اشتراک گذاری

رفع خطای 79 پرینتر HP CP2025

کد خطا، زبان ماشین های دیجیتالی برای بیان ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری گوناگون است. پرینترها نیز دستگاه های پرمصرفی هستند که ممکن است پس از مدتی دچار اختلال شوند. این اختلالات از طریق نمایش ارورهای مختلف در صفحه ی نمایشگر دستگاه به اطلاع کاربر می رسند. 

پرینتر HP CP2025 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با نمایش کدهای خطا حضور مشکلات فنی را بیان می کند. در این میان خطای 79 پرینتر HP CP2025 یکی از رایج ترین ارورهای این پرینتر می باشد که احتمال دارد مرتبا بر روی صفحه نمایش سیستم دیده شود. در این مقاله قصد داریم علل پیدایش ارور 79 پرینتر hp cp2025 و راهکارهای رفع آن را به طور جامع مورد بررسی قرار دهیم.

رفع خطای 79 پرینتر HP CP2025

چرا پرینتر hp cp2025 با کد خطای 79 رو به رو می شود؟

خطای 79 پرینتر HP CP2025 به خطای سرویس یا شبکه معروف است. این اختلال زمانی دیده می شود که ارتباطات میان پرینتر و رایانه به درستی شکل نگرفته باشند. در واقع ارور 79 پرینتر hp cp2025 به عدم دریافت صحیح اطلاعات و دستورات ارسال شده توسط کامپیوتر یا لپ تاپ اختصاص می یابد. بنابراین ارور 79 می تواند سد راهی برای عملکرد پرینتر و چاپ اسناد مورد نظر کاربر باشد. 

عموما این اتفاق در اکثر پرینترهای hp که از طریق کابل شبکه به صورت همزمان با چندین کامپیوتر در ارتباط هستند، رخ می دهد. علاوه بر تنظیمات اشتباه، مشکلات تخصصی دیگری چون ایرادات Firmware پرینتر، قطع شدن ارتباط بین اسپولر و پرینتر و تداخلات سخت افزاری نیز در پرینترهای لیزری به ظهور خطای 79 کمک می کنند.

چهار راهکار رفع خطای 79 پرینتر HP CP2025

برای رفع خطای 79 پرینتر HP CP2025 سه راهکار کلی وجود دارد. این راهکارها را با نهایت دقت امتحان کنید.

راهکار اول

ابتدا به سراغ دستورات چاپ موجود در پرینتر بروید و تمامی صف انتظار چاپ موجود در حافظه ی پرینتر را پاک کنید. سپس پرینتر را خاموش کرده و کلیه ی کابل های متصل به آن را جدا کنید. ۵ دقیقه ای منتظر بمانید، مجددا کابل های دستگاه را وصل کرده و آن را روشن کنید. صفحه ی نمایش پرینتر را با ارسال دستور چاپی امتحان کنید و حضور کد ارور 79 پرینتر hp cp2025 را بررسی کنید. پیشنهاد می کنیم اتصال نرم افزاری و شبکه ای پرینتر را هم یک بار حذف کنید و مجددا آن را راه اندازی نمایید. اگر ارور 79 همچنان در دستگاه وجود دارد، راهکار دوم را تست کنید.

این مقاله به کارت میاد : شارژ کارتریج اچ پی

راهکار دوم

این راهکار علاج بسیاری از ارورهای پرینتر می باشد. کافی است وضعیت کارتریج دستگاه را بررسی کنید. گاهی خطاهایی که روی پرینتر نمایش داده می‌شوند؛ به دلیل خالی بودن کارتریج و به اتمام رسیدن تونر موجود در آن به وجود می آیند.

راهکار سوم

در برخی مواقع احتمال دارد اشتباهی در ثبت IP پرینتر وجود داشته باشد. برای بررسی این موضوع ابتدا پرینتر را یک بار خاموش و روشن کنید. حال یک سر کابل اتصال شبکه را به پرینتر و سر دیگر آن را به مودم متصل کنید. در صفحه نمایش پرینتر عبارت Network را انتخاب کرده و IP Address خاصی که به دستگاه اختصاص داده شده را بررسی کنید. این آدرس باید از اعدادی مثل 000/000/168/192 تشکیل شده باشد. در این صورت پرینتر به‌ درستی پیکربندی شده و به شبکه اتصال یافته است. اما اگر شاهد اعداد 000/000/000/169 هستید، پرینتر به هیچ عنوان به شبکه وصل نخواهد شد.

برای حل این مشکل به پنل مدیریت پرینتر وارد شده و از بخش تنظیمات، قسمت مرتبط با تنظیم شبکه را باز کنید. در این قسمت گزینه IPConfig  مشاهده می شود. این گزینه را از Automatic به حالت DHCP تغییر دهید. با این کار IP دستگاه تغییر خواهد کرد. از طرفی باید کابل شبکه ی که موجود است را نیز بررسی کنید. اگر این کابل فرسودگی خاصی دارد، آن را تعویض کنید.

راهکار چهارم

بهتر است زمانی که از اتصال پرینتر به شبکه با انجام راهکار قبلی اطمینان یافتید؛ به سراغ گزینه ی LaserJet Update که در پنل مدیریت سیستم وجود دارد، بروید و سیستم عامل پرینتر را آپدیت کنید. این کار کیفیت ساختاری پرینتر را افزایش می دهد. برای این منظور با انتخاب LaserJet Update و باز شدن منوی مربوط به آن عبارت check for firmware updates را برگزینید. در این مرحله با زدن گزینه Update  نسخه ی جدید سیستم عامل پرینتر را دریافت کنید.

تعمیرات تخصصی برای رفع ارور 79 پرینتر hp cp2025

در صورتی که با انجام راهکارهای ذکر شده بخش قبلی خطای 79 پرینتر HP CP2025 برطرف نشده است، باید حتما از ادامه ی ارسال دستورات چاپ به پرینتر دست بکشید و در اسرع وقت با مراکز تعمیراتی معتبر تماس حاصل فرمایید. در چنین شرایطی استفاده ی دوباره از کارایی اولیه ی پرینتر در گرو تعمیرات سخت افزاری پرینتر است. با استفاده از سرویس های تعمیر در محل نمایندگی رسمی اچ پی می توانید در مدت زمان کوتاهی از دردسرهای مرتبط با ارور 79 پرینتر hp cp2025 و عدم ست شدن پرینتر با شبکه رهایی بیابید. خاطر نشان می نماییم که در صورت نیاز به تعویض کارتریج یا شارژ تونر از نمونه های سازگار و مرغوب استفاده خواهد شد.

چرا نمایندگی رسمی اچ پی را برای تعمیر پرینتر این برند انتخاب کنیم؟

برای تعمیر پرینتر اچ پی شناسایی یک مرکز مجاز و معتبر از اهمیت بالایی برخوردار است. هر یک از پرینترهای اچ پی دارای حساسیت های تعمیراتی ویژه ای هستند. نمایندگی رسمی اچ پی با در اختیار داشتن تیم فنی ماهر و تجهیزات پیشرفته تمامی مشکلات احتمالی در چاپگرهای اچ پی را برطرف می کند. گستره ی خدمات این مجموعه بسیار وسیع بوده و تمامی سیستم های چاپ جدید و قدیم، کوچک و بزرگ این برند را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که تمامی مراحل تعمیراتی نمایندگی مجاز اچ پی براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می گردند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩