اشتراک گذاری

نحوه به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه

به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه ، از آن دست اقداماتی ست که به کارگیری آن میتواند برای یک شرکت و مرکز کاری بسیار مفید و کارآمد واقع شود. به اشتراک گذاری این تجهیزات در شبکه، این امکان را فراهم میکند تا پس از نصب پرینتر، سایر کاربران در این مرکز نیز بتوانند از طریق شبکه از دستگاه استفاده کنند. اشتراک گذاری چاپگر در محیط های اداری و حتی دانشگاهی از این حیث بسیار کارآمد است که نیاز به خرید پرینتر را به حداقل میرساند و نقش مهمی در صرفه جویی در هزینه ها و همچنین فضای مورد نیاز برای قرار گیری دستگاه ایفا میکند.

با توجه به اهمیت این موضوع، مقاله ی پیش رو را به آموزش قدم به قدم مراحل به اشتراک گذاری انواع چاپگر در شبکه اختصاص دادیم. مراحل به اشتراک گذاری چاپگر پس از نصب پرینتر، به راحتی انجام میگیرد. چنانچه شما عزیزان نیز تمایل به استفاده از چنین سرویسی را داشته باشید، میتوانید  تا انتهای این بخش همراه ما باشید. همچنین شما عزیزان میتوانید در صورت نیاز، هر گونه سوال خود را به مشاوران و پاسخگویان ما، مطرح کنید.

آموزش به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه

  • ورود به منو : اولین و مهم ترین مرحله برای به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه ورود به منوی دستگاه و کنترل پنل و در نهایت انتخاب Device and printers است.
  • تعریف دستگاه در کامپیوتر : پس از انتخاب Device and printers در پنجره ی بالا گزینه ی Add a printer قابل مشاهده است. با ورود به این بخش لازم است از میان گزینه های به نمایش درآمده Add a network, wireless or Bluetooth printer را انتخاب نمایید.
  • جستجوی ویندوز : پس از انتخاب موارد بالایی و فشردن گزینه ی Next در مواقع لزوم، ویندوز اقدام به اسکن شبکه ی موجود میکند و درایور های مورد نیاز پرینتر را جستجو می نماید. چنانچه این عملیات با موفقیت انجام بگیرد، میتوانید از دستگاه به اشتراک گذاشته ی خود استفاده کنید. میتوانید برای امتحان اقدام به چاپ نمونه ی آزمایشی کنید.
  • ورود مجدد : در صورتی که موفق نشدید پرینتر خود را به اشتراک بگذارید، لازم است مجددا وارد گزینه ی کنترل پنل شده و Network and internet را انتخاب نمایید. سپس گزینه ی Network and Sharing Center را انتخاب کرده و از آن جا وارد Change advanced sharing settings شوید.
  • از انتخاب پرینتر مطمئن شوید: پس از انجام مراحل بالا، لازم است مطمئن شوید که گزینه file and printer sharing انتخاب شده باشد. در این صورت لازم است بر روی Save changes کلیک نمایید. پس از ذخیره ی تغییرات اعمال شده، وارد منوی استارت شده و در نهایت به Control Panel بروید.
  • آیکن پرینتر را انتخاب کنید: حال لازم است، با ورود به بخش View devices and printers برروی آیکون پرینتری که قصد به اشتراک گذاری آن را دارید کلیک نمایید.
  • اتمام اشتراک گذاری: حال به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه عملا به اتمام رسیده است. لازم است برای اطمینان از این امر، Printer properties را انتخاب کرده و سپس بر روی Sharing کلیک کنید. در اینجا گزینه Share this printer را انتخاب کنید و در نهایت آن را مورد تایید قرار دهید.
[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی پرینتر کانن” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d9%2586%25d9%2585%25d8%25a7%25db%258c%25d9%2586%25d8%25af%25da%25af%25db%258c-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1-%25da%25a9%25d8%25a7%25d9%2586%25d9%2586%2F|||” read_text=”نمایندگی پرینتر کانن” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی پرینتر کانن ، از سال ها قبل به صورت تخصصی به عیب یابی و تعمیر انواع پرینترهای این کمپانی میپردازد. این خدمات و سرویس ها شامل کلیه ی مدل های پرینتر کانن میشود. تعمیر این ماشین های اداری، در نمایندگی تعمیر پرینتر کانن ، با بالاترین سطح کیفی و استاندارد ترین شیوه های ممکن به انجام میرسد. خرابی ها و اختلالات این پرینترها، ممکن است در گروه های مختلفی از قبیل سخت افزاری و مکانیکی مورد بررسی قرار بگیرند که هر کدام نیاز به بررسی ویژه ی متخصصان دارند.

برای پیشبرد دقیق  اهداف تعمیر و بازیابی، در تمام مراحل تعمیر پرینتر ، لازم است از ساده ترین و هوشمندانه ترین شیوه و ترفند استفاده کرد تا کاربر متحمل هزینه ی زیاد تعمیرات نشود. به همین منظور نمایندگی تعمیر پرینتر کانن، همیشه از اصولی ترین ترفند ها در تعمیر و ترمیم مشکلات این تجهیزات اداری، بهره میبرد.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩