اشتراک گذاری

تعمیر کپی

  مرکز تعمیر کپی با تیمی مجرب و کاردان به همراه کارشناسانی باتجربه در زمینه تعمیر کپی ، این اطمینان را می دهد که ابتدا دستگاه های فتوکپی را تجزیه و تحلیل کرده و سپس با توجه به مشکل موجود، آن را تعمیر می کند؛ همچنین این مرکز مشکلات شما را با بهترین راه حل فنی، کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه مرتفع می سازد و حتی‌الامکان قطعات فابریک را تعویض نمی کند و در صورت تعویض نیز قطعاتی را با کیفیتی برابر قطعات اصل جایگزین می کند .

  مرکز تعمیر کپی یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر کپی  با بیش از سال ها سابقه، خدمات خود را در زمینه تعمیرات تخصصی کلیه پرینترهای لیزری ، سوزنی ، جوهرافشان چندکاره و هد انواع پرینتر در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین هزینه  ارائه می دهد.

دستگاه کپی مانند سایر اجناس کاربردی ازاین قبیل نیاز به مراقبت و نگهداری دارد زیرا که در صورت استفاده ی نادرست و بیش از حد معمول دستگاه خراب شده و باید مورد تعمیر قرار گیرد یا حتی برخی از قطعات آن تعویض شود . البته خود تعمیرات نیز موارد قابل اشاره ی خود را دارد اینکه مرکز تعمیرات کپی قابل اطمینان هستند؟ یا اینکه کدام مرکز تعمیرات کپی بهتر است؟

یا اینکه نمایندگی اصلی تعمیر دستگاه کپی کجاست؟ یا اصلا مرکز معتبر تعمیر فتوکپی وجود دارد یا خیر؟ و از این قبیل سوالالت که پیش می آیند . البته بایستی توجه داشت که تعمیر دستگاه کپی ظرافت خاصی می طلبد و باید تیمی متخصص و کاردان که همواره این کار را انجام داده اند این وظیفه ی سنگین را انجام دهند که هم از قبل آزمون و خطا ی خود را گذرانده باشند و هم اینکه به کلیه ی دستگاهها از قبیل انواع برند تخصص باید را دارا باشند.

  روش فرایند فتوکپی به این شکل است که نخست بر روی غلتک نواری یا استوانه درام یکبار الکتریسیته یکنواخت ساکن ۶۰۰ تا ۷۰۰ ولتی توزیع می گردد. سطح غلتک با هادی های نوری آلی با بار منفی پوشیده شده اند. در این دستگاه از نور بهره برده می شود و به همین علت است که به آن دستگاه فتوکپی هم گفته می شود. باریکه نور شدیدی از کاغذی که بر سطح شیشه دستگاه کپی قرار داده شده عبور کرده، قسمت های سفید کاغذ نور را منعکس کرده و هنگامی که به نور منعکس شده به سطح درام برخورد کرده آن سطح باردار درام خنثی می شود و سطوح تیره یا همان متن و تصاویر نور را جذب می کنند و نواحی با بار منفی روی ذرام باقی می ماند.

پودر سیاه رنگ بسیار ظریفی به نام تونر در درستگاه وجود دارد که بار مثبت شارژ شده اند به بارهای منفی که روی درام باقی مانده اند می چسبند. جایی که کاغذ سیاه است بر روی درام الکتریسیته ایجاد می کند اما جایی که سفید است ایجاد نمی کند و یک تصویر بر روی آن شکل می گیرد. سطح کاغذ با الکتریسیته ساکن منفی شارژ می شود و تونر باردار مثبت از سطح درام به سطح کاغذ جذب می شود.

نمایندگی تعمیرات کپی

سرویس فتوکپی در محل

سرویس های مرتبط با تعمیر در محل کپی مناسب ترین روش بازیابی و ترمیم این دسته از تجهیزات عظیم الجثه ی صنعت چاپ می باشند. طی تماس با نمایندگی تعمیر کپی و ثبت درخواست خود می توانید در زمان و هزینه ی حمل و نقل صرفه جویی کرده و در شرایط بهتری اقدام به تعمیر دستگاه کپی مورد نظر نمایید. تعمیرکاران نمایندگی تعمیر کپی با حضور در منزل و یا محل کارتان به رفع اشکالات پیش آمده در چاپگر معیوب می پردازند. عدم نیاز به جا به جایی دستگاه و استفاده از این سرویس نمایندگی دستگاه کپی، ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه، از بروز اتفاقات پیش بینی ناپذیری چون شکستگی های احتمالی و آسیب مجدد سیستم نیز جلوگیری به عمل می آورد.

تعویض دولوپر کپی

دولوپر دستگاه کپی همان پودر سنگینی است که با تونر مخلوط می شود و موجب شکل گیری چاپ سند مورد نظر کاربر می شود. این بخش از دستگاه کپی از جنس براده های آهن است و حالت مغناطیسی دارد. در واقع دولوپر دارای وظیفه انتقال تونر بر روی درام سیستم می باشد. کوچک ترین اختلال دولوپر در کیفیت نهایی چاپ تاثیر گذار خواهد بود و باعث پیدایش رگه‌های سفیدی بر روی کاغذ چاپ شده می گردد.

دولوپر دستگاه کپی از اجزای مختلفی ساخته شده است؛ چرخ دنده های تانک دولوپر، بوش های تانک، اورینگ یا کاسه نمدی های تانک دولوپر، همزن های تانک دولوپر، مگنت تانک دولوپر، TDS یا سنسور، تیغه داکتر بلید و کولارها از جمله اجزای سازنده ی دولوپر هستند که در تعمیر و تعویض دولوپر دستگاه کپی باید بررسی و ارزیابی شوند. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر کپی کلیه ی امور مرتبط با تعمیر و تعویض دولوپر را در سطح کیفی بی نظیری انجام می دهند تا هیچ گونه افت کیفیتی در فرآیند چاپ دستگاه مورد نظر ایجاد نگردد.

تعمیر برد پاور کپی

یکی دیگر از سرویس های تخصصی ارائه شده در نمایندگی تعمیر کپی، بازیابی و ترمیم بخش برد پاور این تجهیزات است. با خرابی این قطعه انرژی مورد نیاز دستگاه کپی برای اعمال فرآیند چاپ تامین نشده و در نتیجه عملکرد دستگاه به طور کلی مختل می شود. عامل اصلی این اتفاق می تواند ولتاژ بالای جریان برق و نوسانات ناهنجار آن باشد. حجم کاری بالا، استفاده ی مداوم از دستگاه کپی و آلودگی های انباشته شده بر روی برد پاور نیز از دیگر عواملی هستند که نیاز به تعمیر این قطعه را افزایش می دهند.

به هر حال مشکل هر چه که باشد با صرف مدت زمان کوتاهی در نمایندگی تعمیر کپی قابل حل است. در راستای نگهداری بهتر از دستگاه و همچنین حفظ کارایی آن توصیه می شود هر چند هفته یک بار قطعات داخلی دستگاه کپی را چک کرده و در صورت آلودگی آن ها را تمیز کنید. این کار تا حد قابل توجهی از خرابی های مداوم دستگاه کپی جلوگیری می کند.

تعمیر درام فتوکپی

درام قعطه ی مهمی از هر دستگاه کپی می باشد که با استفاده از یک تیغه ی پاک کننده یا همان وایپر بلید، تونرهای اضافی را از سطح و همچنین از روی کاغذ و کمربند انتقال  کنار ‎می‎زند. خرابی درام عموما با برجای گذاشتن خطوط نامرتبی بر روی کاغذ گریبانگیر کاربر می شود. تعمیر درام امری تخصصی است که باید تحت نظر تکنسین های مجرب شکل گیرد.

نحوه ی جداسازی قفل محور درام، باز کردن مجموعه سیم شارژ، گردگیری و تمیز کردن و در نهایت گریس‌کاری دنده‌ها و قفل محور برخی از مواردی هستند که پروسه ی تعمیر درام را به موضوع حساسی تبدیل می کنند. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیر کپی با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه قادر به رفع تمامی ایرادات ساختاری درام دستگاه های کپی به بهترین شیوه ی ممکن می باشد.

خدمات نمایندگی تعمیر کپی

 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات Main Board تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات AC Power تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات DC Power تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات Discharge تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات Blank Lamp تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات DEVELOPER Unit تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات Drum Unit تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات Paper Feed Unit تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات Fusing Unit تعمیر دستگاه کپی
 • عیب یابی , تعویض و تعمیرات MC Charger تعمیر دستگاه کپی
تعمیر کپی

برخی دیگر از خدمات قابل ارائه مرکز تعمیر کپی در زمینه تعمیر فتوکپی به شرح ذیل می باشد :

 • بکارگیری برترین روشهای تشخیص و بررسی کلی مرکز تعمیرات کپی
 • رفع مشکل گیر کردن کاغذ در تعمیر کپی / تعمیرات کاستهای فتوکپی
 • تعمیرات تخصصی فتوکپی / عیب یابی و تعمیرات سنسورهای تعمیر کپی
 • تعویض سنسورهای دستگاه کپی / نصب و راه اندازی مرکز تعمیرات کپی
 • بهره مندی از دانش اصول کار سنسورها و تحریک سنسورهای دستگاه کپی
 • بکارگیری روشهای استاندارد عیب یابی موتور الکتریکی دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات موتور الکتریکی دستگاه کپی / تعمیرات برد مرکز تعمیرات کپی
 • تشخیص مکانیزم کار سولونویید دستگاه فتوکپی / تعمیرات درام دستگاه کپی
 • رفع عیوب مربوط به مکانیزم روش های اسکن مرکز تعمیرات کپی
 • عیب یابی سریع و فوق تخصصی فتوکپی / تعویض درام دستگاه فتوکپی
 • عیب یابی و تعمیرات و تعویض انواع قطعات مکانیکی دستگاه فتوکپی
 • عیب یابی و تعمیرات و تعویض انواع قطعات الکترونیکی تعمیر کپی
 • رفع عیوب مربوط به مکانیزم مسیر حرکت کاغذ و ایجاد تصویر در تعمیر کپی
 • عیب یابی و تعمیرات بوردهای الکترونیکی مرکز تعمیرات کپی
 • تعمیرات دولوپر دستگاه فتوکپی /  تعویض دولوپر دستگاه کپی
 • تعمیرات فیوزینگ دستگاه فتوکپی /  تعویض فیوزینگ دستگاه کپی
 • تعمیرات درام دستگاه فتوکپی /  تعویض درام دستگاه کپی
 • تعمیرات شارژرهای دستگاه فتوکپی /  تعویض شارژرهای دستگاه کپی
 • تعمیرات تخصصی برد فرمتر تعمیر کپی / تعویض بردهای فرمتر فتوکپی
 • باز و بستن استاندارد دستگاه کپی و سرویس کامل آنتعمیر فتوکپی
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩