اشتراک گذاری

نحوه اسکن گرفتن در ویندوز 10

اسکن گرفتن یکی از قابلیت های مفیدی ست که به کمک کاربران آمده تا بتوانند عکس ها، تصاویر، اسناد و کتاب های مورد خود را وارد کامپیوتر شخصی خود کنند. این قابلیت مهم، در بالا بردن سرعت ذخیره ی اسناد و مدارک و صرفه جویی قابل توجه در مصرف کاغذ نقشی موثر ایفا میکند. همین امر باعث شده بسیاری از کاربران در صدد یادگیری نحوه ی اسکن کردن مدارک خود برآیند. از آن جا که کاربران ویندوز 10 نیز سوالاتی را در خصوص نحوه ی اسکن گرفتن در ویندوز 10 مطرح نموده اند، قصد داریم در این مقاله به آموزش کامل اسکن با این ورژن ویندوز بپردازیم.

شما عزیزان نیز میتوانید پس از اطمینان از سازگاری اسکنر خود با ویندوز 10 و سلامت دستگاه و تمیز بودن شیشه ی آن از مراحل زیر پیروی کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل از کارشناسان و متخصصان نمایندگی فتوکپی توشیبا کمک بگیرید.

چگونگی اسکن گرفتن در ویندوز 10

برای اسکن گرفتن در ویندوز 10 باید ابزار برنامه ی Microsoft Scan خود را مورد توجه قرار دهید. این نسخه در ویندوز 10 در واقع همان نسخه ی Fax and Scan است که به روز رسانی شده است. زمانی که این نرم‌افزار روی رایانه نصب شد، روی دکمه Launch در بخش نوتیفیکیشن ویندوز 10 کلیک کنید. زمانی که اپلیکیشن مورد نظر باز میشود، اسکنر در سمت چپ در یک لیست قابل مشاهده است. چنانچه برای بار اول از اپلیکیشن Microsoft Scan استفاده میکنید، به بخشی تحت عنوان Source که احتمالا نمایش داده خواهد شد، توجه داشته باشید. شما میتوانید تنظیمات پیش فرض را مشاهده کنید و در صورت تمایل تغییراتی را در آن اعمال نمایید.

 با استفاده از تنظیمات Auto-Configured میتوانید از گزینه‌های File Type و Save File To استفاده کنید که در اختیار شما قرار داده شده است. شما همچنین میتوانید با انتخاب گزینه ی Flatbed به عنوان source از دو گزینه که پیش رویتان قرار میگیرد استفاده کنید. این دو گزینه شامل Color Mode و Resolution  می‌شود. گزینه ی Color Mode به شما این امکان را میدهد تا اسناد مورد نظر خود را به صورت تمام‌رنگی، خاکستری یا سیاه و سفید اسکن کنید.

گزینه ی Resolution نیز همانطور که از نامش پیداست، امکان تغییر کیفیت اسناد مورد نظر برای اسکن را به شما میدهد. چنانچه قصد داشته باشید فیدر را به عنوان منبع اسکن انتخاب کنید، دو گزینه ی دیگر نیز پیش روی شما قرار خواهد گرفت. با استفاده از این گزینه ها میتوانید اندازه ی کاغذ را تغییر دهید و امکان اسکن دو طرفه را فعال یا غیر فعال کنید. با استفاده از این اپلیکیشن ، فرمت های JPEG ،PNG ،TIFF و Bitmap قابل انتخاب خواهند بود. درنهایت میتوانید با استفاده از گزینه Scans فایل های مورد نظر خود را اسکن و ذخیره نمایید.

نمایندگی فتوکپی توشیبا با نظر به رشد و گسترش محصولات کپی توشیبا و افزایش استقبال به عمل آمده از این تجهیزات، از مدت ها قبل در کشورمان با هدف ارائه ی خدمات فروش و تعمیر این محصولات راه اندازی گشته است. این نمایندگی با هدف پشتیبانی همه جانبه از کاربران گرامی خود، سرویس های مختلف فروش و تعمیر فتوکپی توشیبا را در سراسر کشور ارائه میدهد.

این نمایندگی هم اکنون در پنج شعبه در تهران و یک شعبه در کرج  فعالیت دارد و سرویس های عیب یابی و تعمیر را با بالاترین کیفیت، به تمام شهرستان های  ایران نیز ارائه میدهد. واحدهای فروش این مجموعه ی بزرگ، با عرضه ی تمامی تولیدات این کمپانی، توانسته اند نیاز بسیاری از کاربران را در زمینه ی خرید این تجهیزات کپی را پاسخگو باشند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩