اشتراک گذاری

خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا

چاپ خطوط سیاه و اضافی توسط دستگاه های کپی را میتوان یکی از مشکلات متداول دستگاه کپی و پرینتر به شمار آورد. بدون شک این خطوط در برگه های خروجی عملا فتوکپی انجام شده را بی استفاده میکند و به اتلاف وقت و جوهر مصرفی می انجامد. از این رو چنین مشکلی میتواند دردسرها و ناراحتی های بسیاری را برای کاربران به دنبال داشته باشد و لازم است که مرتفع سازی آن در اولویت قرار بگیرد. دلایل مختلفی میتواند سبب بروز مشکل مذکور گردد؛ برای مثال انباشت گردوغبار بر روی قطعات دستگاه کپی می‌تواند سبب ایجاد نقطه یا خطوط سیاه در کپی خروجی شود. بروز برخی اختلالات در کارتریج نیز از دیگر دلایل چاپ خطوط سیاه در فتوکپی است.

در چنین مواقعی لازم است کارتریج دستگاه به دقت مورد بررسی قرار گیرد و در صورت مشاهده ی هر گونه خراش و آسیب مورد تعویض قرار گیرد. از آن جا که دستگاه های کپی کونیکا مینولتا نیز از چنین اختلالی در امان نیستند، قصد داریم در این مقاله به بررسی خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا بپردازیم. چنانچه شما عزیزان نیز با چنین مشکلی مواجه شده اید، توصیه میشود تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا

دلایل چاپ خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا چیست

نمایش خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا میتواند دلایل متعددی داشته باشد که لازم است برای مشخص نمودن دقیق آن دستگاه مورد معاینه و عیب یابی کارشناس و متخصص قرار گیرد. یکی از رایج ترین دلایل چاپ این خطوط میتواند در خرابی کارتریج دستگاه کپی خلاصه شود. کارتریج ها ممکن است بر اثر عوامل مختلفی با خدشه و خراش و آسیب های فیزیکی روبرو شوند. در چنین مواقعی ممکن است جوهر پس رفته از دستگاه منجر به کپی شدن خطوط بر روی کاغذ شود.

همچنین اگر از طریق اسکنر اقدام به کپی گرفتن کرده اید، ممکن است وجود خط در شیشه اسکنر یا اشیا روی آن و یا روی سند مورد نظر، باعث ایجاد خطوط سیاه باشد. مشکلات مرتبط به درام نیز ممکن است در برخی موارد به بروز چنین خطوطی دامن بزند. همانطور که میدانید درام نقش مهمی در کیفیت چاپ دارد. وجود خط و خش بر روی درام یا غلطک می تواند بر روی کاغذ منتقل شود و کیفیت چاپ و کپی انجام شده را با افت قابل توجه همراه سازد.

رفع خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا

برای رفع خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا لازم است اقدامات زیر را به عمل آورید :

تمیز کردن تونر دستگاه کپی

از آن جا که یکی از دلایل وجود خطوط سیاه در کپی کونیکا مینولتا ریختن تونر به داخل دستگاه است، تمیز کردن این قطعه میتواند به رفع این مشکل کمک قابل توجهی کند.

سرویس قطعات دستگاه کپی

از دیگر راه کار های جبران و رفع خطوط سیاه در دستگاه کپی کونیکا مینولتا میتوان به تعمیر و تعویض قطعات داخلی دستگاه اشاره نمود. این امر به جهت برخورداری از حساسیت بالا، لازم است توسط کارشناس و متخصص زبده انجام بگیرد.

تمیز کردن شیشه ی اسکنر

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، آلودگی و کثیفی در شیشه ی اسکنر در مواقعی که کاربر قصد انجام کپی با اسکنر را داشته باشد، میتواند منجر به کپی شدن خطوط سیاه بر روی کاغذ شود. پس تمیز کردن این شیشه میتواند در جلوگیری یا رفع مشکل نقشی موثر داشته باشد.

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا با هدف خدمت رسانی به مشتریان و کاربران گرامی راه اندازی شده است. این سرویس ها دامنه ی بسیار وسیعی دارد و شامل حوزه های مختلف فروش و تعمیر میشود. خدمات پشتیبانی و فروش نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا به کلیه ی این محصولات مربوط میشود و محدود به مدل یا نسخه ای خاص نمیباشد.

مدیریت این مرکز جهت ارائه هر چه باکیفیت تر خدمات از برترین متخصصان کشور و پیشرفته ترین تجهیزات حوزه تعمیر بهره برده و تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را گارانتی نموده است. این نمایندگی هم اکنون در شعب مختلفی در سطح کشور به فعالیت میپردازد و بالا ترین سطح از سرویس های مورد نیاز کاربران را در اسرع وقت و به تخصصی ترین شیوه در اختیار این عزیزان قرار میدهد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩