اشتراک گذاری

تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی

می توانید برای تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی خود از نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی کمک بگیرید و خدمات متنوع و کاربردی دریافت کنید. نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی به کمک تجهیزات مدرن و پیشرفتهِ عیب یابی و تعمیر، ابتدا ریشه اختلالات پرینتر را پیدا می کند و پس از تایید خرابی مگنت یا آهنربای پرینتر سطح خرابی آن را مشخص می کند. اگر میزان خرابی کم و محدود باشد، مسیر تعمیر را پیش می گیرد، اما در صورتی که خرابی مگنت شدید و عمیق باشد، اقدامات لازم برای تعویض مگنت را انجام می دهد.

مگنت رولر جزء قطعات یدکی پرینتر است که در داخل کارتریج قرار دارد. با تعویض کارتریج و یا در صورت بروز خرابی برای آن، معمولا این قطعه هم تعویض می شود. به طور کلی تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی نیاز به تجربه و مهارت بالا در شناخت قطعه و ارتباط آن با سایر قطعات دارد. این قطعه حساسیت بسیار بالایی دارد.

تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی

کارایی مگنت رولر

مگنت رولر یکی از قطعات اصلی و مهم کارتریج پرینتر است. این قطعه خاصیت مغناطیسی دارد و به صورت استوانه ای و مخروطی شکل است. قطر آن کمتر از طول آن بوده و تا حدودی از نظر ظاهری شبیه فوم رولر است. مگنت رولر بنا بر کارایی دستگاه در اندازه های بزرگ و کوچک تولید می شود. در واقع وظیفه اصلی مگنت رولر این است که به وسیله جریانات مغناطیسی موجود در خود پودر تونر را به درام منتقل می کند.

این حالت مغناطیسی باعث می شود که میزان مناسب تونر متناسب با طرح را به درام انتقال دهد. این کارایی نشان می دهد که تا چه اندازه تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی مهم و ضروری است. لطفا احتیاط کنید و تعمیر این قطعه حساس را به هر تعمیرکار و هر تعمیرگاهی واگذار نکنید.

علت خرابی مگنت رولر پرینتر اچ پی

اکثریت قریب به اتفاق مشکلات مگنت رولر پرینتر اچ پی و هر پرینتر دیگری مربوط به خش‌دار شدن پوشش این قطعه یا تراکم بیش از اندازه‌ آن است. معمولا علت تراکم مگنت، فشاری است که وایپر بلید روی تونر وارد می کند. از آنجا که ذرات تونر، طی فرایند چاپ، توسط وایپر بلید تحت فشار قرار می‎گیرند، همین فشار سبب می شود تا تونر بر روی مگنت فشرده شده و آن را بپوشاند. لازم است این نکته را نیز بدانید که در بعضی از کارتریج ‎ها به جای یک مگنت، از یک مگنت دولوپر استفاده می‌شود که سطح پوشش آن شبیه به پلاستیک فشرده است.

تعویض مگنت رولر پرینتر اچ پی

اگر تعمیرکار تشخیص بدهد که تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی نمی تواند مشکل را حل کند و باید این قطعه را تعویض کرد، حتما باید از یک نمونه اصل و اورجینال برای این تعویض و جایگزینی استفاده شود. از آنجا که مگنت رولر وظیفه حیاتیِ ریزش تونر بر روی درام را انجام می دهد، باید برای تعویض آن بسیار حساس و محتاط بود. ما در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی به دلیل دسترسی به آرشیوی مجهز از قطعات جانبی اصل و اورجینال، می توانیم بهترین و مطمئن ترین سرویس های تعویض را به کاربرانمان ارائه دهیم.

آموزش تمیز کردن کاغذ کش پرینتر در این مقاله

رایج‌ترین مشکلات مگنت رولر پرینتر

چاپ کمرنگ

ساییدگی مگنت پرینتر اچ پی می تواند باعث چاپ کمرنگ دستگاه شود. روی مگنت پوشش رسانای سیاهی وجود دارد که با گذشت زمان از بین می‎رود. اگر پوشش بیرونی مگنت نازک شود یا به طور کامل از بین برود، پوشش رسانای سیاه، کاملا بی رنگ و نازک می‌شود و در نتیجه چاپ کمرنگ می شود. با تعویض یا تعمیر مگنت رولر پرینتر اچ پی می توانید این مشکل را حل کنید.

حفره‎ های سفید در چاپ

این ایراد ناشی از خراشیدگی یا لکه‎های موجود بر پوشش مگنت است. اگر خراش ها کم باشند، معمولا ایرادی به وجود نمی آید، اما اگر خراش ها زیاد باشند یا در یک منطقه خاص متراکم باشند، حتما با این مشکل روبه رو خواهید شد.

خطوط تیره و روشن روی کاغذ

این مورد به دلیل خم شدن یا کج شدن مگنت ایجاد می‎شود. این خم شدگی یا کج شدگی معمولا به این دلیل است که یک هاب (به ویژه یک هاب فلزی) به یک گوشه رولر فشار وارد می کند. برای رفع این اشکال باید ‎هاب‎ های فلزی برداشته شوند و با دقت فراوان توسط یک پرس ویژه جایگزین شوند.

چاپ یک در میان

اتصالات مگنت جریان را از پرینتر به لایه ی سیاه رسانای موجود بر سطح مگنت انتقال می‎دهند. در صورتی که این اتصالات خم شده و یا از شکل استاندارد خود خارج شوند، نیروی الکتریکی بیش از حد یا نادرست اعمال خواهد شد و همین موضوع ممکن است سبب چاپ صفحاتی گردد که یا کمرنگ هستند و یا به طور کلی سفید و خالی هستند.

تماس با نمایندگی پرینتر اچ پی

آنچه یک نمایندگی ارائه می دهد باید همه آن چیزی باشد که یک کاربر انتظار دارد و در پی آن است. ما در نمایندگی اچ پی تمام تلاش خود را کرده ایم تا به معنای واقعی کلمه انقلابی عظیم و گسترده در خدمات رسانی برپا کنیم. این نمایندگی افتخار دارد اعلام کند که به صورت تخصصی و اختصاصی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات پرینتر اچ پی بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه می دهد. تمام این سرویس ها تضمین شده و همراه با ضمانت نامه های معتبر است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩