اشتراک گذاری

تمام نکاتی که باید در خصوص تعمیر پلاتر اپسون بدانیم!

تعمیر پلاتر اپسون یکی از سرویس های تخصصی است که انجام آن به مهارت بالا و تسلط کامل به این دستگاه ها نیاز دارد. در مرکز سخت افزار ایران تعمیرات پلاتر اپسون و تعمیر کپی اپسون با بهترین کیفیت و توسط بهترین تعمیرکاران این دستگاه ها انجام می شود. تعمیرکاران با استفاده از ابزار های تخصصی مورد نیاز برای تعمیر این دستگاه ها، آن ها را عیب یابی کرده و در سریع ترین زمان ممکن مشکل این پلاتر ها را برطرف می کنند. در این جا به صورت مختصر در خصوص کارکرد پلاتر ها و زمینه استفاده از آن ها صحبت خواهیم کرد. همچنین در ادامه به بررسی دلایل خرابی پلاتر و رایج ترین مشکلاتی که در این دستگاه ها ایجاد می شود صحبت خواهیم کرد تا بتوانیم به صورت قابل درک تری در نهایت نحوه تعمیر پلاتر اپسون  و رفع مشکلات این دستگاه ها را بررسی کنیم.

تعمیر پلاتر اپسون

چرا تعمیر پلاتر اپسون حساسیت و اهمیت زیادی دارد؟

دلیل اهمیت بالای تعمیرات پلاتر های اپسون، نقش این دستگاه ها و زمینه ای است که از آن ها استفاده می شود. ساختار این دستگاه ها به نحوی است که برای تعمیرشان به خدماتی تخصصی نیاز است. از آن جایی که پلاتر ها معمولا در زمینه های تخصصی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، تعمیر پلاتر اپسون حساسیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین بهتر است ابتدا با این دستگاه و زمینه استفاده از آن بیشتر آشنا شویم.

پلاتر چیست و در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

پلاتر ها در واقع نوعی دستگاه چاپگر هستند که در صنعت چاپ و برای کاربرد هایی متفاوت تر از دستگاه های چاپ های معمول از آن ها استفاده می شود. از این پلاتر ها برای چاپ و پرینت انواع عکس ها و تصویر های گرافیکی استفاده می شود. تصاویر و عکس هایی که به کمک پلاتر های اپسون چاپ می شوند، معمولا سایز و اندازه های بسیار بزرگی دارند. عکس های تبلیغاتی که روی بیلبورد های تبلیغاتی شهری مشاهده می شوند معمولا با استفاده از انواع این دستگاه های پلاتر چاپ شده اند.

در طراحی های گرافیکی و برای پرینت عکس های گرافیکی نیز پلاتر ها مورد استفاده قرار می گیرند. نقشه کشی صنعتی و مهندسی زمینه دیگری است که پلاتر های اپسون مورد استفاده قرار می گیرند. در نقشه کشی به چاپ عکس ها و نقشه هایی با عرض بسیار بزرگ تری نیاز است. دلیل استفاده از پلاتر ها به جای پرینتر های معمولی این است پلاتر ها می توانند تصاویر را در ابعاد مختلف و بسیار عریض هم چاپ کنند. این در حالی است که معمولا پرینتر های معمولی قادر به انجام این کار نیستند و محدودیت چاپ دارند. تمام این موارد موجب شده تا تعمیر پلاتر اپسون حساسیت بالایی داشته باشد.

در این مقاله بخوانید : آموزش تنظیم کاغذ در پرینتر 

رایج ترین مشکلات پلاتر Epson شامل چه مواردی می شود؟

برای تعمیرات پلاتر، پیش از هر چیزی باید مشکلات مختلف این دستگاه ها و نشانه های خرابی آن ها را شناخت. این موارد قطعا در روند تعمیر پلاتر اپسون می تواند بسیار کارامد و مفید باشد و روند تعمیر را سریع تر و دقیق تر پیش ببرد. بسیاری از این مشکلات خود دلیل خرابی نیز هستند. برای مثال استفاده از کاغذ های نامناسب می تواند یک دلیل اصلی در خرابی پلاتر های اپسون در نظر گرفته شود.

کیفیت چاپ کاهش یافته است

در بسیاری از مواقع، خرابی و مشکلات پلاتر Epson، در کاهش کیفیت چاپ نمود می یابد. زمانی که در پرینت تصاویر و متون مشکلاتی مشاهده می شود و کیفیت آن ها به دلیل وجود یک سری خطوط نامنظم و شکسته در وسط صفحه کاهش می یابد. در مواردی که کیفیت پرینت کاهش پیدا کرده است معمولا رنگ ها نیز دقت و کیفیت همیشگی را ندارد و در تراز رنگی در پلاتر به هم می ریزد.

به همین دلیل هم در وسط صفحات چاپ شده یک سری نوار ها و خطوط افقی دیده می شود. تمام این موارد می تواند نشان دهنده خرابی پلاتر Epson مورد نظر باشد. در نتیجه باید برای تعمیر پلاتر اپسون با دنبال کردن این نشانه ها از یک مرکز تعمیرات تخصصی پلاتر کمک گرفت.

تنظیمات دستگاه به هم خورده است

گاهی اوقات خرابی پلاتر اپسون و مشکلاتی که در آن مشاهده می شود تنها به دلیل به هم خوردن تنظیمات خود پلاتر است. اگر تنظیمات دستگاه مانند تنظیمات چاپ و انتخاب نوع کاغذ در پلاتر به هم بریزد، در عملکرد پلاتر مشکلات متعددی مشاهده خواهد شد. برای تعمیر پلاتر اپسون در این مواقع می توان با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه، تنظیمات آن را مجدد انجام داد و با تنظیم کردن مجدد پلاتر مشکلات ایجاد شده در آن را برطرف کرد. اگر قادر به انجام تنظیمات نباشید یا با تنظیم کردن دستگاه مشکلات آن باقی بماند، بهتر است برای تعمیرات پلاتر از مراکز تخصصی کمک بگیرید.

استفاده از کاغذ های نامناسب

بسیاری از مواقع دلیلی که کاربران برای تعمیر پلاتر اپسون خود به مراکز تعمیراتی مراجعه می کنند تنها به دلیل استفاده از کاغذ های نامناسب است که به دنبال آن مشکلاتی در چاپ و کیفیت پرینت دستگاه به وجود می آید. در نظر داشته باشید که حتما باید کاغذی که در پلاتر از آن استفاده می شود حتما با نمونه تعیین شده در دستگاه یکی باشد. در غیر این صورت قطعا مشکلاتی در عملکرد پلاتر ایجاد خواهد شد. اگر مشکلات ایجاد شده در پلاتر به دلیل استفاده از کاغذ نامناسب باشد، تعمیرات پلاتر گزینه پیچیده ای نخواهد داشت و تنها می توان با تعویض کاغذ و استفاده از کاغذ های مناسب مشکل را برطرف کرد.

کمبود رنگ در مخازن پلاتر

یکی دیگر از دلایل بروز مشکل در پلاتر های اپسون، تمام شدن یا کمبود رنگ در مخازن رنگ این دستگاه هاست. اگر حتی یکی از رنگ های جوهر پلاتر نیز تمام شود، کیفیت چاپ تحت تاثیر قرار گرفته و در نتیجه عملکرد دستگاه نامطلوب خواهد بود. با مشاهده تغییر در کیفیت رنگ ها، کاربران برای تعمیر پلاتر اپسون خود به مراکز تخصصی مراجعه کرده که قطعا با تعویض مخزن جوهر مشکل آن ها برطرف خواهد شد.

در چه مواردی پلاتر Epson دچار خرابی های جدی تر شده است؟

گاهی اوقات مشکلات پلاتر های اپسون تنها محدود به این مشکلات جزئی نشده و خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری در این دستگاه ها دردسر ساز می شود. یکی از گزینه های خرابی و تعمیر پلاتر اپسون، مربوط به فن خنک کننده این دستگاه ها می شود. گاهی نیز در ماژول های الکترونیکی پلاتر خطا ایجاد شده و مشکلاتی به دنبال آن در دستگاه به وجود می آید. از طرفی نیز ممکن است ماژول های اشتباهی روی دستگاه نصب شده یا این که در حافظه خواندن و نوشتن پلاتر مشکلاتی به وجود بیاید.

خرابی و مشکلاتی که در اتصالات دستگاه و کانکتور های فن متصل به مادربرد ایجاد می شود نیز دیگر مواردی است که موجب خرابی های سخت افزاری پلاتر خواهد شد. برای تعمیرات پلاتر در هر یک از این موارد دستگاه باید توسط تعمیرکار این دستگاه ها به دقت عیب یابی شده و با توجه به نوع ارور مشاهده شده در پلاتر، اقدامات تخصصی لازم برای تعمیرات این دستگاه ها انجام شود.

چه اقداماتی برای تعمیر پلاتر اپسون در مراکز تخصصی انجام می شود؟

در مرحله اول تعمیرات پلاتر، ابتدا تعمیرکار این دستگاه ها با استفاده از ابزار های تخصصی آن را بررسی و عیب یابی می کند. سرویس کردن پلاتر و نصب مجدد جهت راه اندازی دوباره می تواند بسیاری از مشکلات این دستگاه ها را برطرف کند. گاهی نیز مشکلات شامل همان موارد ساده شده که با یک تعویض مخزن رنگ، تعویض کاغذ یا تنظیمات دوباره می توان مشکلات دستگاه را برطرف کرد.

اما در مواردی نیز مشکل تنها با تعویض برخی قطعات برطرف خواهد شد. برای مثال شاید به تعویض اینکودر پلاتر، هد، فورمتر، فیوزینگ یا برد های دیکودر دستگاه نیاز باشد. یکی دیگر از خدمات ارائه شده برای تعمیر پلاتر اپسون شامل هواگیری این دستگاه ها می شود. تعویض هد پلاتر نیز می تواند برخی از خرابی های آن را برطرف کند. نصب مجدد نرم افزار اسکنر به دلیل خرابی اسکنر پلاتر و راه اندازی مجدد نیز بخش دیگر تعمیرات این دستگاه ها را تشکیل می دهد.

چطور می توان از خرابی پلاتر Epson جلوگیری کرد؟

اگر می خواهید نیاز کم تری به تعمیر پلاتر اپسون خود داشته باشید، بهتر است با دنبال کردن برخی موارد و نکات در استفاده از این دستگاه ها، مانع خرابی و بروز مشکل در پلاتر مورد نظر شوید. برای مثال حتما از کاغذ های مناسب دستگاه استفاده کنید و مطمئن شوید که نوع کاغذ تعیین شده در پلاتر با نوع مورد استفاده یکی باشد. از طرفی در خرید تمام متریال مورد استفاده برای پلاتر خود دقت کافی داشته باشید و حتما از مواد اصلی و با کیفیت برای دستگاه استفاده کنید.

خصوصا کیفیت کاغذ و جوهر های مصرفی را حتما در نظر بگیرید. ارور های دستگاه را همیشه جدی بگیرید و از دستکاری تنظیمات دستگاه بدون اطلاعات کافی خودداری کنید. تعویض به موقع مخازن قدیمی جوهر نیز می تواند مانع بروز یک سری مشکلات در پلاتر شود. تمام این موارد می تواند موجب کاهش نیاز به تعمیرات پلاتر مورد نظر شود و عمر و کارایی دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. برای تعمیر پرینتر اپسون خود با ما تماس بگیرید.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩