اشتراک گذاری

ارور H4 در دستگاه کپی شارپ

همه ما به هنگام استفاده از ماشین های مختلف دچار مشکلات عدیده ای شدیم که هر یک به صورت های مختلف قابل حل بوده اند. مشکلات پیش آمده در دستگاه کپی نیز به همین صورت است. برای حل این ایرادات لازم است نسبت به یک سری از اصول آگاه باشیم. برخی از ایرادات مانند گیر کردن کاغذ و یا چروک و کرکره ای شدن کاغذ از جمله ایرادات سخت افزاری هستند که با مراجعه به متخصص حل میشوند. برخی از خطاها به صورت کد به کاربر هشدار میدهند. ما در این مقاله قصد داریم ارور H4 در دستگاه کپی شارپ را مورد بررسی قرار دهیم.

ارور H4 در دستگاه کپی شارپ

ورود به قسمت کد دهی فتوکپی شارپ

برای بررسی کد های خطا در دستگاه کپی شارپ لازم است در ابتدا با نحوه ورود به قسمت کد دهی این دستگاه آشنا شویم. برای ورود به بخش کد دهی ابتدا دکمه # و سپس کلید INTERRUPT را فشار میدهید. سپس کلید C و دوباره INTERRUPT را فشار میدهیم. این چهار عملکرد باید در کمترین زمان ممکن صورت گیرند تا به نتیجه مطلوب برسیم. کد های  اولیه و ثانویه را وارد کرده و سپس وارد پنل میشویم تا ارور H4 در دستگاه کپی شارپ را بررسی و اقدامات لازم را به جهت رفع ارور به انجام رسانیم.

رفع ارور H4 در دستگاه کپی شارپ

یکی از مهم ترین ایراداتی که در دستگاه کپی شارپ پیش می آید،ایراد در مورد هیتر و فیوزینگ می باشد. کد H4 را زمانی در دستگاه کپی شارپ مشاهده خواهید کرد که دمای هات رولر کمتر از حد مجاز باشد. البته این دستگاه به هنگام بالا رفتن دمای هات رولر نیز کد اخطار دارد؛اما ما در این مقاله را رفع خطای H4 خواهیم پرداخت.

همان طور که گفته شد ارور H4 در دستگاه کپی شارپ را زمانی مشاهده خواهید کرد که درجه حرارات هیتر از دمای استاندارد پایین تر باشد و یا با عدم کارکرد لامپ هیتر مواجه شوید که در دو صورت لازم است دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید و پس از تعمیر دستگاه کپی شارپ  ،با ری استارت کردن دستگاه خطای مورد نظر را برطرف کنید.

3.2/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩