اشتراک گذاری

تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی

در لغت به معنی واحد ایزوگام است . در چاپگر به صورت غلتک های گرم موجود است که وظیفه ی آن فیوز تونر بر روی کاغذ است . در صورت خرابی این قطعه تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دستگاه فتوکپی ماشینی پر سرعت است که کار نسخه برداری از متون , اسناد و عکس ها را به سهولت انجام می دهد . زیراکس فناوری ای نامیده می شود که اغلب فتوکپی ها از آنها استفاده می کنند . البته برخی از دستگاههای کپی از کارتریج جوهر افشان بهره برده ولی در بیشتر مواقع خصوصا دستگاه کپی اداری از زیراکس استفاده می کنند که استاندارد تر هم هست .

تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی

این دستگاهها که کپی برداری زیراکسی دارند در سال ۱۹۵۹ معرفی شدند . البته که نخستین دستگاه  فتوکپی اداری در سال ۱۷۷۹ عرضه شد که مخترع آن جیمز وات بود . نحوه کارکرد دستگاه این بود که بر انتقال فیزیکی میزانی جوهر به صورت فرمول بندی شده متکی بود . این سیستم تا نزدیک به یک قرن مورد استفاده قرار گرفت .

در سال ۱۹۳۷، جورجی نادجاکوف فیزیکدان بلغاری فهمید که وقتی در میدان الکتریکی قرار داشته باشد و در معرض نور باشند برخی دی الکتریک ها که قطبیت الکتریکی دائمی دارند و در سطوحی که در معرض قرار دارند به دست می آمد. قطبیت در تاریکی بود و از نور آسیب می دید. چستر کارلسون مخترع فتوکپی حق امتیاز این وسیله را داشت که محقق و مخترعی نیمه وقت بود. کارلسون از آشپزخانه خود برای آزمایش های الکتروفتوگرافی بهره برد. و در سال ۱۹۳۸ از حق امتیازش برای این فرآیند استفاده کرد.

شاید ساده ترین تعریف مردمی از دستگاه فتوکپی این باشد که از نوشته ها و اسناد رونوشت می گیرد و نکته جالب اینجاست که این دستگاه به علت سطح نیاز به آن بسیار فراگیر بوده و اغلب در همه جا از آن استفاده می شود چه در ادراجات چه در جاهای دیگر.

دستگاههای فتوکپی در اندازه های مختلف وجود دارند . برخی از آن ها بسیار بزرگترند از دیگر دستگاهها . این نوع بیشتر در ادارجات بزرگتر جهت انجام کلیه ی امکانات دستگاه کپی مورد استفاده قرار می گیرد و به نسبت امکانات داشته و سایز موجود قیمت بالاتری نیز دارند و از موارد دیگر نیز فتوکپی های کوچکتر که بیشتر مختصر مفید بودند و قیمت پایین تری دارند و البته این دستگاهها دیگر چند کاره نیستند . و در منازل و اداره های کوچکتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

Fusing Unit دستگاه کپی چیست؟

نکته ی مهمی که در تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی نقش دارد، آشنایی تعمیرکار با عملکرد صحیح و دقیق این بخش از دستگاه کپی است. اگر کار با دستگاه کپی را تجربه کرده باشید، حتماً مشاهده نموده اید که کاغذ خارج شده از دستگاه در ثانیه های اول شکل گیری فرآیند چاپ، گرم است. علت این گرما وجود قطعه ای Fusing Unit دستگاه کپی است که کاغذ در زمان چاپ می بایست از زیر آن عبور کند.

فیوزینگ ها در گذشته از یک لامپ گرم کننده درون هات رولر تفلون شده و پرس رولر تشکیل شده بودند. اما امروزه این ساختار تغییر و تحول زیادی داشته است. لامپ جای خود را به یک المنت گرم کننده سپرده و به جای هات رولر نیز فیوزر قرار گرفته که کارایی بخش فیوزینگ را آسان تر و با کیفیت تر از قبل نموده است. عملکرد یونیت فیوزینگ کپی در آنجا پدید می آید که برای چاپ اسناد مختلف دستگاه کپی، درام تونر را روی کاغذ می پاشد. سپس یونیت فیوزینگ تونر را حرارت می دهد. پس از حک شدن تونر بر روی کاغذ، یک غلطک، آن را از دستگاه کپی خارج می سازد. نکته ی جالب در کارایی یونیت فیوزینگ، سرعت بالای آن است. این قطعه با چنان سرعتی عمل می کند که فرصتی برای ایجاد جرقه و در نتیجه سوختن کاغذ به وجود نمی آید.

اشکالات رایج Fusing Unit دستگاه کپی

آسیب های بدنه ی پرس رولر دستگاه کپی

گاهی اوقات امکان دارد بدنه ی پرس موجود در Fusing Unit دستگاه کپی دچار خوردگی شده یا اصطلاحا زدگی پیدا کند. در این صورت، تصویر واضح کپی از بین می رود و ممکن است تونر از روی کاغذ پاک شود. برای رفع این مشکل و تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی باید تفلون و پرس سیستم تعویض گردند.

آلودگی های هات رولر دستگاه کپی

چنانچه دستگاه کپی در معرض گرد و غبار یا آلودگی های مداوم قرار گیرد، هات پرس رولر کپی دچار آلودگی شده کاغذ های چاپی سیستم آلوده و کثیف به نظر می رسند. به منظور تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی در این حالت، کافی است پرس و تفلون تمیز شده و در صورت نیاز، تعویض شوند.

سوختن ترموفیوز و لامپ هیت

دلایل مختلفی می تواند باعث سوختن ترموفیوز و لامپ هیت دستگاه کپی شود. صرف نظر از علت، این اتفاق با نمایش ارورهایی را در نمایشگر دستگاه همراه خواهد شد که تعمیر و تعویض تخصصی ترموفیوز و لامپ هیت سیستم را ضروری می سازد. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کپی چنین اختلالاتی را در سطح کیفی بالایی برطرف می نمایند.

تعمیر و تعویض یونیت فیوزینگ دستگاه کپی

Fusing Unit دستگاه کپی و پرینتر قابل تعویض و تعمیر است. این بخش از چاپگر خود شامل اجزایی می باشد که ممکن است دچار خرابی و از کار افتادگی شده و کارایی یونیت فیوزینگ را به طور کامل مختل کند. در چنین شرایطی عموما تعویض قطعه ی از کار افتاده برای بازیابی فرآیند چاپ و استفاده ی دوباره از دستگاه کپی نیازی غیر قابل چشم پوشی است. برخی از این قطعات قابل تعویض در یونیت فیوزینگ دستگاه کپی عبارت است از: هیت المنت، فیلم فیوزنیگ، پرس رولر و… . لازم به ذکر است که نمایندگی تعمیرات کپی قادر به تعمیر و تعویض یونیت فیوزینگ انواع دستگاه های کپی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.

نمایندگی دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی یک مرکز فوق تخصصی و جامع است که اختصاصا در حوزه ی دستگاه های کپی و فرآیند چاپ آن ها خدمت رسانی می کند. خدمات این مجموعه در راستای فروش و تعمیر انواع دستگاه های کپی بزرگ و کوچک موجود در بازار گسترش یافته است. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی امور تعمیراتی در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شود تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال سیستم بازیابی شده نگردد.

 • تعمیرات Scan Unit دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Transporter Unit دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Paper Stop Unit دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Optical Unit دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات SPF دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات ADF دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Duplex دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Sorter دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Finisher دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Stapler Unit دستگاه فتوکپی
 • تعمیرات Main Board دستگاه کپی
 •  تعمیرات AC Power دستگاه کپی
 •  تعمیرات DC Power دستگاه کپی
 •  تعمیرات Discharge دستگاه کپی
 •  تعمیرات Blank Lamp دستگاه کپی
 •  تعمیرات DEVELOPER Unit دستگاه کپی
 •  تعمیرات Drum Unit دستگاه کپی
 •  تعمیرات Paper Feed Unit دستگاه کپی
 •  تعمیرات Fusing Unit دستگاه کپی
 •  تعمیرات MC Charger دستگاه کپی
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩