اشتراک گذاری

معرفی مخزن جوهر پرینتر(CISS)

آیا به دنبال جایگزینی ارزان قیمت  برای کارتریج پرینتر هستید؟ در این صورت مخزن جوهر پرینتر(CISS) بهترین گزینه برای شما خواهد بود. به طور اگر بخواهیم با نگای مقایسه ای به عملکرد کارتریج و (CISS) دارای مخزن های جوهر با حجم بسیار بیشتری است که برای هر رنگ در حدود صد میلی لیتر می باشد. به راحتی می توان مخزن (CISS) با جوهر پر نمود.

این مخازن برای پرینتر های Canon و چند برند دیگر ساخته می شوند اما به طور کلی ساختار این مخزن ها بسیار شبیه یکدیگر است. ساختار CISS از تعدادی مخزن جوهر که با لوله های باریک به هد پرینتر متصل شده است تشکیل می شود. با بهره گیری از مخزن جوهر پرینتر (CISS) هزینه های شما روند نزولی قابل توجهی پیدا خواهد کرد. در نهایت استفاده از این مخزن دست شما را برای بهره مندی از تنوع جوهر ها باز خواهد گذاشت و شما می توانید از جوهر Sublimation یا سیاه و سفید و غیره استفاده کنید.

آشنایی با نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS)

نوع مخزن جوهر پرینتر(CISS) در همه برند ها تقریبا دارای ساختار مشابه است. در این مطلب با ارائه نحوه نصب مخزن جوهر پرینتر کانن مدل 7240 می پردازیم. در ابتدا باید اشاره کنیم که در صورت امکان برای انجام این کار حتما از متخصصین این زمینه استفاده کنید. لازم به ذکر است ارائه این مطلب فقط برای راهنمایی مخاطبان می باشد و ممکن است در صورت نداشتن آگاهی کافی و یا عدم توجه تخصص انجام این کار به صورت شخصی موجب آسیب دیدگی پرینتر شما شود.

مراحل نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS) کانن (Canon) مدل 7240

 • قبل از هر چیز از سلامت هد و چاپگر خود اطمینان حاصل نمایید.
 • پرینتر را روشن و درب روی پرینتر را باز کنید منتظر باشید تا کارتریج ها در وسط و جایگاه تعویض قرار گیرند
 • پیشنهاد می کنیم که از مخزن های با چیپ استفاده نمایید
 • بر روی یک میز هم سطح مخزن را قرار دهید در پوش روی کارتریج ها را برداشته و رنگ ها را در محل خود قرار دهید. باید در این قسمت چراغ های مربوط به هر کارتریج روشن شود و در صورت عدم روشن شدن چراغ ها مشکل از چیپست کارتریج ها بوده و در ادامه مراحل نصب انجام نمی شود.
 • در این مرحله از نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS)  بعد از نصب کارتریج ها درب های کوچک روی مخزن را باید باز کنید و کابل برق پرینتر را جدا نمایید به این نکته دقت کنید چاپگر را خاموش نکنید و فقط کابل برق را جدا کنید.
 • مرحله بعد هوا گیری کارتریج ها جهت داشتن پرینت هایی با کیفیت است. اول از رنگ زرد شروع کنید کارتریج را بیرون بیاورید و به سمت بالا نگه دارید صورتی که قسمت خروجی جوهر قابل دیدن باشد. در این مرحله از نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS)  سرنگ پر از هوا را روی درپوش کوچک روی مخزن که از پیش باز کردید قرار دهید و هوا را به آرامی فشار دهید تا داخل کارتریج از جوهر پر شود و کف خارج شود.
 • در این قسمت پیشنهاد می کنیم از دستکش استفاده کنید و زیر کارتریج دستمال بگذارید تا جوهر آن روی پرینتر نریزد
 • این کار را برای تمام رنگ های دیگر انجام دهید و مراقب باشید که جوهر روی چیپست کارتریج نریزد و یا در صورت جوهری شدن آن را با دستمالی مرطوب تمیز کنید.
 • در این مرحله از نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS) دستگاه را به برق زده و روشن کنید درب پرینتر را باز گذاشته و سنسور درب پرینتر را که در قسمت چپ شما روی دستگاه قرار دارد بگیرید.
 • پرینتر های کانن برای شناسایی کارتریج از یک سنسور نوری استفاده می کنند که در سمت چپ وجود دارد و شما چشمک زدن کارتریج ها را در این قسمت می توانید ببینید. چیزی که باید مورد توجه قرار داد این است که زمان شناسایی کارتریج ها باید آن محدوده را تاریک باشد در غیر این صورت پرینتر ارور خواهد داد و چراغ پاور و کاغذ به صورت یک در میان چشمک زن می شوند.
 • بعد از انجام مراحل نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS) و ثابت شدن چراغ پاور دستگاه باید برای 2 مرتبه عمل هد کلین انجام شود. در این زمان اگر شما تمام مراحل را به خوبی و درست انجام داده باشید می توانید به راحتی با دستگاه پرینتر خود پرینت بگیرید.

متخصصین ما در نمایندگی رسمی Canon آمادگی دارند تا با ارائه حرفه ای ترین خدمات و پشتیبانی موجبات رضایتمندی شما مشتریان محترم را فراهم آورند.  لازم به یاد آوری است که در این خصوص سرویس نصب مخزن جوهر پرینتر(CISS) شرکت کانن از خدمات پر مخاطب این نمایندگی محسوب می شود. حجم بالای درخواست برای نصب مخزن جوهر پرینتر به دلیل اعتماد شما مشتریان عزیز نسبت به نمایندگی کانن بوده و ما نیز سعی داریم تا با بالا نگه داشتن کیفیت کار خود در زمینه ارائه سرویس و خدمات پرینتر کانن، هرچه بیشتر اعتماد شما مشتریان محترم را به سرویس های نمایندگی کانن جلب نماییم.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩