اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن پرینتر

پرینتر و سایر ماشین های اداری هم مانند سایر وسایل نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. تمیز کردن این تجهیزات یکی از مهم ترین اقداماتی ست که لازم است به صورت مداوم برای حفظ سلامت دستگاه به انجام برسد. پیچیدگی ساختار چاپگرها سبب شده برخی از کاربران با چگونگی تمیز کردن پرینتر آشنا نباشند و در این خصوص دچار مشکل شوند. این در حالی ست که میتوان با رعایت چند نکته ی ساده و در دست داشتن وسایل مناسب و مخصوص، اقدامات بسیار موثری را در راستای تمیز کردن چاپگرها به عمل آورد.

در این مقاله با ارائه ی راهنمای گام به گام ساده، به شما عزیزان نشان میدهیم که چگونه میتوان یک چاپگر را به شیوه ‎ی ایمن و موثر تمیز نمود. همچنین توصیه هایی در مورد ابزارهای مورد نیاز نیز خواهیم آورد که تا کار تمیز نمودن دستگاه به درستی انجام گیرد.

تمیز کردن پرینتر

4 نکته ی کاربردی تمیز کردن پرینتر

همانطور که میدانید پرینترها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام به انجام کاری به خصوص میپردازند. از این رو نحوه ی تمیز کردن آن ها نیز با هم میتواند بسیار متفاوت باشد. در ادامه به صورت جداگانه به آموزش تمیز کردن این اجزا خواهیم پرداخت.

تمیز کردن شیشه ی پرینتر

یکی از مهم ترین بخش هایی که کاربر باید نسبت به تمیز کردن آن توجه نشان دهد، شیشه ی پرینتر و کاور سند های دستگاه است. تمیز کردن شیشه ی پرینتر در حفظ کیفیت چاپ نقش موثری ایفا میکند. برای تمیز کردن این بخش میتوانید از پارچه ی تمیز و بدون پرزی استفاده کنید که به محلول مناسب آغشته شده است. برای تمیز کردن پرینتر ، بخش پایینی کاور سند و فیدر سند را با پارچه ی مذکور به دقت پاک نمایید.

تمیز کردن بخش های بیرونی پرینتر

 یکی دیگر از بخش هایی که لازم است در تمیز کردن پرینتر مورد توجه قرار داد، پاک کردن بخش های بیرونی چاپگر است. این بخش ها شامل فیدر سند، سینی خروجی، سینی کاغذ میشود. برای تمیز نمودن این قسمت ها نیز میتوان از پارچه ی بدون پرز و تمیز کمک گرفت.

تمیز کردن لنز های سر پرینت

 تمیز کردن لنزهای سر پرینت از اهمیت بسیاری در مبحث تمیز کردن پرینتر برخوردار است. پرینترها عموما از چهار سرپرینت ساخته شده اند. توجه داشته باشید که پرینتر در حین انجام این کار روشن نباشد. با باز کردن کاور جلویی چاپگر تب نارنجی موجود در ظرف تونر زائد را بردارید و به سمت خودتان بکشید. پس از آن ابزار تمیز کننده را به آرامی در اسلات های مربوطه قرار دهید تا این فرایند متوقف شود. پس از آن به آرامی و با دقت ابزار را به سمت بیرون بلغزانید. این کار را برای برای هر سرپرینتر لازم است انجام دهید.

تمیز کردن رولر فیدر سند

 تمیزی رولر فیدر سند نیز نقش مهمی در حفظ سلامت دستگاه و بالا بردن کیفیت چاپ ایفا میکند. کثیفی این بخش همچنین به گیر کردن کاغذ در چاپگر نیز منجر خواهد شد. توجه داشته باشید که رولر فیدر سند حداقل ماهی یک بار این نظافت احتیاج دارد. برای انجام این کار ابتدا اهرم دستگاه را بلند کنید و کاور بالایی فیدر سند را باز کنید و تا زمانی که خودش متوقف نشده صبر کنید. رولر را برگردانید و آن را با پارچه ی نخی و بدون پرز تمیز کنید. برای این کار هرگز از الکل و یا مواد شیمیایی استفاده نکنید.

تعمیر پرینتر در محل از تخصصی ترین و حرفه ای ترین سرویس هایی ست که نمایندگی پرینتر در اختیار کاربران و متقاضیان گرامی قرار میدهد. بهره مندی از این سرویس رضایت بسیاری را در کاربران به همراه داشته است. چرا که این عزیزان برای دریافت خدمات و سرویس های عیب یابی و پشتیبانی، دیگر نیاز به مراجعه ی حضوری به محل نمایندگی تعمیرات پرینتر و جابه جایی و حمل دستگاه سنگین وزن خود نخواهند داشت.

کارشناسان و متخصصان حوزه ی تعمیر با مراجعه ی سریع به محل مورد نظر کاربر اقدامات لازم جهت عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات مختلف دستگاه را به عمل خواهند آورد. این سرویس ها کلیه ی ماشین های اداری را در انواع مدل ها و نسخه ها شامل خواهد شد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩