اشتراک گذاری

راهنمای انتخاب پرینتر

پرینتر ها امروزه در مدل های مختلف و متناسب با کاربری های متعدد ساخته شده اند. خریداران معمولا باید به دنبال راهنمای انتخاب پرینتر باشند؛ زیرا این موضوع نکته ای است که در خرید آن ها بسیار تاثیرگذار است. با پیشرفت تکنولوژی هر کاربر می تواند متناسب با سلیقه و نوع نیاز خود نسبت به خرید چاپگر ها اقدام کند. مطالعه راهنمای انتخاب پرینتر تاثیر بسزایی در انتخاب شما خواهد داشت. از این رو اگر شما هم یکی از کاربرانی هستید که قصد خرید پرینتر را دارید این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید عدم اطلاع از راهنمای انتخاب پرینتر زمینه های انتخابی غلط را برای شما ایجاد خواهد کرد. پرینتر ها در انواع مختلف در برند های گوناگونی مثل توشیبا، ریکو، اچ پی و … تولید شده اند. در ادامه به بررسی انواع مدل های پرینتر و بررسی نکات مهم در انتخاب پرینتر می پردازیم. همراه باشید.

راهنمای انتخاب پرینتر

نکات مهم در انتخاب پرینتر

برای انتخاب پرینتر توجه به راهنمای انتخاب پرینتر متناسب با نوع کاربری بسیار ضروری است. اولین نکته توجه به میزان ظرفیت چاپ دستگاه است. این نکته به شما کمک می کند تا بنابر میزان استفاده خود از دستگاه نسبت به خریداری پرینتر اقدام کنید. مراکزی پرکاربرد مانند شرکت ها و ادارات لازم است حتما به میزان ظرفیت چاپ دستگاه که در مشخصات فنی آن ذکر شده توجه ویژه داشته باشند، زیرا یکی از رایج ترین دلایل خرابی پرینتر ها استفاده بیش از حد از آن ها است. توجه به میزان مصرف تونر پرینتر  از دیگر نکاتی است که در انتخاب پرینتر باید به آن توجه داشته باشید. به این دلیل که اگر مصرف تونر پرینتر بالا باشد هزینه های بسیار سنگینی برای کاربران به دنبال خواهد داشت. دقت چاپ دستگاه یکی دیگر از نکاتی است که برای انتخاب پرینتر باید به آن توجه ویژه داشته باشید. این ویژگی با علامت DPI نشان داده می شود. دقت چاپ بالا برای دستگاه کمک می کند تا متون یا تصویر چاپ شده دارای وضوح و کیفیت بالا باشد.

کیفیت چاپ در انتخاب پرینتر

منظور از کیفیت، در واقع کیفیت چاپ نهایی این دستگاه است. باید ببینید کیفیت چاپ مورد نظر شما چیست؟ آیا به عنوان یک عکاس نیاز به چاپگری با حداکثر وضوح خروجی هستید یا اینکه امور اداری و چاپ رومیزی‌تان چندان حساس نیست؟

نقش تعداد چاپ در انتخاب پرینتر

آیا قصد دارید هر از گاهی از این چاپگر استفاده کنید؟ یا اینکه مایلید با آن به تکثیر تراکت‌های تبلیغاتی یا سایر امور حرفه‌ای دفاتر فنی بپردازید و از آن برای ارائه خدمات به مشتریان کمک بگیرید. برای این منظور شاید بهتر باشد به یک دستگاه صنعتی‌تر رجوع کنید.

نقش هزینه در انتخاب پرینتر

این موضوع ارتباط مستقیمی با بودجه‌ای که برای خرید صرف می‌کنیم دارد، البته لزوماً چاپگر ارزان، چاپگری غیرقابل اطمینان نیست. هرچند یک چاپگر ارزان زودتر راهی سطل زباله شده و در نهایت هزینه‌ی غیرمستقیم بیشتری بر روی دستتان خواهد گذاشت. به این ترتیب اگر در خرید و هزینه های جاری محدودیت دارید، می توانید با انتخاب پرینتر ارزان، بودجه کمتری صرف کنید. 

مرکز تعمیرات کپی

کاربرد پرینتر

توجه به این نکته که پرینتر برای شما چه کاربردی دارد. آیا چاپ صرف کفایت می‌کند یا اینکه باید پس از چاپ اسناد مورد نظر، آن‌ها را اسکن کرده و فکس نمایید؟ فکس؟ بله درست خوانده‌اید! هنوز هستند بسیاری از شرکت‌ها و مؤسساتی که با وجود انواع سرویس آن‌لاین از روش‌های منقرض شده‌ای نظیر فکس استفاده می‌کنند.

نقش ابعاد پرینتر در انتخاب پرینتر

ابعاد کلی کارهای چاپی شما چیست؟ آیا اندازه معمول A4 کفایت می‌کند یا باید تا ابعاد بزرگ (لارج فرمت) و بزرگ‌تر از آن چاپ بگیرید. شاید هم تنها دوست دارید برخی از تصاویری که با دوربین یا گوشی‌ هوشمند خود گرفته‌اید را چاپ کنید. البته این روزها چاپگرهای سه بعدی نیز عرضه می‌شوند که هر چند هزینه‌ی بالای تهیه‌ی آن‌ها فعلاً مناسب کاربران عادی نیست، اما می‌توانند نیازهای صنعتی را برآورده کنند.

توجه به انواع پرینتر در راهنمای انتخاب پرینتر

انواع پرینتر در گروه بندی های متفاوتی بررسی می شوند. پرینتر ها به طور کلی در مدل های تک کاره ، چندکاره ، رنگی/ سیاه و سفید، لیزری و جوهرافشان تقسیم بندی می شوند. مدل های تک کاره تنها قادر به چاپ برگه ها یا پرینت آن ها می باشند. مدل های چندکاره علاوه بر پرینت قابلیت های دیگری مثل اسکنر، فکس  و کپی می باشد. پرینتر های رنگی عموما برای چاپ تصاویر و عکس مورد استفاده قرار می گیرند. پرینترهای سیاه و سفید نیز برای چاپ اسناد و متون به کار برده می شوند. مدل های جوهر افشان عملیات چاپ را به وسیله جوهر امکان پذیر می کنند و مدل های لیزری با استفاده از لیزر تصاویر را بر روی برگه منتقل می کنند.

نمایندگی پرینتر

نمایندگی پرینتر با گردآوری جمعی از متخصصان و مهندسان تمام خدمات مورد نیاز کاربران پرینتر را ارائه می کند. بد نیست بدانید تعویض انواع قطعات داخلی پرینتر با مراجعه به این واحد امکان پذیر است. تمامی عیوب نرم افزاری و سخت افزاری پرینتر ها با مراجعه به این مرکز قابل حل می باشند. نمایندگی پرینتر انواع خدمات مرتبط با فروش و پس از فروش این دستگاه را به کاربران ارائه می کند. انواع پرینتر ها در برندهای مختلف با مراجعه به این نمایندگی قابل خرید می باشند. حضور مشاوران در نمایندگی پرینتر امکان انتخابی هوشمندانه را برای شما فراهم کرده است. این مشاوران تمام اطلاعات فنی و تخصصی انواع پرینتر ها و نوع کاربری آن ها را دراختیار خریداران قرار می دهند. بهره مندی از این اطلاعات به شما کمک می کند تا محصولی تناسب با سلیقه و کاربری خود خریداری کنید. همچنین شما می توانید برای تعمیر پرینتر خود به واحد تعمیرات پرینتر مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.

واحد های تعمیرات کپی

واحد های تعمیرات دستگاه کپی به دلیل بهره مندی از متخصصانی مجرب می توانند انواع ماشین های اداری را در کوتاه ترین زمان تعمیر کنند. همچنین دسترسی این واحد به مدرن ترین تجهیزات و امکانات سبب شده تا فرآیند تعمیرات در این واحد با کیفیت بسیار بالایی همراه باشد. تعویض قطعات دستگاه کپی از تخصصی ترین سرویس هایی است که در این واحد انجام می شود. تمامی قطعات فرسوده و مستهلک در این واحد با نمونه های اورجینال جایگزین می شوند. انواع دستگاه کپی در هر برندی که باشد در این واحد قابل تعمیر است. متخصصان این مرکز به دلیل آشنایی کامل با تمام قطعات داخلی  دستگاه کپی می توانند انواع عیوب این دستگاه ها را برطرف کنند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩