اشتراک گذاری

غلطک پرینتر را اینگونه تمیز کنید

غلطک یکی از قطعات قابل تعویض موجود در تمامی پرینترها است که وظیفه هدایت کاغذ را بر عهده دارد. بدیهی است با کارکردی که این قطعه دارد، بروز خرابی در آن منجر به عدم هدایت کاغذ و در نتیجه بروز اشکال در فرآیند چاپ می‌گردد. کارشناسان تعمیر پرینتر توصیه می‌کنند که برای درست کار کردن پرینتر، توجه ویژه‌ای صرف تمیزی غلطک شود. چرا که این کار سبب از بین رفتن مشکلاتی چون کشیده شدن یا جمع شدگی کاغذ می‌گردد. صرف نظر از علت بروز اشکال در این بخش از دستگاه، آنچه که در زمان تعمیر غلطک پرینتر مهم است مراجعه به یک مرکز استاندارد و مجاز است. مرکزی که تعمیر قطعات پرینتر را بر اساس استانداردهای ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام دهد و در این میان قادر به تمیز کردن غلطک پرینتر یا تعمیر و تعویض اصولی آن باشد. 

غلطک پرینتر را اینگونه تمیز کنید

تمیز کردن غلطک پرینتر

همانگونه که گفته شد تمیز کردن غلطک پرینتر به ضصورت دوره ای، نقش بسزایی در افزایش عمر این دستگاه خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود توجه ویژه‌ای به سرویس غلطک های پرینتر داشته باشید و هر چند وقت یکبار، -در صورت نیاز و پس از چک کردن غلطک- آنها را تمیز نمایید. (نکته: اگر پرينتر شما نتوانست كاغذ را بردارد و يا كاغذ در غلطك گير كرد، زمان تميز كردن غلطك ها فرا رسيده است). جهت تمیز کردن غلطک پرینتر دستورالعمل درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید به مرکز تعمیر پرینتر مراجعه کرده و یا از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

  1. سيم برق پرينتر را از پریز برق خارج کنید و درپوش پرینتر را باز كنيد تا غلطك‌ها را ببينيد.
  2. همه كاغذهاي داخل سيني و کاغذهای درون پرینتر را خارج نمایید و از دستگاه جدا نمایید.
  3. پارچه نرم، مرطوب و بدون پرزی را در برابر غلطك نگه‌دارید و با دست ديگر غلطك يا ميله غلطك را 2 يا 3 بار بچرخانيد تا تمام سطح غلطك تميز و پاك شود.
  4. كاغذ را در سيني پرينتر گذاشته و برای تست دستگاه، یک برگ را چاپ کنید. غلطك‌ها بايد براحتي كاغذ را از سيني بگيرند. در غیراینصورت، مرحله 3 را 2-3 بار تكرار كنيد تا غلطک‌ها به خوبي تميز گردند.
  5. در صورتی که علی‌رغم تمیز کردن غلطک پرینتر، کاغذهای پرینتر به خوبی کشیده نشدند، بايد پد غلطك هاي پرينتر شما تعويض گردد.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید: آمورش تمیز کردن کاغذ کش پرینتر

تعمیر غلطک پرینتر

پیش از اقدام به تعویض، تعمیر یا تمیز کردن غلطک پرینتر توصیه می‌شود که این بخش از دستگاه با دقت و احتیاط بررسی گردد. چرا که اشکال پیش آمده در این بخش غالباً به دلیل وجود یک شی خارجی و گیر کردن آن میان محورهای غلطک است و با اندک دستکاری مرتفع می‌گردد. برای مثال استفاده از کاغذ پاره شده، وجود جسم خارجی مابین محورهای کاغذکش، استفاده از کاغذ نامناسب و غیراستاندارد و …-  سبب بروز اشکال در این بخش از دستگاه شده و موجب می‌گردد تا عملیات کاغذکشی توسط محورها به خوبی انجام نشود.

چنین اشکالاتی غالباً با رفع مانع به وجود آمده میان محورها و یا شستشوی محورها برطرف می‌گردد و به ندرت نیاز می‌شود که محورها تعویض شود. مگر آنکه اشکال ایجاد شده مربوط به سخت افزار دستگاه باشد و روی محورها و غلطک‌ها مشهود باشد. در هر حال، اگر اشکال پیش آمده در این بخش حاد بوده و نیاز به حضور تعمیرکار متخصص است، سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر غلطک پرینتر و سایر قطعات این دستگاه را می‌توانید از طریق تماس با مرکز تعمیر پرینتر  دریافت نمایید

مرکز تعمیرات کپی

مرکز تعمیرات کپی یکی از نمایندگی‌های مجاز موجود در کشور است که ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، تعویض قطعات و سرویس ماشین های اداری است. تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر کپی، بر اساس استاندادهای روز جهانی و اصول ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام می‌پذیرد. کارشناسان فنی و مهندسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی با بهره‌مندی از مهارت، تجربه، دانش و خلاقیت توانسته‌اند تا در زمینه فعالیتی خود، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات بپردازند.

در صورتی که دستگاه مورد استفاده شما ابعاد بالایی ندارد، می‌توانید آنرا به مرکز تخصصی تعمیرات دستگاه کپی تحویل دهید تا بررسی‌ها و تعمیرات لازم بر روی آن اِعمال گردد. در غیر اینصورت(یعنی در صورتی که ابعاد دستگاه شما بالا بوده و امکان حمل و جابجایی آن را نداشته باشید- می‌توانید از سرویس تعمیرات در محل دستگاه کپی، پرینتر و … استفاده نمایید. در این شیوه کارشناسان ما خود در محل حضور یافته و تعمیرات مورد نیاز را برروی دستگاه اِعمال می‌کنند. دریافت خدمات تعمیرات دستگاه کپی، پرینتر و …، به هر شیوه‌ای که باشد، در بالاترین سطح کیفی و با تضمین سرویس‌های ارائه شده انجام می‌پذیرد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩