اشتراک گذاری

پرینتر سه بعدی معرفی شد

پرینتر سه بعدی یا چاپگرهای سه بعدی تجهیزاتی هستند که با استفاده از طرح های سه بعدی که معمولا با نرم افزارهای  طراحی آماده شده اند ، تصاویری به صورت سه بعدی و واقعی می سازند.  در  این روش  تولیدی معمولا از ذوب مواد اولیه که به صورت فیلامنت وارد اکسترودرمی شود و پس از ذوب به صورت  لایه به لایه بر اساس کدهای داده شده به دستگاه تزریق و ساخته می شوند. این سیستم ها قابلیت ساخت اجسام از مواد فلزی – پلاستیکی و برخی رزین ها و همچنین خمیر سرامیک و حتی مواد غذایی و…..را دارند. در حال حاضر ساخت مدلهای سه بعدی  با این چاپگرها  در اکثر صنایع  از هوافضا گرفته تا ساخت کیک و شکلات فانتزی و ساختمان ها به کار گرفته شده اند .

پرینتر سه بعدی بیشتر در پزشکی – دندان پزشکی وجراحی و ساخت انواع پروتزها تحولی شگرف ایجاد کرده است . این دستگاه ها توانایی ساخت هر نوع قطعه و مدلی را با هر شکل پیچیده و هر ابعادی  از هر جنس و استحکامی را دارا می باشند. ساخت قطعات بصورت نمونه یا کاربردی فرقی برای پرینتر سه بعدی ندارد . ساخت قطعات با این روش در تیراژهایی که قالب سازی صرفه اقتصادی ندارد بسیار مفید و موثر می باشند. سرعت ، دقت و کیفیت باعث فرا گیر شدن این سیستم شده است .

کیفیت قطعات تولید شده با این روش از دقت بسیار بالایی برخوردارمی باشند و بنا به نیاز مصرف کننده ومطابق با طراحی صورت گرفته قطعات ساخته می شوند . انواع پرینتر سه بعدی عبارتند از :  سیستم تزریق مواد اولیه با ذوب کردن مواد  درداخل اکسترودر و لایه به لایه تزریق شدن تا انتهای کار ، سیستم پودری یا  رزینی و کاغذی و ذوب آنها با اشعه لیزر یا فرا بنفش . این روش بیشتر برای فلزات سخت مانند فولاد و تیتانییم و امثال آن ها کاربرد دارد.

پرینتر سه بعدی معرفی شد

لیست و قیمت مواد اولیه در پرینتر سه بعدی

عوامل موثر در هزینه خدمات ساخت پرینتر سه بعدی به این شرح می باشند :

  • جنس قطعات
  •  تیراژقطعات
  • ابعاد قطعات
  •  پیچیدگی قطعات

نحوه ی عملکرد پرینتر سه بعدی

در مورد چگونگی کارکرد پرینتر سه بعدی و تفاوت اساسی آن‌ با دستگاه‌ های کنترل عددی نیز بایستی گفت که پرینتر سه بعدی عمدتاً از روش استفاده از مواد مذاب برای ساختن محصول نهایی استفاده می‌کنند . دستگاه‌های CNC عمدتاً از طریق برش یا جدا کردن بخشی از یک محصول کلی برای رسیدن به محصول نهایی استفاده می‌ کنند.

البته در مورد کنترل هر دو دستگاه باید آموزش‌های لازم را دیده باشید وگرنه این دستگاه ‌ها به ‌راحتی قابل ‌استفاده نیستند. پرینتر سه‌ بعدی با توجه به مواد ورودی‌شان نحوه کارکردشان فرق دارد . این پرینترها با پلاستیک و یا نایلون و یا فلز و یا دیگر مواد قابل سیلان کار می ‌کنند . البته همه ی این‌ها بستگی به نوع درخواست ما از محصول نهایی دارد.

پرینتر سه‌ بعدی بعد از ذوب کردن مواد اولیه به‌صورت لایه به لایه شروع به تزریق مواد اولیه به پلتفرم می ‌کند . این لایه‌ها به یکدیگر محکم می‌ شوند و بعد از زمان کوتاهی محصول نهایی ما آماده استفاده می ‌شود.

معرفی پرینتر سه بعدی

نرم افزارهای مورد استفاده در پرینتر سه بعدی

پرینترهای سه بعدی از نرم افزارهای مختلفی نظیر مانند Cura، Mankati، Simplify و … استفاده می کنند . تمامی مدل ‌هایی که با نرم افزارهای طراحی سه بعدی مانند CATIA، SolidWorks، Rhino، ۳dsMax و … طراحی و با خروجی stl یا obj ذخیره شده‌اند را مورد استفاده قرار می دهند. در دنیای بدون مرز تکنولوژی، ما هر روز شاهد ورود محصولی جدید به بازارهای مصرف هستیم ولی در مورد پرینتر سه ‌بعدی باید گفت که تکنولوژی جدیدی محسوب نمی‌شود .

این دستگاه ها به دلیل قیمت بالا و کارایی‌ به نسبت پایین ، خیلی مورد توجه همگان قرار نگرفته اند . امروزه با پیشرفت این محصول، کارایی‌های آن افزایش و قیمت آن‌ به نسبت کاهش پیدا کرده است، ما در این بخش سعی بر آشنایی شما با این محصول جدید داریم . امروزه با فعال شدن شرکت‌های تکنولوژی در این زمینه ما شاهد ساخته ‌شدن مدل‌ های خانگی این نوع چاپگرها هستیم . البته دستگاه فوق هنوز جای خود را آن صورتی که باید بین مصرف‌ کنندگان خانگی باز نکرده است.

معرفی پرینتر ۳ بعدی / پرینتر سه بعدی / جدیدترین پرینتر سه بعدی / چاپگر های سه بعدی / قیمت پرینتر سه بعدی / قیمت مواد اولیه پرینتر سه بعدی / لیست و قیمت مواد اولیه در پرینتر سه بعدی / نحوه ی عملکرد پرینتر سه بعدی / کارایی پرینتر سه بعدی / چگونگی کارکرد پرینتر سه بعدی / مشخصات پرینتر سه بعدی

نمایندگی کپی و واحد های تعمیرات کپی

مدیریت نمایندگی کپی ، واحد های تعمیرات کپی را به صورت پارت های تعمیر مجزا تعبیه کرده است . به همین دلیل کاربران پرینتر سه بعدی برای رفع ایراد پیش آمده در دستگاه خود باید به واحد مرتبط مراجعه نمایند . کارگاه های فنی این مرکز به ابزارلات تعمیر مدرن و درجه یک تجهیز شده است . کارشناسان فنی ما در هر کارگاه تمامی دقت و توجه خود را معطوف به تعمیر یک دستگاه می نمایند . واضح و مبرهن است از این طریق راندمان کار پرسنل افزایش می یابد . با بیشتر شدن مصرف کنندگان ماشین های اداری و پیشرفت صنعت تولید این دستگاه ها ، نیاز به تعمیر این محصولات امری بدیهی و غیرقابل چشم پوشی است .

در این راستا مرکز تعمیرات کپی با بکارگیری تجهیزات مدرن و بهره گیری از اساتید مجرب در کارگاه های مجهز تمامی خدمات تعمیر را به کاربران ارائه می دهد . لازم به ذکر است ، تکنسین های این مرکز ابتدا به آنالیز پرینتر سه بعدی معیوب کاربران مبادرت ورزیده ، سپس بهترین گزینه برای ریکاوری را برمی گزینند . همین امر دلیلی است بر رضایت مشتریان گرامی پس از دریافت محصول .

شما عزیزان در دیگر صفحات ما می توانید مقالات کپی ، محصولات کپی ، سوالات متداول کپی را مطالعه نمایید.

لینک های مفید

مرکز تعمیرات پرینتر / مرکز تعمیرات پرینتر پاناسونیک / مرکز تعمیرات پرینتر سامسونگ / مرکز تعمیرات پرینتر اچ پی / مرکز تعمیرات پرینتر ریکو / مرکز تعمیرات پرینتر کیوسرا / مرکز تعمیرات پرینتر زیراکس / مرکز تعمیرات پرینتر کانن / مرکز تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا / مرکز تعمیرات پرینتر توشیبا / مرکز تعمیرات پرینتر شارپ

تعمیرات تخصصی پرینتر کانن / تعمیرات تخصصی پرینتر دل / تعمیرات تخصصی پرینتر فوجیتسو / تعمیرات تخصصی پرینتر اچ پی / تعمیرات تخصصی  پرینتر کونیکا مینولتا / تعمیرات تخصصی پرینتر ریکو / تعمیرات تخصصی پرینتر سامسونگ / تعمیرات تخصصی پرینتر توشیبا / تعمیرات تخصصی پرینتر زیراکس / تعمیرات تخصصی پرینتر پاناسونیک /

نمایندگی اصلی مادربرد / نمایندگی اصلی بازیابی اطلاعات / نمایندگی اصلی آل این وان / نمایندگی اصلی تی وی مانیتور / نمایندگی اصلی ویدئو پروژکتور / نمایندگی اصلی کولر گازی / مرکز سخت افزار ایران / نمایندگی اصلی نوت بوک / نمایندگی اصلی لپ تاپ / نمایندگی اصلی ماشین های اداری /  نمایندگی اصلی تعمیرات موبایل / نمایندگی اصلی تعمیرات تبلت

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩