اشتراک گذاری

کار نکردن اسکنر در ویندوز 10

اگر اسکنر سامسونگ شما پس از نصب یا بروز رسانی ویندوز 10 کار نمی کند، ادامه مطلب پیش رو برایتان مفید است. کاربران زیادی با این مشکل مواجه می شوند و عنوان می کنند که اسکنر در ویندوز 10 کار نمی کند. این مساله دلایل مختلفی دارد که اگر درست شناسایی شوند، به راحتی برطرف می شوند. ما در مقاله امروز نمایندگی سامسونگ کپی ماشین، دلایل کار نکردن اسکنر در ویندوز 10 را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم تا این مشکل را برطرف کرده و بدون ایراد، از اسکنر خود استفاده کنید. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر نیز تیم تعمیرات اسکنر سامسونگ در خدمت شما هستند.

 

دلایل کار نکردن اسکنر در ویندوز 10

یکی از دلایل کار نکردن اسکنر Samsung در ویندوز 10 ، خرابی فایل های سیستمی است. همچنین ممکن است درایور اسکنر ایراد داشته و توانایی شناسایی این دستگاه را نداشته باشد. حتی پیکربندی های اشتباه سرویس های رایانه هم می توانند مانع از کارکرد درست اسکنر یا سایر تجهیزات جانبی شود. البته از ویروسی شدن سیستم هم نباید غافل شد. گاهی این مساله روند کار تجهیزات جانبی همچون اسکنر، پرینتر و … را با مشکل مواجه می کند. در ادامه روش های رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می دهیم.

رفع مشکل کار نکردن اسکنر Samsung در ویندوز 10 

راه اندازی مجدد

راحت ترین کاری که می توانید برای برطرف کردن مشکل کار نکردن اسکنر انجام دهید، راه اندازی مجدد دستگاه است. کافی است اسکنر را خاموش و روشن کنید تا مشکل حل شود. البته باید لپ تاپ یا کامپیوتری را که اسکنر به آن وصل شده نیز ریستارت کنید. اگر مشکل حل نشد، روش های دیگر را امتحان کنید.

آپدیت کردن درایور

دومین روش برای رفع مشکل کار نکردن اسکنر در ویندوز 10 ، بروزرسانی درایور است. درایور فعلی را به صورت دستی حذف کرده و مجددا آن را نصب کنید. می توانید کلیدهای Win+R را فشار داده و در پنجره باز شده عبارت Control را تایپ کرده و اینتر را بزنید. سپس وارد قسمت Programs and Features شده و ضمن پیدا کردن درایور اسکنر خود، آن را Uninstall کنید. پس از ریستارت کردن سیستم، درایور جدید را از طریق وب سایت رسمی سامسونگ دانلود و نصب نمایید.

استفاده از Troubleshooting

استفاده از Troubleshooting هم می توانید مشکل کار نکردن اسکنر در ویندوز 10 را برطرف کنید. این برنامه در واقع نوعی ابزار عیب یابی است که ویندوز به آن مجهز شده است. در قسمت سرچ ویندوز عبارت Troubleshooting را تایپ کنید. بعد روی برنامه Troubleshooting کلیک کنید. روی گزینه Hardware and Device کلیک کرده و گزینه Run The Troubleshooter را بزنید تا عیب یابی شروع شود.

آپدیت کردن ویندوز

بروزرسانی ویندوز در زمان مناسب، تاثیر بسزایی در رفع بسیاری از مشکلات و ایرادهای سیستم دارد. ممکن است با این کار، مشکل کار نکردن اسکنر در ویندوز 10 نیز برطرف شود. در کادر سرچ ویندوز، عبارت Windows Update را تایپ و روی Windows Updates Settings کلیک کنید.

تعمیر فایل های معیوب سیستم

همانطور که اشاره کردیم، یکی از دلایل کار نکردن اسکنر سامسونگ در ویندوز 10، معیوب بودن فایلهای سیستمی است. می توانید با استفاده از ابزار System File Checker این مشکل را حل کنید. عبارت Command Prompt را در قسمت سرچ ویندوز بنویسید و روی برنامه Command Prompt راست کلیک کنید. سپس Run As Administrator را بزنید و پیام های نمایش داده شده را تایید کنید. عبارت sfc/ scannow را در پنجره جدید تایپ کرده و دکمه اینتر را فشار دهید. صبر کنید تا فرآیند کامل شود. سپس برنامه را ببندید و چک کنید که مشکل حل شده است یا نه. اگر باز هم اسکنر شما کار نکرد، روشهای دیگر را امتحان کنید.

تعمیرات اسکنر سامسونگ

اگر با انجام هیچ یک از روشهای ذکر شده موفق به رفع مشکل کار نکردن اسکنر در ویندوز 10 نشدید، ممکن است دستگاه دچار ایراد فنی شده باشد. در این صورت بهتر است از یک تعمیرکار مجرب ماشین های اداری کمک بگیرید. تکنسین پس از بررسی اسکنر و اجزاء مختلف این دستگاه، مشکلات آن را ریشه یابی می کند. تعمیرات اسکنر سامسونگ آخرین راه حلی است که می تواند مشکل کار نکردن این محصول را برطرف کند. کارشناسان دوره دیده تعمیر اسکنر در نمایندگی سامسونگ آمادگی ارائه خدمات در این زمینه به شما عزیزان را دارند.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی مجاز اسکنر سامسونگ” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d8%25a7%25d8%25b3%25da%25a9%25d9%2586%25d8%25b1-%25d8%25b3%25d8%25a7%25d9%2585%25d8%25b3%25d9%2588%25d9%2586%25da%25af%2F|||” read_text=”نمایندگی مجاز اسکنر سامسونگ” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″]

نمایندگی اسکنر سامسونگ خدمات حوزه فروش و تعمیرات این محصول را به متقاضیان ارائه می دهد. همکاران ما تلاش می کنند که ضمن ارائه سرویس های با کیفیت و تخصصی، مانع از سرگردانی کاربران بین چند مرکز فروش و تعمیرات شوند. پرسنل بخش های مختلف نمایندگی مجاز اسکنر سامسونگ، شما را در هر دو زمینه خرید و یا تعمیر دستگاه راهنمایی می کنند. مدل های مختلف این دستگاه در این نمایندگی به شکل اورجینال عرضه می شوند و می توانید از اصل بودن آنها مطمئن باشید. همچنین در صورت خرابی هریک از بخش های اسکنرتان نیز می توانید روی سرویس های تخصصی تعمیرات اسکنر Samsung حساب کنید.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩