اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان

مشکل جوهر ریزی یکی از مشکلات رایج پرینترهای موجود در بازار است. البته در این بین نوع جوهری که در پروسه شارژ کارتریج استفاده می شود نیز حائز اهمیت است. به هر حال ریزش جوهر می تواند عاملی برای آلودگی قطعات مهم چاپگر از جمله هد شود. در ادامه قصد داریم طریقه تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان را شرح دهیم. اگر از دارندگان یکی از پرینترهای جوهر افشان کونیکا مینولتا هستید، مقاله پیشرو برای شماست.

آموزش-تمیز-کردن-هد-پرینتر-جوهر-افشان

افت کیفیت چاپ و آلودگی هد پرینتر جوهر افشان

هد بخش مهمی از پرینترهای جوهر افشان کونیکا مینولتا را تشکیل می دهد. انتقال جوهر از میان درزها و شیارهای ساختار سازنده هد انجام می شود. این بخش از پرینتر مانند سینی کوچکی است که کارتریج های چاپگر را در بر گرفته و جوهر موجود در آن را به کاغذ منتقل می کند. در نتیجه اولین قطعه ای که در اثر جوهر ریزی کارایی خود را از دست می دهد، هد پرینتر است. مشکل جوهر ریزی باعث مسدود شدن درزهای هد می شود. در چنین شرایطی کاربر شاهد افت کیفیت چاپ اسناد خواهد بود.

نشانه های فرا رسیدن زمان تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان

همان طور که گفته شد، افت کیفیت چاپ نشانه اصلی آلودگی هد پرینتر جوهر افشان است. این افت کیفیت معمولاً با چاپ ناقص کلمات موجود در اسناد نمایان می شود. البته نباید چاپ خطوط زائد سفید رنگ را هم نادیده گرفت. اگر این خطوط مرتبا در اسناد مختلف تکرار می شوند، استفاده دوباره از پرینتر را کنسل کرده و نسبت به تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان اقدام کنید.

برای تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان دو روش کلی وجود دارد:

استفاده از ویندوز برای پاکسازی هد چاپگر جوهر افشان

محیط نرم افزاری ویندوز با چند کلیک ساده می تواند در پاکسازی ساختار تشکیل دهنده هد پرینتر نقش داشته باشد. البته در برخی از پرینت ها این قابلیت وجود ندارد. اما اگر یکی از پرینترهای جدید موجود در بازار را تهیه کرده باشید؛ به راحتی می توانید پروسه تمیزکاری هد پرینتر کونیکا مینولتا را طی کنید. برای این منظور از طریق منوی استارت یا کنترل پنل رایانه به بخش Devices and Printers بروید. نام پرینتر مورد نظر را با کلیک راست بر روی Devices and Printers انتخاب کنید. سپس گزینه Properties را برگزینید و روی نوار Maintenance کلیک کنید تا به قسمت Tools وارد شوید. در اینجا گزینه های مختلفی نظیر ink Cartridges، Clean یا Clean Heads دیده می شود. با فشردن این گزینه ها هد پرینتر به صورت اتوماتیک تمیز خواهد شد.

تمیز کردن بدنه هد پرینتر جوهر افشان به صورت دستی

بسیاری از تعمیرکاران تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان توسط ویندوز را قبول ندارند. چراکه این قابلیت ویندوز تنها زمانی کارساز است که میزان آلودگی هد زیاد نباشد. برای پاکسازی ذرات جوهر خشک شده از داخل درزهای هد باید به صورت دستی آن را تمیز کنید. پرینتر را خاموش کنید و پس از چند دقیقه درپوش اصلی قسمت کارتریج ها را باز کنید. حال باید تمامی کارتریج های داخل هد را به آرامی بیرون بکشید. فراموش نکنید که کارتریج حساسیت بالایی به ضربه داشته و نباید تحت فشار قرار گیرد. پس از بیرون آوردن کارتریج ها، آن ها در محلی دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید. سپس می توانید هد را از پرینتر جدا کنید. برای تمیز کردن بدنه هد از محلول آب و الکل استفاده کنید. این محلول می بایست به نسبت مساوی دارای آب و الکل باشد. 2 دقیقه هد را درون محلول استراحت دهید تا ذرات جوهر خشک شده بر روی درزهای هد به طور کامل از بین بروند. در آخر هد شسته شده را روی دستمال حوله ای قرار دهید و اجازه دهید خشک شود. سپس آن را به داخل چاپگر برگردانید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در زمینه تمیز کردن پرینتر با نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا تماس حاصل فرمایید.

تعمیر و بازیابی پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر مجموعه ای سیستماتیک و حرفه ای است که هر یک از مشکلات تجهیزات اداری برندهای موجود در بازار را برطرف می نماید. فرقی نمی کند که دستگاه چاپگر مورد نظر شما یک سیستم قدیمی باشد یا یکی از جدیدترین نسخه های عرضه شده. نمایندگی تعمیرات پرینتر کلیه اختلالات ریز و درشت انواع پرینتر  موجود در بازار را فارغ از مدل و نوع دستگاه از میان می برد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که با حضور در نمایندگی تعمیرات پرینتر می توانید بالاترین سطح کیفی از خدمات را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت کنید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩