اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی روشن نمیشود ؟

روشن نشدن دستگاه کپی را می توان یکی از نگران کننده ترین مشکلاتی دانست که کاربران و دارندگان بسیاری از این تجهیزات را روانه ی مراکز پشتیبانی و تعمیر می کند. معمولا کاربران انتظار دارند، دستگاه کپی خریداری شده، برای چند سال به خوبی کار کند و هزاران برگه را چاپ و کپی بگیرد. اما مسلما اینطور نخواهد بود و نیاز به سرویس و تعمیر به دلیل استفاده ی بالا در این دستگاه های چاپ امری طبیعیست.

این تجهیزات علی رغم کیفیت و قدرت به کار رفته در ساختشان، ممکن است به مروز زمان با استهلاک و خرابی مواجه شوند. از آن جا که بسیاری از کاربران ما نیز در این خصوص سوالاتی را مطرح نموده اند، تصمیم گرفتیم این بخش را به بررسی و ارائه ی پاره ای از نکات در خصوص دلایل روشن نشدن فتوکپی کیوسرا و راهکارهای رفع این اختلال اختصاص دهیم. شما عزیزان همچنین می توانید در بخش سوالات متداول به مطالعه ی نکات ضروری و مهم در خصوص کپی نگرفتن دستگاه کپی نیز بپردازید.

دلایل روشن نشدن دستگاه کپی کیوسرا

یکی از مهم ترین دلایل بروز این خرابی، وجود اختلال در برد فرمتر فتوکپی کیوسرا است. در صورتی که خرابی این برد عامل بروز این مشکل باشد، لازم است که اقداماتی در خصوص تعمیر یا تعویض آن توسط کارشناس به انجام برسد. علاوه بر برد فرمتر از دیگر دلایلی که ممکن است بروز چنین اختلالاتی را به دنبال داشته باشد، استفاده ی بیش از حد از دستگاه است. در این راستا توصیه می شود، متناسب با ظرفیت و حجم کاری دستگاه خود از آن استفاده کنید.

استفاده ی بیش از حد از دستگاه به قطعات مهم قرار گرفته در آن از قبیل برد پاور، فشار مضاعف وارد کرده و در صورت تداوم استفاده ی نادرست هزینه های تعمیراتی زیادی را به وجود می آورد. عامل مخرب بعدی، روشن نکردن دستگاه در طولانی مدت است. شاید جالب باشد بدانید که قطعا عدم استفاده ی طولانی مدت از فتوکپی و پرینتر می تواند روشن نشدن آن را نیز در پی داشته باشد، چرا که در این صورت، قطعات مهم دستگاه از کار خواهند افتاد. علاوه بر موارد مذکور، بروز اختلال در کابل های برق نیز از دیگر عوامل آسیب رسان است که نیازمند بررسی های ویژه از سوی کارشناسان مجرب می باشد.

رفع مشکل روشن نشدن دستگاه کپی

از آن جا که نرسیدن برق و انرژی لازم به دستگاه کپی می تواند از مهم ترین دلایل روشن نشدن دستگاه کپی باشد، لازم است پیش از پرداختن به دلایل و عوامل دیگر، در ابتدا سلامت کابل برق دستگاه را مورد بررسی دقیق قرار دهید. همچنین به دکمه ی روشن و خاموش دستگاه نیز توجه داشته باشید. تعویض و یا تعمیر برد فرمتر توسط کارشناس نیز از دیگر امور ضروری به هنگام مواجهه با این مشکل می باشد.

عیب یابی سایر قطعات قرار گرفته در فتوکپی در مواردی که به دلیل عدم استفاده ی طولانی مدت دستگاه روشن نمی شود، از دیگر امور ضروریست. در این راستا شما عزیزان می توانید از خدمات و سرویس های تخصصی ارائه شده از سوی نمایندگی کپی کیوسرا بهره مند گردید که با مناسب ترین شرایط و در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی کپی کیوسرا” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25b1%25da%25a9%25d8%25b2-%25d8%25b1%25d8%25b3%25d9%2585%25db%258c-%25da%25a9%25db%258c%25d9%2588%25d8%25b3%25d8%25b1%25d8%25a7%2F|||” read_text=”تماس با نمایندگی تعمیرات کیوسرا” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ heading_tag=”h2″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی کپی کیوسرا، برای رفاه هر چه بیشتر کاربران گرامی خود، خدمات منحصر به فردی را در اختیار این عزیزان قرار می دهد. این دپارتمان تخصصی واحد های تعمیرات و پشتیبانی خود را به صورت مجزا طراحی کرده است. نمایندگی فتوکپی Kyocera هم اکنون در شعب مختلفی به فعالیت می پردازد. کارگاه های فنی این نمایندگی به ابزارآلات مدرن مجهز گشته است که این امر در فرایند تخصصی تر شدن هر چه بیشتر این سرویس ها کمک شایان نموده است. تکنسین های این مرکز با تسلط بر دانش نوین و با بکارگیری تجهیزات مدرن، تمامی تعمیرات فتوکپی کیوسرا را در بالاترین سطح کیفی ممکن انجام می دهند. لازم به ذکر است که این دپارتمان برای کلیه ی سرویس ها و خدمات پشتیبانی خود گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز در نظر گرفته است.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته