اشتراک گذاری

دستگاه ریسوگراف چیست ؟

دستگاه ریسوگراف یک دستگاه چاپ می باشد. این دستگاه نخستین با ر در ژاپن و توسط شرکت ریسو کاگاکو  تولید شد. ریسوگراف ترکیبی از چندین فناوری متفاوت می باشد. در گذشته ای نه چندان دور، در مدارس و یا ادارات دولتی برای چاپ اوراق از دستگاهی به نام استنسیلی استفاده می شد.

این دستگاه در چاپ اسکرین از یک پرده و یا توری نازک جهت چاپ استفاده می گردید. در دستگاه های استنسیلی نیز از واژه ای به نام استنسیل که خود نوعی پرده می باشد مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع در سیستم دستگاه های استنسیلی از سیستم چاپ اسکرین استفاده می شد. عملکرد  این سیستم بدین صورت است که با استفاده از استنسیل می توان مرکب را بر روی کاغذ چاپ نمود.

دستگاه ریسوگراف چیست ؟

ویژگی های دستگاه ریسوگراف

از جمله مهم ترین ویژگی کار با دستگاه  ریسوگراف، امکان چاپ ارزان و سریع با استفاده از آن می باشد. در دستگاه  ریسوگراف  سه رنگ قرمز ، مشکی و سرمه ای وجود دارد. اما استفاده از رنگ ها فقط به صورت مجزا امکان پذیر است. امکان ترکیب رنگ ها با یکدیگر در ریسوگراف وجود ندارد. از دیگر ویژگی های ریسوگراف، می توان به سرعت چاپ آن اشاره نمود.

این دستگاه قادر است در هر دقیقه بیش از ۱۳۰ مورد را  چاپ نماید. با استفاده از دستگاه کپی ریسوگراف، امکان چاپ بیشترین مورد چاپی در کوتاه ترین زمان ممکن و با هزینه ای بسیار کمتر از چاپ افست وجود دارد. اما این دستگاه معایبی نیز دارد از جمله معایب دستگاه ریسوگراف، می توان به کیفیت چاپ پایین آن در مقایسه با  جاپ افست اشاره نمود.

مزایای چاپ با دستگاه ریسوگراف

چاپ با ریسوگراف در مقایسه با چاپ افست قرار دارد . چاپ با دستگاه ریسوگراف ، با هزینه ی کمتری انجام می گردد.  از سوی دیگر می توان برای چاپ با تیراژ بالا هم از چاپ افست استفاده نمود و هم ریسوگراف ، این در حالی است که چاپ با ریسو هزینه ی کمتری را برای شما به ارمغان دارد . ریسوگراف قابلیت چاپ  حدود ۱۳۰ صفحه در دقیقه را دارد.  اگر شما خواهان چاپ از یک نسخه به تعداد بالای ۲۰ عدد هستید ما به شما چاپ با ریسوگراف را پیشنهاد می کنیم.

از جمله علل این پیشنهاد،  اندک بودن قیمت تمام شده ی کار  با این دستگاه به نسبت مابقی دستگاه ها است . در حقیقت می توان گفت : ریسوگراف مابین دستگاه های کپی  و افست قرار دارد . اگر کارهای چاپی برای دستگاه های کپی زیاد و برای دستگاه افست کم می باشد . بهتر است با دستگاه کپی ریسوگراف انجام گردد.

اینو بخون حتما به کارت میاد :تنظیم رنگ دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه ریسوگراف

تعمیرات دستگاه کپی ریسوگراف، با توجه به فناوری و تکنولوژی‌ های نوین به‌کار رفته در این دستگاه ، نیازمند حضور کارشناسانی است که ضمن آشنایی با ساختار ویژۀ این دستگاه‌ها قادر به تشخیص و گزینش مناسب‌ترین شیوه جهت تعمیر و رفع اختلالات ایجاد شده در آن‌ها باشند. تسلط و مهارت یک کارشناس در عیب‌یابی صحیح پیش از اقدام به تعمیر، یکی از مراحل مهم و شایانِ توجه در عملیات تعمیر می‌باشد زیرا از ورود کارشناس به دیگر بخش‌های نامرتبط – بخش‌های سالم دستگاه – پیشگیری کرده و تعمیرات صرفاً در منطقه معیوب انجام می گردد.

تمرکز بر تعمیر بخش مختل دستگاه و تلاش در جهت رفع عیوب آن، ضمن سرعت‌بخشی به روند تعمیر، از آسیب‌رسانی به دیگر بخش‌های دستگاه  جلوگیری کرده و ما را در رسیدن به نتیجه ی مطلوب یاری می نماید. تعمیرات دستگاه ریسوگراف در مرکز سخت افزار ایران ، به کمک مهندسین ارشد تعمیرات دستگاه کپی به صورت فوق تخصصی انجام می گردد.

تعمیرات دستگاه کپی

 کارشناسان حاضر در مرکز سخت افزار ایران ،  دانشِ اولیه تعمیر دستگاه کپی  را با حضور در دوره‌های تخصصی تعمیر و اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی کسب نموده‌اند. مهارت فنی متخصصین مرکز تعمیرات دستگاه کیی، زبانزد همگان بوده و  با آزمون‌های متعدد برگزار شده از سویِ این مرکز مورد سنجش قرار گرفته است. از این‌رو به جرأت می‌توان گفت که کارشناسان حاضر در این مجموعه قادر به ارائه برترین سطح کیفی خدمات ترمیم و تعمیر دستگاه کپی می‌باشند.

دستیابی به این سطح از خدمات تنها به دلیل مهارت و کاردانی اعضای این مرکز نمی‌باشد؛ جزء دیگر این مجموعه که نقش پررنگی در ارتقاء سطح کیفی تعمیرات ایفاء می‌کند، بهره‌مندی این مرکز از تجیهزات و ابزارآلات پیشرفته و تخصصی تعمیر است که در اختیار مرکز تعمیرات دستگاه کپی، قرار داده شده است.

 این مژده را به کاربران گرامی می دهیم که تمامی خدمات در این مرکز همراه با گارانتی ارائه می گردد. همچنین این امکان فراهم شده است که در صورت در خواست مشتری، کادر فنی به محل مورد نظر اعزام شده و تعمیرات دستگاه کپی و از آن جمله تعمیرات دستگاه ریسوگراف را در محل انجام دهند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩