اشتراک گذاری

جوهر مناسب برای سابلیمیشن

در این مقاله، هرآنچه را که باید در مورد جوهر سابلیمیشن بدانید، به ساده ترین شکل به شما آموزش می دهیم. چاپ سابلیمیشن یا تصعیدی، یکی از انواع چاپ دیجیتال است که طرفداران زیادی دارد. با استفاده از این نوع چاپ، می توانید طرح دیجیتال ایجاد کنید. حتی می توانید طرح مورد نظرتان را به صورت دستی بکشید و سپس آن را به صورت دیجیتال چاپ کنید.

جوهر سابلیمیشن، برای این چاپ کاربرد دارد و در انواع مختلف تولید شده و در بازار موجود است. کیفیت این جوهر، تعیین می کند که چاپ نهایی چه کیفیتی داشته باشد و تا چه اندازه بتوانید به آن اعتماد کنید. در ادامه نکات کاربردی را در خصوص جوهر مناسب برای سابلیمیشن به ارائه می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، می توانید از متخصصین نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

جوهر سابلیمیشن

جوهر سابلیمیشن چیست؟

جوهر سابلیمیشن، جوهری است که برای چاپ تصعیدی یا دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد. این جوهر به گونه ای ساخته شده است که روی پلیمرها و مواد مصنوعی قابل انجام باشد. جوهر چاپ تصعیدی، ماندگاری بالایی دارد و قابلیت این را دارد که مستقیما از حالت جامد به گاز تبدیل شود.

جوهرهای سابلیمیشن در پرینترهای جوهرافشان رومیزی ساخت Epson و Ricoh و ماشین های پرس حرارتی استاندارد قابل استفاده هستند. تصاویر چاپ شده با این جوهرها، کیفیت فوق العاده بالایی دارند و به هیچ وجه ترک خورده، کنده و از روی سطح شسته نمی ‌شوند. نوع و کیفیت جوهر سابلیمیشن، تاثیر مستقیم بر کیفیت چاپ دارد و بسیار مهم است که نوع مناسب و استاندارد آن را انتخاب کنید.

 مهم ترین ویژگی های جوهرهای سابلیمیشن

جوهر سابلیمیشن باید صددرصد مشکی بوده و غلظت بالایی نداشته باشد. اگر جوهر بیش از حد غلیظ باشد، موجب گرفتگی و انسداد هد پرینتر شده و مشکلاتی را به وجود می آورد. همچنین برخی از  این جوهرها، سرعت خشک شدن بسیار بالایی دارند. به همین دلیل بهتر است که از آنها برای کارهای تیراژ استفاده شود.

انواع جوهرهای چاپ سابلیمیشن

جوهر sublinova

یکی از انواع جوهر سابلیمیشن، sublinova  است که شرکت کره ای با نام inktec آن را تولید کرده است. این مدل، در قوطی های ۱۰۰ سی سی عرضه شده و به ویژه برای چاپگر اپسون رومیزی مناسب است. نکته دیگر این که این جوهر گرفتگی کمی دارد و رنگهای آن شفاف و زنده است.

جوهر wox

جوهر wox، تولید کشور چین، یکی دیگر از انواع جوهر سابلیمیشن است که قیمت پایینی  دارد. اگر پرینتر شما هد حساس ندارد، می توانید با خیال راحت از این جوهر استفاده کنید.

جوهر سابلیمیشن fama

یکی از با کیفیت ترین مدل های جوهر سابلیمیشن، فاما است که در ایتالیا تولید می شود. این جوهر، در حجم ۲ لیتری و ۱ لیتری ارائه می شود و از خصوصیات آن خشک شدن سریع است. جوهر fama  ماندگاری بالایی دارد و به همین دلیل می توان از آن برای کارهای پرتیراژ و کارهای کوتینگ نشده استفاده کرد.

جوهر next

این جوهر انواع مختلفی در بازار دارد که سری B آن دارای بوی کمتری بوده و بر روی کاغذهای گرم قابل استفاده است.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩