اشتراک گذاری

خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP

زبان ماشین، نمایش ارورهای مختلف است. توجه به این ارورها و کدهای خطا در انواع سیستم های گوناگون از جمله پرینترهای HP مسئله ی بسیار مهمی است که در سلامت اجزای دستگاه نقش دارد. یکی از ارورهای متداولی که پرینترهای اچ پی را درگیر می کند و کاربران بسیاری از آن شکایت می نمایند، خطای Supply Memory Error است. خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP می تواند کمی گیج کننده باشد. اما مانند سایر ارورهای کوچک و بزرگ سیستم های چاپ می بایست با علت اصلی آن آشنا بود. معمولا افراد در حین مقابله با ارورهای ماشین های چاپ تنها چاره ای که به ذهنشان خطور می کند، خاموش و روشن کردن چاپگر است. اما این حرکت مشکلی را از بین نمی برد.

خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP به لیبل ها و بسته بندی هایی ارتباط پیدا می کند. ممکن است بدون گشودن این لیبل ها از اطراف کارتریج، استفاده از محفظه ی کارتریج شروع شود. در ادامه هر آنچه که لازم است در خصوص ارور Supply Memory Error بدانید را به طور کامل شرح خواهیم داد تا به راحتی بتوانید با ارور حافظه ی ذخیره سازی در پرینترهای اچ پی مبارزه کنید.

خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP

علت پیدایش خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP

همان طور که گفته شد در اغلب موارد، این بسته بندی و نوارهای باریک اطراف کارتریج است که باعث و بانی شکل گیری خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP خواهد شد. اما موارد دیگری هم می توانند در ظهور این ارور دست داشته باشند. بسته بندی های ذکر شده در واقع پوشاننده ی بخش فلزی و رسانایی از کارتریج ها هستند که از طریق آن ها پرینتر با کارتریج ارتباط برقرار می کند. 

بنابراین می توان نتیجه گرفت علاوه بر بسته بندی، هر گونه اختلالی در این قسمت ها به نمایش ارور Supply Memory Error در پرینترهای HP ختم می شود. اختلالات نرم افزاری پرینتر، شکستگی کارتریج، آلودگی بخش فلزی کارتریج و چفت نشدن کارتریج در پرینتر نیز از دیگر مسائلی هستند که با ارور حافظه ی ذخیره سازی در پرینترهای اچ پی دردسرساز خواهند شد.

روش های رفع خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP

روش اول: باز کردن کامل لیبل های اطراف کارتریج

اینکه دقیقا چه لیبل ها و بسته بندی هایی را باید از اطراف کارتریج باز کنید تا خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP برطرف شود، بسته به نوع کارتریج دارد. اما اصولا لیبل های اطراف کارتریج آن قدری ظریف هستند که باعث گمراهی کاربر می شوند. از آنجا که همواره کاربران عادی در برخورد با کارتریج، ترس خدشه دار شدن بدنه ی کارتریج را دارند، طبیعی است که برخی از لیبل ها را فراموش کنند. برای اطمینان از نبود لیبل و پلمپ های اضافی و رفع خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP به ترتیب زیر عمل کنید.

  • به عنوان مرحله ی اول درب دستگاه چاپ را باز کنید، کاغذ پلمپ را به سمت بالا بیاورید، اما آن را حرکت ندهید.
  • تمام پلمپ هایی که دیده می شود را بردارید و کارتریج را از پرینتر جدا نمایید.
  • حضور لیبل های نارنجی رنگ کارتریج را چک کنید.
  • گیره نارنجی را از کارتریج جدا کنید و به آرامی کارتریج را به جلو و عقب حرکت دهید تا تونر به صورت مساوی در کارتریج توزیع شود. سپس گیره نارنجی رنگ در سمت چپ دستگاه را بکشید تا نوار داخلی کارتریج جدا گردد.
  • کارتریج را در داخل دستگاه گذاشته و درب آن را ببندید. به عنوان گام آخر وضعیت پرینتر را بررسی کنید.

برای شارژ کارتریج اچ پی خود کلیک کنید

روش دوم: تعویض کارتریج معیوب

در صورتی که کارتریج هیچ نوار اضافی خاصی نداشته باشد، برای رفع مشکل خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP می بایست وضعیت کارتریج بررسی شود. در چنین شرایطی عملا یا تونر درونی کارتریج باید شارژ شود یا به طور کلی کارتریج سلامت خود را از دست داده و نیازمند تعویض است.

نمایندگی اچ پی این وضعیت را با تعویض کارتریج و یا شارژ تونر پرینتر درونی آن برطرف می سازد. کافی است با واحد پشتیبانی نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیر در محل ثبت نمایید. فراموش نکنید که تعویض کارتریج باید حتما با نمونه های اورجینال و مرغوب انجام شود تا پرینتر بتواند بدون افت کیفیت کارایی خود را داشته باشد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که کارشناسان ما پروسه ی تعویض کارتریج معیوب را جهت برطرف سازی ارور حافظه ی ذخیره سازی در پرینترهای اچ پی با نمونه های اصلی و سازگار طی می کنند.

تعمیرات پرینتر

گاهی ممکن است پرینتر فارغ از مدل و برند سازنده اش در اثر عوامل مختلفی چون استهلاک و اصابت ضربه دچار خرابی شود و از کارکرد اولیه ی خود دور بماند. نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی مجموعه ای فوق تخصصی است که ضمن به کارگیری دانش به روز کارشناسان خبره ی خود به یاری دارندگان پرینترهای معیوب می شتابد. خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و انواع پرینترهای کوچک و بزرگ موجود در بازار را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که تمامی امور تعمیراتی در نمایندگی تعمیر پرینتر براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می گردند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩