اشتراک گذاری

یونیت دولوپر چیست و چگونه کار می کند؟

یونیت دولوپر یکی از بخش های تشکیل دهنده هر پرینتری از جمله پرینتر های سامسونگ است. واحد دولوپر که به توسعه دهنده نیز معروف است، بخش مهمی در همه پرینتر ها است که  عملکرد مناسب پرینتر وابسته به آن هم هست. برای شناخت دقیق این بخش از دستگاه باید نحوه کار پرینتر را به خوبی بدانیم. پرینترها به طور معمول شامل قطعاتی مانند قیف تونر، دولوپر، درام و یک کارتریج قابل تعویض هستند که این قطعات از جمله مهم ترین اجزاء دستگاه محسوب می شوند.

باید بدانید که دولوپر یک ماده مصرفی در دستگاه است که پس از مدتی باید تعویض شود. دولوپر در پشت یا بالای تونر قرار می گیرد. این ماده در یک لوله درپوش دار ذخیره می شود. پایین آمدن کیفیت دولوپر علاوه برآنکه باعث می شود پرینتر از چاپ های زیاد پشتیبانی نکند، منجر به تحمیل هزینه های بیشتری به کاربر هم می شود.

یونیت دولوپر چیست و چگونه کار می کند؟

عملکرد یونیت دولوپر چگونه است؟

یونیت دولوپر بخشی از چاپگر است که به جمع آوری تونر از قیف کمک می کند. منظور از قیف نیز ظرفی کوچک با پوشش متحرک است که پودر تونر را در خود نگه می دارد. وجود یونیت دولوپر در چاپگر لازم و ضروری است، زیرا برای اینکه تونر به درام منتقل شود، چاپگر به دولوپر نیاز دارد. پرینتر پس از انجام کار چاپ دوباره تونر را به کمک سایر قطعات دستگاه چاپ در داخل مخزن ذخیره سازی می کند. یونیت دولوپر یا همان توسعه دهنده شامل مجموعه ای از دانه های مغناطیسی کوچک با بار منفی است که به غلطک فلزی گردان چسبیده است.

این غلطک دانه ها را از طریق تونر در قیف حرکت می دهد. دولوپر از مشتقات آهن است و ظاهری شبیه براده های آهن دارد. از آنجا که دولوپر دانه هایی با بار مغناطیسی منفی دارند، ذرات تونر در حال گذری را که بار مثبت دارند، جذب می کنند. سپس، غلطک دانه ها را بر روی خود پخش می کند و هنگامی که درام بر روی کاغذ حرکت می کند، تونر موجود را گرفته و آن را با سیم کرونا پراکنده می کند. در اینجا کاغذ پس از عبور از fuser داغ، تونر را بر روی کاغذ چسبانده و عملیات چاپ به پایان می رسد. غلطک fuser توسط لامپ های داخلی داغ می شود و با کمک این گرما پلاستیک موجود در تونر به هنگام عبور از آن ذوب می شود.

تعمیرات دستگاه کپی سامسونگ خود را به ما بسپارید

نحوه نگهداری از یونیت دولوپر

از آنجا که یونیت دولوپر یکی از بخش های مصرفی دستگاه است، پس از مدتی باید تعویض شود. افت کیفیت دولوپر منجر به افت کیفیت سند چاپی می شود. به عنوان یک کاربر آگاه باید بدانید که نحوه کاربری شما ارتباط مستقیمی در سلامت دستگاهتان دارد. پس نه تنها از یونیت دولوپر، بلکه از سایر قسمت های پرینتر خود باید به خوبی نگهداری کنید.

برای جلوگیری از افت کیفیت عالی چاپ، مصرف نشدن زیاد از حد تونر و ریزش پودر تونر، پیشنهاد می شود دولوپر مورد نیاز را به موقع عوض کنید و در این تعویض از مواد خوب و مرغوب استفاده کند. سیستم برخی از چاپگر ها و پرینتر ها به گونه ای است که زمان تعویض دولوپر را به وسیله یک کد به کاربر مخابره می کنند. فراموش نکنید که باید دولوپر و تونر را در مکان های کم حرارت و خشک نگهداری کنید تا کیفیت آنها کاسته نشود.

نمایندگی سامسونگ

نمایندگی سامسونگ امن ترین مرکزی است که هر کاربر سامسونگ می تواند برای دریافت انبوهی از خدمات در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات سامسونگ به آن مراجعه کند. این نمایندگی با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. خدمات و امکانات این نمایندگی به گونه ای است که هر سطحی از نیاز ها و تقاضاهای کاربران را پاسخ می گوید.

نمایندگی سامسونگ همواره در تعامل با کاربران خود است؛ حوزه نیاز های آنها را به خوبی شناخته و تمام تلاش خود را می کند تا تامین کننده آرامش و آسایش کاربران باشد. نمایندگی سامسونگ تمام خدمات و سرویس های خود را همراه با تضامین معتبر و کتبی ارائه می دهد. کاربران می توانند با توجه به نوع نیازشان از هر یک از این خدمات و سرویس ها استفاده کنند. پیشنهاد ما این است که برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩