اشتراک گذاری

نحوه کپی پشت و رو

کپی پشت رو یکی از امکانات بسیار مفیدی ست که در بسیاری از دستگاه های کپی قرار داده شده است و به صورت خودکار قابل استفاده است. بهره مندی از این ویژگی برای دستگاه های کپی یک امتیاز محسوب میشود و اگر چه کمی قیمت فتوکپی را بالا میبرد اما در نهایت با بالا بردن سرعت فرایند فتوکپی به صرفه جویی قابل توجه در مصرف کاغذ و زمان کاربر منجر میشود. شاید این سوال برای بسیاری از کاربران مطرح شود که در صورت نبود این امکان در دستگاه، چگونه میتوان فتوکپی را در دو طرف دستگاه انجام داد؟ در همین خصوص قصد داریم به بررسی و آموزش نحوه کپی پشت و رو در انواع دستگاه های کپی و حتی دستگاه های فاقد کپی پشت و روی خودکار بپردازیم. یادگیری مراحل زیر میتواند نیاز کاربران را به انجام فتوکپی دو رو پاسخگو باشد.

نحوه کپی پشت و رو در دستگاه های مجهز به کپی دورو

نحوه کپی پشت و رو در دستگاه هایی که مجهز به قابلیت کپی دو رو به صورت خودکار هستند، به سادگی انجام پذیر است. برای انجام این کار لازم است مراحل زیر را پیروی کنید :

1- قرار دادن برگه در فیدر : پیش از هر اقدام برای انجام کپی پشت و رو، لازم است برگه های مورد نظر را در فیدر دستگاه کپی خود قرار دهید.

2- ورود به پنل دستگاه : پس از قرارگیری برگه های مورد نظر در فیدر، لازم است وارد پنل دستگاه کپی شده و وارد تنظیمات دستگاه مورد نظر شوید. در صورتی که آشنایی کافی به این پروسه ندارید، میتوانید از دفترچه ی راهنمای دستگاه خود استفاده کنید.

3- انتخاب Two-sided : گزینه ای که لازم است در انجام کپی پشت و رو از آن استفاده کنید، Two-sided نام دارد. بنابراین از روی منوی تنظیمات آن را جستجو و انتخاب نمایید.

4- انتخاب sided to 2 – sided-2 : پس از کلیک بر روی Two-sided لازم است sided to 2 – sided-2 را نیز فشار دهید.

5- انجام کپی پشت و رو : پس از انتخاب صحیح مواردی که در بخش قبلی به آن اشاره شد، تقریبا پروسه ی کپی پشت و رو به اتمام رسیده است. گزینه ی Start Copy آخرین گزینه ایست که برای انجام این امر، باید انتخاب کنید.

نحوه کپی پشت و رو در دستگاه های قدیمی

همانطور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، دستگاه های فتوکپی قدیمی تر نیز امکان انجام کپی دو رو را دارند. نحوه کپی پشت و رو برای این دستگاه ها کمی متفاوت است. در ابتدا باید سند اول را بر روی شیشه ی دستگاه فتوکپی قرار داد و پس از وارد کردن برگه در سینی کاغذ و انجام فرایند کپی، برگه را از دستگاه خارج نمود. پس از آن لازم است برگه ی کپی شده را به صورت پشت و رو ، داخل سینی کاغذ قرار داد و فرمان کپی را مجددا صادر نمود. به این صورت میتوان هر دو طرف برگه را استفاده کرده و کپی را در هر دو طرف انجام داد. اگر چه انجام گیری این فرایند در دستگاه های کپی قدیمی، به راحتی دستگاه های جدیدتر نیست، اما در مجموع بسیار مفید و پر استفاده است.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی فتوکپی ریکو” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d9%2586%25d9%2585%25d8%25a7%25db%258c%25d9%2586%25d8%25af%25da%25af%25db%258c-%25d9%2581%25d8%25aa%25d9%2588%25da%25a9%25d9%25be%25db%258c-%25d8%25b1%25db%258c%25da%25a9%25d9%2588%2F|||” read_text=”نمایندگی فتوکپی ریکو” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

فروش و تعمیر انواع دستگاه کپی ریکو از تخصصی ترین و اصلی ترین خدمات ارائه شده ی نمایندگی فتوکپی ریکو به شمار میرود. این سرویس شامل کلیه ی دستگاه های فتوکپی این کمپانی خواهد شد. لازم است بدانید، تعمیر دستگاه های کپی توسط افراد غیر متخصص علاوه بر تحمیل هزینه‌های دوچندان به شما و وارد کردن صدمات جبران ناپذیر به دستگاه، ممکن است امکان اصلاح و بازیابی آن را برای همیشه از میان ببرد. این در حالی ست که تعمیر هریک از محصولات ریکو در نمایندگی تعمیر ریکو، در کارگاهی مجزا انجام می گردد.

سرویس های پشتیبانی ارائه شده توسط نمایندگی تعمیر فتوکپی ریکو کلیه ی مشکلات و اختلالات مکانیکی و سخت افزاری را شامل میشود. این مجموعه به لطف بهره مندی از امکانات و سرویس های ویژه و متخصصان دوره دیده ی خود، کلیه ی خدمات عیب یاب و تعمیر محصولات ریکو را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام میرساند.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩