اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی کیوسرا خط میندازه؟

اکثر کاربرانی که با دستگاه کپی کار می کنند حداقل یکبار در سال با مشکل خط انداختن دستگاه کپی مواجه می شوند این مشکل دلایل مختلفی دارد. اگربا مشکل خط انداختن دستگاه فتوکپی مواجه شدید برای حل این اختلال عملکرد در اسرع وقت اقدام کنید. نظر کارشناسان و تعمیر کاران ماهر مرکز سخت افزار ایران بر این است که برای تشخیص علت خط انداختن دستگاه کپی، برگ سفید را وارد دستگاه کنید و کپی بگیرید. 

چنان که  برگ سفید انتخاب شده نیز پس از چاپ دارای خطوط سیاه بود، احتمالاً اشکالی در قطعات و اجزا دستگاه کپی پدید آمده باشد. اما اگر خطوط سیاه در برگ پرینتر شده مشاهده نشد، مشکل سطحی می باشد و با انجام راه حل های ساده  رفع می شود. برای رفع مشکل شیشه دستگاه کپی کیوسرا را پاک کنید. ممکن است انباشت شدن گردوغبار باعث ایجاد خطوط سیاه در دستگاه شده باشد.

چرا دستگاه کپی کیوسرا خط میندازه؟

حل مشکل خط انداختن دستگاه کپی

در صورتی که مشکل دستگاه مربوط به بخش سخت افزار آن باشد، کاری از دست شما بر نمی اید و جهت تعمیر دستگاه خود بهتر است به مرکز نمایندگی کیوسرا مراجعه کنید و از خدمات تعمیر در محل دستگاه کپی بهره مند شوید. اما اگر با انجام تستی که در بالا توضیح داده شد متوجه شدید، مشکل خط انداختن دستگاه از کثیف بودن شیشه است.

برای تمیز کردن شیشه دستگاه کپی وارد عمل شوید. در نظر داشته باشید که برای تمیز کردن شیشه دستگاه کپی  نباید از مواد صنعتی و پاک‌کننده‌ای چون استون، بنزن، آمونیاک، اتیل الکل یا کربن تتراکلرید استفاده کنید. به‌علاوه نباید مایع پاک‌کننده را به طور مستقیم بر روی شیشه بریزید. نتیجه ی این کار نفوذ آب به  دستگاه و آسیب به قطعات است. بهترین راه برای تمیز کردن شیشه دستگاه کپی این است که دستمال نرمی را با آب و یا شیشه پاک کن غیر ساینده مرطوب کنید، در مرحله بعد دستمال را آهسته روی شیشه بکشید و در پایان شیشه را با پارچه نرم و تمیز خشک نماید تا لکه ای روی آن باقی نماند.

روش عیب یابی دستگاه کپی کیوسرا

یکی از مشکلات رایج در دستگاه های فتوکپی ایجاد خطوط سیاه بر روی اسناد کپی شده است. علل مختلفی در ایجاد این اختلال عملکرد موثر است. در بررسی هایی که کارشناسان و مهندسان نمایندگی کیوسرا انجام داده اند، مشخص شده که علت خط انداختن دستگاه کپی هم می تواند سخت افزاری و هم نرم افزاری باشد. شایع ترین علت ایجاد خطوط  در دستگاه کپی کثیف بودن شیشه آن است. این کارشناسان اشاره کردند که عواملی همچون:

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :سرویس در محل کیوسرا

تنظیم دستگاه

برای حل این مشکل می توانید حالت تراکم رنگ دستگاه به صورت دستی بر روی تراکم خودکار قرار دهید.

اختلال در نقاط اتصال چاپگر

نقاط اتصال در عملکرد دستگاه تاثیر زیادی دارد. ممکن است دلیل خط انداختن دستگاه کپی، اختلال در واشرهای سر سیلندر دستگاه کپی باشد.

برخی مشکلات فیوزینگ

اختلال عملکرد فیوزینگ باعث خط انداختن دستگاه کپی می شود و تعمیر و ترمیم این قطعه حتما باید به دست متخصصان انجام شود.

کثیف شدن هد دستگاه کپی

هد قطعه ای از دستگاه کپی است تاثیر مستقیم بر روی کیفیت دستگاه دارد به همین منظور لازم است به تمیز بودن آن توجه کنید.

پر شدن سطل زباله ی دستگاه کپی

پر بودن سطل زباله ی دستگاه باعث ایجاد لایه های سیاهی بر روی کاغذهای چاپ شود که از بالا به پایین کاملا مشهود است. برای عملکرد بهتر دستگاه کپی کافی است حافظه سطل زباله ی دستگاه را پاک کنید.

نمایندگی کیوسرا

نمایندگی کیوسرا با هدف رضایت مندی کاربران و طرفداران محصولات کیوسرا تاسیس شده است. تیم تخصصی فعال در  نمایندگی کیوسرا، رضایت مشتریان را سرلوحه ی فعالیت خود قرار داده اند و به همین جهت تمام مهارت و علم خود را در جهت ارتقاء کیفیت خدمات به کار بسته اند. شعب نمایندگی کیوسرا در دو بخش فروش و تعمیرات خدمات ارائه می دهند.

در بخش فروش کلیه ی محصولات اورجینال کیوسرا همراه با گارانتی مدت دار عرضه می شود و کاربران گرامی می تواند از خدمات مشاوره رایگان این مرکز بهره مند شوند. بخش تعمیر نیز از گروه متبحر دوره دیده تشکیل شده که با جدیدترین متد تعمیرات کپی کیوسرا آشنا هستند و پیشرفته ترین ابزار آلات تعمیر را در جهت ارائه ی خدمات با کیفیت بکار میگیرند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩