اشتراک گذاری

چگونه دستگاه کپی را ریست کنیم ؟

دستگاه های کپی که در مدل ها و نسخه های مختلف طراحی و ساخته میشوند، ممکن است به دلایل مختلف جزیی و کلی، با اشکالاتی در زمینه های مختلف مواجه شوند. این اشکالات را میتوان در حوزه های مختلف سخت افزاری و مکانیکی مورد بررسی قرار داد. گاهی ممکن است این اشکالات و خطاها در نتیجه برخی اختلالات و ناهماهنگی در تنظیمات رخ دهند. معمولا در چنین مواقعی پیشنهاد میشود پیش از تعمیر دستگاه کپی اقدام به ریست کردن دستگاه کپی نمود. ریست فتوکپی مربوط به پاک کردن تنظیمات و تغییراتی میشود که توسط کاربر روی دستگاه اعمال شده است. ریست کردن، در واقع بازگرداندن تنظیمات به تنظیمات اولیه کارخانه می باشد.

اگر چه بسیاری از دستگاه های کپی به هنگام مواجهه با مشکل و ناکارآمدی با نمایش کدی مشخص، کاربر را در جریان امر قرار خواهند داد. اما ممکن است در بسیاری از مواقع ریست کردن دستگاه کپی بهترین و مناسب ترین راهکار برای رفع مشکل باشد. ریست کردن دستگاه کپی به چندین طریق انجام میگیرد که رایج ترین آن استفاده از کدهای مشخص و یا نرم افزاری مربوطه است که هم در خود دستگاه کپی نصب می شود و هم در رایانه ای که از طریق کابل به آن متصل شده است. در ادامه به چگونگی انجام این فرایند خواهیم پرداخت.

ریست کردن دستگاه کپی

ریست کردن دستگاه کپی چه حالت هایی دارد ؟

همانطور که اشاره شد، ریست کردن دستگاه کپی و چاپ انواع و حالت های مختلفی دارد. ریست فکتوری، مستر ریست و ریست کنتور، از متداول ترین صورت های ریست کردن ماشین های اداری است که در مواقع لزوم، مورد استفاده و اجرا خواهد گرفت. این ریست ها، ممکن است در فرآیند تعمیر و تنظیم دستگاه فتوکپی از سوی کارشناس و متخصص نیز مورد اجرا قرار گیرند.

توجه داشته باشید که بازگرداندن دستگاه کپی به تنظیمات کارخانه، معمولا در تنظیمات کاربری ماشین های کپی مانند زبان نمایشگر دستگاه، تنظیمات سایز کاغذ و مواردی از این دست به کار می رود. این در حالی ست که میتوان با انجام مستر ریست، خطاهای ساده ی نرم افزاری را برطرف نمود. ریست کنتور که از دیگر موارد ریست کردن دستگاه کپی است و کمتر از دو مورد قبل مورد استفاده قرار میگیرد، پس از تعویض قطعات یا مواد مصرفی دستگاه کپی، اعمال می شود.

ساده ترین روش ریست فکتوری دستگاه کپی

بهترین و ساده ترین راه برای ریست کردن دستگاه کپی شامل موارد زیر میشود :

1-  در ابتدا وارد منوی Settings دستگاه خود شوید.

2- با ورود به گزینه ی Services دستگاه خود را در یک قدمی ریست قرار خواهید داد.

3-  یکی از مواردی که با ورود به گزینه ی Services قابل مشاهده است. Reset to Default Factory است که با انتخاب آن، هشداری مبنی بر بازگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه به نمایش در خواهد آمد. با انتخاب این گزینه فرایند ریست کردن دستگاه کپی شما به اتمام خواهد رسید.

ساده ترین روش ریست فکتوری دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ارائه دهنده ی کلیه ی خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر محصولات ماشین های اداری می باشد. این نمایندگی زیر نظر مرکز سخت افزار ایران احداث شده است و سال ها به فعالیت میپردازد. این مجموعه با پشت سر گذاشتن بیش از دو دهه سرویس دهی به کاربران دستگاه های چاپ و کپی، امروزه سطح وسیع و جامعی از خدمات را ارائه میکند و مناطق بیشتری را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.

خدمات نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی شامل کلیه ی برندها و نسخه های دستگاه کپی می شود و محدود به برند خاصی نیست. بخش تعمیر فتوکپی این مرکز از بخش های حرفه ای و تخصصی این دپارتمان است و تعمیر انواع دستگاه کپی در آن با در نظر گرفتن دقت و حساسیت های ویژه به انجام میرسد. در فرآیند تعمیر هر یک از این دستگاه ها، صرفاً تجهیزات و ابزارآلات مخصوص همان دستگاه به کار گرفته می شود. علاوه بر این، بهره گیری از قطعات اصلی و اورجینال سبب شده تا تعمیرات دستگاه های فتوکپی در این مرکز به بهترین نحو و بالاترین کیفیت انجام پذیرد. کلیه ی سرویس های پشتیبانی و فروش در این مجموعه، با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩