اشتراک گذاری

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی یکی از مشکلات متداولی ست که کاربران بسیاری را به دردسر می اندازد. در این وضعیت کاغذ مورد استفاده در دستگاه، در حین کار، گیر کرده و مچاله و تاخورده میشود و فرایند کپی متوقف می شود. چنانچه شما هم با چنین مشکلی در دستگاه کپی خود مواجه شده اید، لازم است بدانید که این مشکل در صورتی که به دفعات کم ایجاد شود، میتواند عادی تلقی شود، اما در صورتی که کاغذ به کرات در دستگاه کپی گیر کند، لازم است مشکل به صورت تخصصی و با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

معمولا در چنین مواردی باید به دنبال اختلالاتی جدی تر در بخش های مختلف سخت افزاری دستگاه بود. چرا که هر گونه ناهماهنگی در عملکرد بخش های دستگاه کپی میتواند چنین مشکلی را در پی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی جزییات گیر کردن کاغذ در فتوکپی و راه های برطرف ساختن آن بپردازیم.

دلایل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی کانن

دلایل مختلفی میتواند به گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی منجر شود. یکی از اصلی ترین علل گیر کردن کاغذ در دستگاه ، استفاده از کاغذ نامرغوب در فرایند کپی است. همانطور که میدانید کاغذ مورد استفاده در دستگاه اهمیت بسیاری دارد و لازم است با مدل فتوکپی هماهنگ باشد. وقتی صحبت از کاغذ بی کیفیت و نامناسب میشود، منظور مجعد بودن کاغذ، مرطوب بودن آن، نازک و ضخیم بودن بیش از حد آن و … است.

نحوه ی قرار دادن کاغذ در دستگاه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی مواقع ممکن است در اثر بی دقتی و نابلدی کاربر هم امکان گیر کردن کاغذ در فتوکپی وجود دارد. البته دلایل وقوع این مشکل تنها به کاغذ قرار گرفته در آن خلاصه نمیشود. برخی مواقع ممکن است غلطک خراب و فرسوده، رولرهای چسبناک، وجود رطوبت و گرد و خاک در تونر دستگاه کپی و عدم تناسب تنظیمات دستگاه کپی با وضعیت قرار دادن کاغذ به بروز چنین مشکلی دامن بزند. در چنین مواقعی لازم است دستگاه به صورت کامل توسط کارشناس مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.

جلوگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

استفاده از کاغذ مناسب

از اصلی ترین راهکارهای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی ، استفاده از کاغذ مناسب و سازگار با دستگاه است. همچنین توصیه میشود حجم کاغذ را طوری انتخاب کنید که بیش از ظرفیت سینی دستگاه کپی نباشد و زیر علامت ظرفیت کاغذ قرار گیرد.

قرار دادن کاغذ در دستگاه به روش صحیح

از آن جا که نحوه ی قرار گیری کاغذ در دستگاه کپی از اهمیت بسیاری برخوردار است، توصیه میشود قبل از قرار دادن کاغذ در دستگاه ابتدا آن را چند بار تکان داده تا به هم دیگر نچسبند.

توجه به تنظیمات دستگاه کپی

از آن جا که به هم ریختگی تنظیمات فتوکپی از دیگر دلایل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی است، لازم است همواره نسبت به صحیح بودن آن توجه داشته باشید.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی به طور کلی مشکلی پیچیده و جدی نیست و برطرف سازی آن با ریسک همراه نخواهد بود. اما رفع آن نیازمند دانش و مهارت مرتبط است. از این رو توصیه میشود به دست افراد با تجربه و کاربلد انجام بگیرد. در صورتی که این مشکل به صورت مکرر ایجاد شود و با ریستارت مجدد همچنان به قوت خود پا برجا بماند، لازم است دستگاه را خاموش کرده و از کارشناسان و متخصصان کادر تعمیر نمایندگی کانن کمک بگیرید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی فتوکپی کانن” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2Fcanon-copy-machine-tehran%2F|||” read_text=”نمایندگی فتوکپی کانن” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی فتوکپی کانن را میتوان یکی از تخصصی ترین مراکز ارائه ی سرویس های عیب یابی، تعمیر و ترمیم انواع دستگاه فتوکپی در سطح کشور به شمار آورد. نمایندگی canon با تجهیز کارشناسان خویش به امکاناتِ پیشرفتۀ فروش و تعمیر توانسته است بالاترین سطح از کیفیت خدمات مورد نیاز کاربران را ارائه دهد. خدمات ارائه شده در این مرکز، محدود به دستگاهی خاص نیست و تمامی تولیدات کمپانی کانن را در برمی‌گیرد. این سرویس ها در سریع ترین زمان ممکن به انجام میرسند و برای اطمینان بیشتر کاربران با گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی همراه خواهند بود.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩