اشتراک گذاری

تعمیر داکتر بلید پرینتر شارپ

همانطور که میدانید این چاپگر ها بر اساس کارکردشان به انواع مختلفی ، تقسیم میشوند که هر کدام از آن ها از اجزای متفاوتی تشکیل میشوند ، یکی از این قطعات مهم ، داکتر بلید پرینتر شارپ میباشد. هر گونه اختلال در آن ممکن است فرآیند چاپ را با مشکل روبرو کند و کاربر را مجبور به اقدام برای تعمیر داکتر بلید پرینتر شارپ کند. امروز قصد داریم به بررسی و شرح وظایف این قطعه بپردازیم.

داکتر بلید پرینتر شارپ که در  برخی مدل ها وجود دارد و نقش تعیین کننده ای در کیفیت چاپ دارد ، جز قطعات قابل تعویض این دستگاه به شمار میرود. لازم است بدانیم وظیفه ی داکتربلید پرینتر شارپ دقیقا چیست ؟ این قطعه ی مهم تنظیم کننده ی میزان تونر موجود بر روی مگنت رولر و یا پاک کننده ی این مایع  پرینتر میباشد. داکتر بلید به نوعی کامل کننده ی وظایف بلید است که البته به دلیل تشابه اسمی ممکن است توسط کاربران اشتباه گرفته شوند.

تعمیر داکتر بلید پرینتر شارپ

داکتر بلید پرینتر شارپ چیست ؟

بلید نوعی لاستیک الکتریکی خنثی میباشد در زمان پایان عملیات چاپ تونر اضافه را از سطح درام پاک میکند تا در چاپ بعدی تونر اضافه روی کاغذ نریزد.این تونر های اضافی پاک  شده وارد مخزنی خاص در کارتریج پرینتر شارپ میشوند. حتما بعد از مدتی لازم است مخزن آن عوض شود. در اصل این تیغه ی تونر است که باعث میشود تونر به مقدار مشخص و حساب شده به مگنت منتقل شود.اگر در فرآیند چاپ تونر بر روی مگنت رولر باقی مانده باشد ، داکتربلید آن را پاک میکند. همچنین حرکت داکتربلید باعث ایجاد اصطکاک در جهت مخالف مگنت میشود و از این طریق تونر هم شارژ میشود.

پس میتوان این نتیجه را گرفت که داکتربلید پرینتر شارپ نقش بسیار مهمی را در کیفیت چاپ ایفا میکند. لازم است گفته شود که این قطعه از جنس پلاستیک و به صورت شفاف ساخته میشود و در صورت بروز مشکل میتوان اقدام به تعویض آن نمود.این قطعه در انواع مختلف و مخصوص پرینتر های رنگی و سیاه و سفید طراحی و تولید میشود که البته برخی مدل های آن قابلیت استفاده در هر دو مدل پرینتر را دارند.

برای شارژ کارتریج شارپ خود کلیک کنید 

دلیل حساس بودن قطعه ی داکتر بلید پرینتر شارپ چیست؟

از آن جا که تعمیر داکتر بلید پرینتر شارپ دلیل مراجعه ی بسیاری از کاربران به مراکز نمایندگی میباشد، به دلایل حساسیت این قطعه میپردازیم، داکتربلید با استفاده از اعمال مقداری فشار ثابت ، تونر را به مگنت منتقل میکند. فرسودگی و استهلاک داکتر بلید میتواند باعث ایجاد شیار ها و یا حفره هایی در سطح مگنت شود و این حفره ها خطوط افقی اضافی را بر کاغذ چاپ میکنند.

همچنین نصب نادرست داکتر بلید ممکن است فشار بیش از اندازه ای را به مگنت وارد کند و این کار باعث کاهش انتقال تونر به رولر شود و در نهایت با چاپ کمرنگی از دستگاه مواجه شویم. داکتر بلید ساییده شده باعث ایجاد انحراف میشود و از خود اثرات قابل توجهی به جا بگذارد. این نوع اشکال معمولا زمانی رخ میدهد که بلید در جای خودش سفت و محکم نباشد و فشار وارد شده بر رولر ، مقدار ثابت نداشته باشد.

برای تعمیر پرینتر شارپ به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که گفتیم داکتر بلید پرینتر شارپ قطعه ایست با حساسیت بالا، به همین خاطر در واحد مجزای تعمیرات داکتر بلید پرینتر و با بهره گیری از بالا ترین سطح تکنولوژی و ابزارآلات مخصوص ، اقدامات لازم را جهت کمک رسانی به شما کاربران گرامی ارائه میدهیم. یکی از موارد مهم و حائز اهمیت در تعمیرات داکتر بلید تعویض قطعه با نمونه ای سالم  و اصلی میباشد.چرا که استفاده از قطعات اورجینال ، تضمین کننده ی عمر مفید دستگاه شما میباشد و به کار گیری نمونه های تقلبی ممکن است به دیگر اجزای پرینتر شما آسیب های جدی وارد کند .

البته متخصصان ما به عنوان آخرین راه حل این گزینه ی تعویض قطعه را به شما پیشنهاد میدهند و تمام تلاش خود را برای تعمیر عضو معیوب انجام خواهند داد اما گاهی ممکن است هیچ یک از روش های تعمیر پاسخگو نباشد. شما کاربران گرامی میتوانید در صورت بروز هر گونه مشکل در پرینترهای شارپ خود ، از طریق راه های ارتباطی مذکور با مشاوران واحد تعمیرات شارپ تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان نسبت به رفع مشکل پیش آمده تان اقدام کنند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩