اشتراک گذاری

ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا

اگر از کاربران دستگاه های کپی کونیکا مینولتا بوده باشید، حتما تا به حال ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا را بر روی پنل لمسی دستگاه خود مشاهده کرده اید. البته این ارورها در انواع دستگاه های کپی مشاهده میشوند و تنها به دستگاه های کپی کونیکا مینولتا اختصاص ندارند. اما این ارورها برای چه نمایش داده میشوند؟ از آن جا که دستگاه های کپی ساختار بسیار پیچیده ای دارند، ممکن است با مشکلات متعدد نرم افزاری و سخت افزاری روبرو شوند.

طبق اظهارات کارشناسان تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا ، هر کدام از این مشکلات با کد مشخصی تحت عنوان ارورهای مختلف بر روی صفحه ی نمایش کوچک دستگاه ظاهر میشوند تا کاربر را از وجود اختلال در فتوکپی کونیکا مینولتا آگاه سازند. شناخت این کد به کاربر کمک بسیار مهمی در تشخیص نوع و دلیل خرابی دستگاه کپی کونیکا مینولتا ی خود خواهد کرد. اما در بسیاری از مواقع کاربران از تمامی این کد ها اطلاع ندارند و لازم است از کارشناسان رفع ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا کمک بگیرند. کد های خطا در دستگاه کپی های مختلف با هم متفاوتند. در ادامه ی این مقاله به بررسی برخی از این کد ها خواهیم پرداخت.

ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا

آشنایی با ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا

آشنایی با ارورهای دستگاه کپی به برطرف سازی علت آن ها کمک بسیاری میکند. از این رو برخی از ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا و راه حل آن ها را در پایین گرد آوری کرده ایم :

  • c0202 : کاست 1 مشکل دارد

راه حل: موتور liftup و برد کاست ها باید بررسی شوند.

  • c0204 : کاست 2 مشکل دارد

راه حل : موتور liftup و برد کاست ها باید مورد بررسی قرار گیرند.

  • c0206 : کاست 3 مشکل دارد

راه حل : موتور liftup و برد کاست ها عیب یابی شوند.

  • c0208 : کاست 4 مشکل دارد 

راه حل : موتور liftup و برد کاست ها بررسی شوند.

  • image unit cyan : ولتاژ سر درام و شارژر درام قطع است

راه حل : اتصال شارژر درام آبی یا اتصال درام قطع است. برد های ولتاژ خراب است.

  • image unit magenta : ولتاژ سر درام و شارژر درام قطع است

راه حل : موتور liftup و  برد کاست ها باید مورد بررسی قرار گیرند.

  • c2253 : موتور تانک های رنگی قفل شده است

راه حل : موتور تانک های رنگی خراب شده است. تانک دولوپر قفل شده است.

  •  c3102 : نچرخیدن فیوزینگ

راه حل : موتور فیوزینگ خراب شده. درایو فیوزینگ قفل شده است ؛ فیوزینگ قفل شده است یا چرخنده های داخل فیوزینگ خراب شده است.

  • CDXXX : جای xها هر عددی می تواند قرار گیرد

راه حل : هارد باید تعویض شود.

رفع ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا

همانطور که گفته شد شناسایی و ترجمه ی کد های خطا امری بسیار مهم تلقی میشود. تا زمانی که کاربر نتواند ارور را ترجمه کند، متوجه نوع خرابی نخواهد شد. یک متخصص ماهر تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا، می تواند با رمز گشایی از کدهای خطا و رفع ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا دستگاه معیوب را به راحتی و سادگی عیب یابی، تعمیر و ترمیم کند. البته تمام ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا ، در دفترچه راهنمای دستگاه کپی کونیکا مینولتا به صورت مفصل معرفی شده اند و کاربران میتوانند از این طریف مشکل را شناسایی کنند. اما بحث عیب یابی و ترجمه ی ارورها گاهی سخت تر میشود. چرا که برخی کد ها به چندین خطا مربوط میشوند.نمایندگی کونیکا مینولتا کنار شماست تا تمامی ارورهای دستگاه کپی را برطرف نماید.

رفع ارور های دستگاه کپی در نمایندگی کپی کونیکا مینولتا

یکی از واحد های فعالیت های نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا، رفع مشکلات دستگاه های کپی این برند است. دستگاه های کپی با مشکلات مختلفی روبه رو می شوند، گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی، کمرنگ بودن کپی ها، وجود خطوط روی برگه های چاپ شده،روشن نشدن دستگاه کپی و…برخی از این مشکلات هستند، یکی از همین مشکلات ، به وجود آمدن اختلالاتی ست که موجب نمایش ارور در دستگاه کپی میشود. نمایندگی دستگاه کپی کونیکا مینولتا با به همراه داشتن کارشناسان زبده ی مسائل سخت افزاری و نرم افزاری، قادر است ارورهای دستگاه کپی کونیکا مینولتا را شناسایی کند.

بعد از علت یابی و روشن شدن نوع اختلال نوبت به انجام رساندن اقدمات مرتبط با تعمیر و ترمیم است. از آن جا که این ارور ها مسائل مختلفی را در بر میگیرند، رفع آن ها نیازمند دانش و مهارت بسیار بالایی ست. کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی کونیکا مینولتا این خدمات را در محل مورد نظر کاربران نیز ارائه میدهند که از این جهت رضایت خاطر بسیاری از مشتریان فراهم شده است.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩