اشتراک گذاری

رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر

پرینتر یکی از پراستفاده ترین ماشین های اداری در مراکز و سازمان های مختلف محسوب میشود و امکان چاپ اسناد، مدارک، تصاویر مورد نظر کاربران را برای آن ها فراهم ساخته است. فرایند چاپ با توجه به ساختار پرینتر در دو دسته ی چاپ لیزری و جوهرافشان جای میگیرد. گاهی ممکن است چاپگر به دلایل مختلفی با اشکالاتی در حوزه های مکانیکی و سخت افزاری مواجه شود. یکی از متداول ترین این مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر است.

جمع شدگی کاغذ میتواند وقفه ی جدی در عملکرد شرکت مربوطه به وجود آورد. اگر شما کاربران عزیز با دلایل بروز این مشکل آشنا باشید، می توانید علت را شناسایی کرده و تمهیدات لازم برای برطرف کردن آن را به عمل آورید. لذا قصد داریم در این مقاله به بررسی دلایل بروز این مشکل و چگونگی رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر بپردازیم و از شما دعوت میکنیم تا انتهای این بخش همراه ما بمانید.

راه های رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر

غلتک پرینتر را عیب یابی کنید

یکی از مشکلاتی که در صورت وقوع میتواند به جمع شدگی کاغذ در چاپگر منجر شود، خرابی غلتک است. این اختلال اغلب زمانی اتفاق می افتد که کاغذ بین دو غلتکی که عبور می کند گیر کرده باشد. میتوانید با چرخاندن غلتک کاغذ را آزاد کنید. اما درصورتی که این قطعه دچار آسیب دیدگی جدی شده باشد، لازم است توسط کارشناس تعمیر مورد عیب یابی و بازیابی قرار بگیرد.

چاپگر را با دقت پاک کنید

یکی دیگر از راهکارهای موثر در رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر ، پاک کردن سر چاپگر است. اگر با مشکل گیر کردن کاغذ در چاپگر در پرینتر روبرو هستید، میتوانید سرچاپگر را تمیز کنید. در بسیاری از مواقع تجمع کثیفی و گرد و غبار در پرینتر، میتواند چنین مشکلی را به همراه داشته باشد.

خاموش کردن، جدا کردن و باز کردن چاپگر

یکی دیگر از راهکارهایی که میتواند در رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر موثر باشد، خاموش کردن دستگاه و جدا سازی اجزای درگیر در آن است. لذا توصیه میشود چاپگر را جدا کنید پوشش اصلی را باز کنید و اجازه دهید دستگاه به مدت 30 دقیقه خشک شود. در نهایت قطعاتی که امکان جدا شدن از دستگاه را دارند، یک بار باز کنید و مجدد در جای خود قرار دهید.

چاپگر را دوباره راه اندازی کنید

گاهی راه اندازی دوباره ی چاپگر میتواند به رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر کمک کند. برخی ناهماهنگی ها و اختلالات ممکن است بنا به دلایل نامعلوم دستگاه را دچار مشکل کند و در این مواقع بهترین پیشنهاد راه اندازی دوباره ی دستگاه است.

 کارتریج را از دستگاه خارج کنید

چنانچه قادر به مشاهده و یافتن کاغذهای گیر کرده در پرینتر نیستید، میتوانید با باز کردن درب دستگاه و خارج ساختن کارتریج پرینتر، این کار را انجام دهید. میتوانید برای این کار از یک موچین نیز استفاده کنید.

تعمیر و تعویض قطعات توسط کارشناس

چنانچه پس از اجرای مراحل گفته شده همچنان مشکل گیر کردن و جمع شدگی کاغذ به قوت خود پا برجاست، لازم است چاپگر به صورت تخصصی تر توسط کارشناس تعمیر مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد.

نمایندگی پرینتر اچ پی با سابقه ی طولانی خود در امر فروش و تعمیر چاپگرهای اچ پی، آماده ی کمک رسانی به کاربران و متقاضیان گرامی است. برخورداری از بالاترین سطح تکنولوژی در این تجهیزات اداری، سبب گشته است تا اجرای عملیات تعمیر بر روی این دستگاه ها نیازمند حضور مهندسان باتجربه، شکیبا، متخصص و کاربلد باشد. جهت حصول این امر مدیریت مرکز تعمیر پرینتر اچ پی تعداد بیشماری از مهندسان متقاضی، برترین های این حوزه را از سطح کشور، به همکاری فراخوانده است و با تهیه پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات تعمیر برای این تیم، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات مرتبط با این محصولات گشته است. نمایندگی پرینتر اچ پی برای کلیه ی سرویس ها و خدمات فروش و تعمیر خود گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز در نظر گرفته است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩