اشتراک گذاری

ارزش قطعات دستگاه کپی را می دانید؟؟

دستگاه کپی به دستگاهی پرطرفدار و بسیار مورد استفاده در شرکت ها و حتی در برخی منازل مبدل شده است. کارکرد این دستگاه به صورت کپی کردن تصاویر و متون می باشد. و از اسناد ها اعم از کاغذی و نوشته ایی، یک تصویر دقیقا مشابه به وجود می آورد. حال این دستگاه هم مانند هر دستگاه دیگری از قطعات تشکیل شده است که در صورت خرابی این دستگاه از کار می افتد و بالعکس آن. قطعات نقش بسیار تعیین کننده ای در دستگاه کپی دارد.و باید به بهترین نحوه ممکن از ان ها حفاظت کنیم و ارزش ان را درک کنیم. لازمه درک ارزش هرچیز شناخت آن می باشد امروز ما به معرفی قطعات دستگاه کپی به شما می پردازیم.با ما همراه باشید.

معرفی قطعات دستگاه کپی

کلید خاموش و روشن

کلید خاموش و روشن دستگاه کپی که از بدیهات هر دستگاهی می باشد.

سینی خارج کننده کاغذ

اسناد پس از طی کردن مراحل کپی و زمانی که کار به انتها رسیداز این محل خارج می شود.

میز اسناد

صفحه ایی شیشه ایست که در بالای دستگاه کپی قرار گرفته است، و محل قرار گرفتن اسناد اورژینال می باشد. محل قرار دادن سایزهای مختلف کاغذ، در سمت چپ صفحه شیشه ای کاملا مشخص است.علامت مثلث درست سمت چپ وسط شیشه قرار دارد. وسط اسناد یا اورژینال در مقابل آن قرار می گیرد. برای اسکن اسناد و آغاز کپی برداری حتما حواسمان باشدکه سند روی شیشه اسناد قرار بگیرد.

سرپوش اسناد

برای انجام عملکرد درست و کارکرد با کیفیت در هنگام اسکن کردن اسناد های کاغذی و تصویری، سرپوش یا (کاور) مورد استفاده قرار گرفته می شود. این سرپوش یا (کاور) به حالتی متحرکی دارد. برای کپی برداری از اسناد یا  تعمیرات باید سرپوش را بالا ببریم  و سند مورد نظر را  بر روی شیشه قرار دهیم و بعد از آن سرپوش (کاور)حتما را روی سند مورد نظر قرار دهیم.

ضامن برای ازادی کاست

زمانی که بخواهیم کاست کاغذ را بیرون بکشیم یا قصد تعمیر دستگاه را داشتیم باید ضامن آزاد کننده ی کاست به سمت بالا فشار داد و بیرون کشید، بعد از آن می توانیم درون ان کاغذ قرار دهیم.

تغذیه ی دستی

زمانی که شما قصد داشته باشید کاغذ را به صورت تک برگ در درون دستگاه قرار دهید. نخست باید صفحه متحرک یا راهنمای تغذیه را با اندازه ی  سایز و انداره کاغذ تنظیم کنید.

تعمیر و تعویض قطعات دستگاه کپی

اختلالات دستگاه کپی می تواند سبب پیدایش مشکلات جدی برای دستگاه کپی شما باشد. از سرویس های منظم و دوره ایی اصلا نباید غافل شد، درباره ی قطعات دستگاه کپی خود همواره اطلاعاتی به روز داشته باشید، با این کار شما می توانید از بروز بسیاری از اختلالات در دستگاه خود جلوگیری کنید. برای تعمیر قطعه ی خراب به موقع و سریع اقدام کنید. از مطالعه ی دفترچه ی راهنمای و نحوه تعمیر دستگاه کپی خود هیچ گاه نباید غافل شد، زیرا این دفترچه درباره ی کیفیت محصول هر آنچه باید بدانیم را به ما می گوید.

در دستگاه کپی قطعات به صورت مجزا ، اما واحد مشغول به کار هستند تا یک نتیجه ی اثربخش را در روی کاغذ به کاربر ارائه دهند. اگر نتیجه ای که ما بر روی کاغذ دیدیم اثربخش و مفید نبود، یعنی در قسمت قطعات مشکلی وجود دارد. با برطرف کردن مشکل قطعات دستگاه مانند روز اول شروع به فعالیت می کند. گاه باید این قطعات را تعمیر  و گاه باید تعویض کنیم. در تعویض قطعات باید به این نکته توجه کنیم که از قطعات اصل و با کیفیت استفاده کنیم، زیرا قطعات بی کیفیت می تواند به دستگاه ضرر جدی بزند.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی دستگاه کپی” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2586%25d9%2585%25d8%25a7%25db%258c%25d9%2586%25d8%25af%25da%25af%25db%258c-%25d9%2585%25d8%25ac%25d8%25a7%25d8%25b2-%25da%25a9%25d8%25a7%25d9%2586%25d9%2586%2F|||” read_text=”تماس با نمایندگی دستگاه کپی” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ heading_tag=”h2″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی دستگاه کپی کانن به فکر حال مشتریانش است. به همین خاطر مرکز را به سه بخش مجزا از یکدیگر تقسیم کرده است. در هر یک از این واحد ها متخصص هایی با دارا بودن مدرک بین الملل مشغول به کار  و ارائه ی بهترین و باکیفیت ترین خدمات به کاربران ویژه ی خود هستند. در نمایندگی دستگاه کپی کانن واحدهایی با نام واحد های مشاوره مشغول به کار هستند که کاربران را براساس نیاز راهنمایی می کنند. این نمایندگی از خدمات فروش و پس از فروش ویژه ایی برر خوردار می باشد.خدمات به صورت تعمیر در محل و در تعمیر در مرکز ارائه می شود.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩