اشتراک گذاری

چه پرینتری برای مصارف خانگی مناسب است ؟

تنوع بالایی که در پرینترها و چاپگرهای امروزی مشاهده میشود، انتخاب و خرید را برای کاربران و مشتریان با دشواری هایی همراه ساخته است. هر کدام از پرینترهای موجود در بازار متناسب با مشخصات سخت افزاری و مکانیکی جداگانه ی خود، توانایی پاسخگویی به نیازهای مشخص و خاصی دارند. از این رو کاربران و متقاضیان این نوع دستگاه ها باید پیش از اقدام به خرید پرینتر، به خوبی با مشخصات دستگاه چاپگر مورد نظر آشنایی داشته باشند.

 همچنین لازم است پیش از خرید دستگاه از ریزه کاری های کسب و کار خود نیز آگاه باشند. قیمت پرینتر، ابعاد، نوع کاربری، هزینه‌های شارژ کارتریج و هزینه‌های نگهداری آن نکاتی هستند که در انتخاب دستگاه چاپگر نقشی پر رنگ ایفا می کنند. احتمالا می دانید که پرینترها متناسب با قدرت خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از پرفروش ترین آن ها پرینترهای خانگی است. در همین خصوص تصمیم گرفتیم در این مقاله به ارائه ی نکات مهم و حائز اهمیت پیش از خرید پرینتر مناسب خانگی بپردازیم.

چه پرینتری برای مصارف خانگی مناسب است ؟

نکات مهم پیش از خرید پرینتر مناسب خانگی

در فرآیند خرید پرینتر مناسب خانگی یک سری سوالات جهت شناخت وضعیت و نیازهای کاربر وجود دارد که در این بخش قرار گرفته اند.

  • بیش از هر چیز مشخص کنید که چه انتظاری از دستگاه دارید و حجم چاپ مورد نیازتان به چه تعداد چاپ روزانه یا ماهانه می رسد ؟
  • آیا نیاز دارید علاوه بر چاپ اسناد مورد نظرتان را اسکن هم کنید ؟
  • آیا تمایل دارید علاوه بر چاپ با دستگاه خود کپی هم بگیرید ؟
  • پرینتر سیاه و سفید مناسب کار شماست یا رنگی  ؟
 
  • چه بودجه ای را برای خرید چاپگر خانگی خود در نظر گرفته اید ؟
  • فضایی که در منزل خود برای چاپگر در نظر گرفته اید، چقدر است ؟ چاپگر ها از نظر حجم و وزن تنوع بسیار بالایی دارند.
  • آیا کار شما بیشتر به چاپ تصاویر مربوط می شود؟ یا چاپ متون ؟

پرینتر مناسب خانگی من کدام است ؟

همانطور که گفته شد، پیش از خرید پرینتر مناسب خانگی لازم است به سوالاتی که در بخش قبل مطرح شد پاسخ دهید. همچنین علاوه بر موارد مذکور باید مشخصات دیگری را مورد بررسی قرار داد. در خصوص کاربری پرینتر لازم به ذکر است که پرینترها به تک کاره و چندکاره تقسیم می شوند. پرینترهای چندکاره علاوه بر قابلیت چاپ می توانند برگه های مورد نظر کاربر را کپی، اسکن و فکس نیز بگیرند. مسلما چنین تجهیزاتی به واسطه ی امکانات بیشتر خود قیمت بالاتری دارند. اتصالات پرینتر نیز پیش از خرید دستگاه نکته ی حائز اهمیتیست. تنوع در اتصال دستگاه ، راحتی بسیاری را برای کاربر فراهم می کند و موجب تسریع فرآیند چاپ می شود. امروزه بسیاری از پرینترها قابلیت اتصال به وای فای را دارند که امتیاز بسیار مهمی محسوب می شود.

 اگر میخوای بدونی چگونه حافظه پرینتر را پاک کنیم؟ کلیک کن

در بخش قبل اشاره شد که نوع کاربری خود را مشخص کنید. چنانچه تمایل به چاپ تصاویر و عکس ها را داشته باشید، توصیه می شود پرینترهای جوهرافشان را تهیه کنید. این پرینترها تمرکز و قدرت بیشتری بر چاپ تصاویر دارند و کیفیت بسیار بالاتری در این خصوص دارند. پرینترهای لیزری بیشتر مناسب چاپ متون هستند. این چاپگرها برای مصارف اداری کاربرد بیشتری دارند، چرا که سرعت بسیار بالاتری در ارائه ی خروجی دارند. دیگر ویژگی هایی که توجه به آن ها خالی از لطف نیست، چاپ دو رو، هزینه ی تونر و جوهر مصرفی، امکان دریافت راحت خدمات پشتیبانی، تغذیه‌ی خودکار ADF ، میزان توان مصرفی، سرعت و کیفیت چاپ است.

نمایندگی کونیکا مینولتا

نمایندگی کونیکا مینولتا یکی از تخصصی ترین مراکز ارائه ی سرویس در سطح کشور است که امکانات عالی خود را بر حوزه های مختلفی از خدمت رسانی قرار داده است. کونیکا مینولتا با جذب بالاترین سطح از تیم کارشناسی و مهندسی، تجهیز فضاهای خود به امکانات به روز به گسترش دامنه ی فعالیت های خود در حوزه های مختلف فروش و تعمیر پرداخته است. گستردگی خدمات ارائه شده، موجب کسب رضایت کاربران و مراجعین مختلف در اقصی نقاط کشور پهناورامان گشته است. کلیه ی سرویس های ارائه شده از سوی این نمایندگی با گارانتی و ضمانت نامه همراه خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩