیر پرینتر

همانطور که مطلع هستید، تعمیر پرینتر یک حوزه حرفه ای و تخصصی است که نیاز به مهارت بالایی دارد. تاکید روی این مساله بدان جهت است که بخش های مختلف این دستگاه با هم در ارتباط بوده و در صورت بروز خطا در فرایند ترمیم هریک از آنها، سایر بخش ها نیز آسیب خواهند دید. به طور کلی مشکلاتی همچون گیر کردن یا چروک شدن برگه، وجود خطوط اضافی در برگه چاپ شده، افت محسوس کیفیت چاپ، کمرنگ بودن برگه چاپ شده، روشن نشدن دستگاه، پرینت نگرفتن، ایجاد لکه روی برگه و مواردی از این دست، در همه پرینترها مشاهده می شود. دلایل متعددی برای بروز هریک از موارد ذکر شده وجود دارد که باید شناسایی شده و در اولین فرصت برطرف گردند.

کابل ها و اتصالات آسیب دیده باید تعویض شوند و قطعات آلوده دستگاه باید هرچه سریع تر تمیز شوند. همچنین در صورت خرابی هریک از قطعات داخلی، آن قطعه باید به صورت کامل تعمیر و در صورت نیاز تعویض گردد تا مشکل برطرف شود. نمایندگی تعمیر پرینتر سامسونگ در مرکز تعمیرات کپی با بهره مندی از کادری مجرب و استفاده از تجهیزات و ابزار آلات پیشرفته، تخصصی ترین سرویس ها را در زمینه ترمیم این محصول به کاربران ارائه می دهد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩