اشتراک گذاری

آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ

اگر آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ را به خوبی یاد بگیرید، می توانید به راحتی و بدون نیاز به یک مرکز تعمیر دستگاه کپی این کار را انجام دهید. این آموزش صفر تا صد مراحل انجام این کار را برای شما شرح می دهد. به عنوان کاربر دستگاه کپی حتما می دانید که دولوپر یکی از مواد مصرفی دستگاه به شمار می آید که پس از مدتی باید تعویض شود و امکان تعمیر برای آن وجود ندارد. لذا پس از محرز شدن خرابی این بخش از دستگاه و داشتن مشکلات گوناگون ناشی از خرابی آن باید دولوپر را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

دولوپر به عنوان یکی از اجزای مختلف دستگاه فتوکپی، در کیفیت چاپ تاثیر مستقیم دارد. معمولا تمام دستگاه های فتوکپی و چاپ، زمان تعویض دولوپر را به وسیله یک کد خطا اعلام می کنند. آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ به شما یاد می دهد که زمانی که این کد را از طرف دستگاه کپی شارپ دریافت کردید، چگونه فرایند تعویض را انجام دهید.

آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ

نحوه تعویض دولوپر دستگاه کپی شارپ

آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ به این صورت است که پس از مشاهده کد خطای تعویض دولوپر کاربر باید یک نمونه اصل و اورجینال و سازگار با دستگاه را تهیه کند و سپس وارد مراحل اجرایی شود. پس از مشاهده کد خطای مربوط به دولوپر حتما در سریع ترین زمان ممکن برای تعویض آن وارد عمل شوید، زیرا دولوپر در کیفیت چاپ بسیار تاثیر گذار است. توجه کنید که دولوپر معمولا برای چاپ صد هزار نسخه طراحی شده است. در نتیجه قبل از اینکه توانایی خود را برای نگهداری ذرات تونر از دست بدهد، باید تعویض شود.

پس از تهیه دولوپر مناسب دستگاه اکنون برای تعویض دولوپر فتوکپی شارپ پنل جلوی دستگاه کپی شارپ را باز کنید. دولوپر در پشت یا بالای تونر قرار می گیرد. این ماده در یک لوله درپوش دار ذخیره می شود. پوشش را بردارید و دولوپر مورد استفاده را خالی کنید. چون دولوپر مورد استفاده کثیف است، به راحتی تخلیه می شود. 

لوله را با توسعه دهنده جدید پر کنید و درپوش را در جای خود بگذارید. در این مرحله از آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ، پنل جلو را ببندید و دستگاه کپی شارپ را دوباره راه اندازی کنید. راه اندازی مجدد کپی به دولوپر اجازه می دهد تا تونر بیشتری را به لوله وارد کند. چند نسخه را چاپ کنید تا کیفیت کپی بازگردد.

اهمیت تعویض دولوپر دستگاه کپی

اهمیت تعویض دولوپر فتوکپی شارپ از آن جهت است که دولوپر در کیفیت چاپ تاثیر مستقیم دارد. این ماده در دستگا‌ه های کپی تونر را روی درام انتقال می دهد. قبل از اینکه هر نکته را در مورد آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ یاد بگیرید و اجرا کنید، باید با اهمیت این ماده مصرفی در دستگاه به اندازه کافی آشنا باشید تا درک مطلب برای شما ساده تر باشد. 

دولوپر با چرخش، پودر تونر را بر سطح درام می ساید و درام آن را روی کاغذ چاپ می کند. دولوپر یا همان پودر سنگین به کمک نیروی مغناطیسی این کار را انجام می دهد. اگر در حین انتقال تصویر، هر شیء خارجی کوچکی با دولوپر مخلوط شود، کیفیت چاپ افت می کند. به طوری که ممکن است رگه ‌های سفیدی بر روی کاغذ دیده شود.

اگر تعویض دولوپر دستگاه کپی شارپ را به موقع انجام ندهید، نه تنها هزینه چاپ بالا می ‌رود بلکه کیفیت چاپ نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. گاهی پس از تعویض دولوپر دستگاه کپی شارپ ممکن است با خطای روشن ماندن چراغ مربوط به آن روبه رو ‌شوید. در این حالت بسته به مدل دستگاه باید کنتور دولوپر ریست شود. اگر به کمک این مطلب به خوبی آموزش تعویض دولوپر کپی شارپ را یاد گرفتید، می توانید این کار را شخصا انجام دهید؛ در غیر این صورت حتما از نمایندگی دستگاه کپی شارپ کمک بخواهید.

نمایندگی شارپ

اگر کاربر یکی از محصولات شارپ هستید و به دنبال یک نمایندگی معتبر می گردید تا بتوانید در حوزه فروش و تعمیرات خدمات مطمئن و با کیفیتی را دریافت کنید، حتما سری به نمایندگی شارپ بزنید. این نمایندگی در نقاط مختلف تهران شعبه دارد. شعبه مرکزی نمایندگی شارپ در ستارخان و سایر شعب در میرداماد، رسالت، پیروزی، ولی عصر و سعادت آباد مستقر هستند. 

نمایندگی شارپ در استان البرز نیز یک شعبه دارد که در منطقه شاهین ویلا مستقر است. تمام خدمات و تعمیرات دستگاه کپی شارپ همراه با تضمین ها معتبر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩