اشتراک گذاری

گیر کردن دائمی کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن دائمی کاغذ در دستگاه کپی

ابتدا کاغذهای اضافی را از دستگاه خارج کنید ، ممکن است مشکل به دلیل گیر کردن آشغال باشد با باز کردن  قاب جلوی دستگاه و تمیز کردن آن می توانید مشکل را تا حدودی رفع  کنید . با مراجعه به دفترچه ی راهنمای دستگاه خود نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود را انتخاب کنید . با انتخاب کاغذ مناسب ، صاف و در اندازه ی درست دیگر با مشکل گیر کردن کاغذ مواجه نخواهید شد . اگر با رعایت تمام این موارد باز هم با مشکل مواجه شدید باید تعمیر دستگاه خود را به یک تعمیرگاه معتبر بسپارید .

نکاتی برای رفع مشکل گیر کردن دائمی کاغذ در دستگاه کپی چندمنظوره

  • ممکن است این مشکل به علت وجود تعداد بسیار زیادی کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره باشد. کاغذهای اضافی را از سینی خارج کنید.
  • ممکن است وجود این مشکل به این علت باشد که نوع کاغذی که استفاده می کنید، مناسب نیست. شما باید تنها از کاغذ مناسب دستگاه خود استفاده کنید؛ برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه بفرمایید.
  • ممکن است خرده‌ریز کاغذ در داخل دستگاه گیر کرده باشد. قاب جلوی دستگاه را باز کرده و آشغال ها را از دستگاه خارج کنید.
  • اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

  در فتوکپی قسمتی وجود دارد که به عنوان قسمت کددهی معرفی شده است . با استفاده از این آیتم شما می توانید بسیاری از مشکلات و error  های دستگاه کپی خود را رفع کرده و یا از بروز آن ها جلوگیری کنید . برای ورود به قسمت کددهی باید مراحل زیر را مرتب و همانگونه که در قسمت پایین ذکر شده بدونه وقفه انجام دهید . البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که این روش برای تمامی دستگاههای کپی یکسان نیست و دستگاههای مختلف با هم متفاوت هستند.

امتیاز شما به این نوشته