اشتراک گذاری

چطور مقدار تونر کارتریج را اندازه گیری کنیم؟

اندازه گیری مقدار تونر کارتریج ، یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران پرینتر های مختلف است. دانستن مقدار تونر موجود در دستگاه، به کاربران این امکان را میدهد تا با در نظر گرفتن حجم و سرعت کار دستگاه، زمان شارژ تونر کارتریج را تخمین بزنند. با پیش بینی زمان تمام شدن تونر کارتریج، میتوان از بروز مشکلات کاهش یا اتمام بی موقع تونر، جلوگیری به عمل آورد. همانطور که میدانید بروز چنین مشکلاتی به بی کیفیت شدن چاپ و کپی منجر میشوند.

پس اهمیت اندازه گیری مقدار تونر کارتریج به قدری ست که تصمیم گرفتیم، در مقاله ای اختصاصی به آن اشاره کنیم. با هدف افزایش آگاهی کاربران انواع پرینترهای اچ پی و جلوگیری از بروز مشکلات چاپ و کپی، از تجربه ی کارشناسان پشتیبانی و تعمیرات نمایندگی پرینتر اچ پی کمک گرفته ایم. خواندن این مقاله را به تمام کاربران تجهیزات چاپ و کپی از جمله کاربران پرینتر های اچ پی توصیه میکنیم. گفتنی ست شارژ کارتریج در نمایندگی اچ پی به صورت حضوری و شارژ کارتریج در محل نیز انجام می شود.

چرا اندازه گیری مقدار تونر کارتریج مهم است ؟

قبل از اینکه وارد جزئیات نحوه ی اندازه گیری مقدار تونر کارتریج بشویم لازم است بدانید کمپانی اچ پی و سایر شرکت های تولید کننده ی پرینتر، پرینترهایشان را طوری طراحی و برنامه ریزی کرده اند که وقتی جوهر در کارتریج از حد معینی کمتر شد، دستگاه دست از استفاده از آن کارتریج بکشد. اما چرا باید اینطور باشد؟

علت چنین سازو کاری در این است که اگر تا آخرین قطره ی جوهر یک کارتریج مورد استفاده قرار گیرد تا آن کارتریج به صورت کامل تخلیه یا در اصطلاح خشک شود ممکن است بدنه ی پلاستیکی کارتریج به حدی داغ شود که سبب آسیب رسیدن به هد های پرینتر اچی پی و یا هر دستگاه دیگری گردد. به زبان دیگر به جای اینکه کارتریج شما تمام شود ممکن است عمر پرینترتان برای همیشه به پایان برسد.

چطور مقدار تونر کارتریج را اندازه گیری کنیم؟

هنگامی که شما اقدام به نصب درایور های مربوط به پرینتر اچ پی بر روی کامپیوتر خود می کنید، فایل های مربوط به درایور سیستم، کنترل و مدیریت میزان جوهر یا پودر کارتریج hp بر روی سیستم شما نصب خواهد شد. ولی چنانچه اقدام به نصب درایور های مربوطه خود نکرده اید توصیه میشود، از صفحه درایورها مدل پرینتر خود را جستجو کرده درایور سازگار با سیستم عامل خود را دانلود بر روی  کامپیوتر نصب کنید.

چرا که از این طریق میتوان به راحتی اقدام به اندازه گیری مقدار تونر کارتریج پرینتر اچ پی کرد. به طور کلی سه روش برای اندازه گیری مقدار تونر کارتریج مورد استفاده قرار میگیرد که لازم است با آن ها آشنا شوید.

اندازه گیری مقدار تونر کارتریج پرینتر اچ پی با ویندوز

 پرینتر اچ پی خود را روشن کنید مطمئن شوید علاوه بر اینکه به کامپیوتر متصل است در صفحه مربوط به پرینترها در حالت آماده (Ready) قرار دارد.

 در کامپیوتر دنبال کلمه HP بگردید و بر روی نام پرینتر خود کلیک کنید. چنانچه نرم افزار HP Solution Center  را دیدید آن را انتخاب نمایید. اندازه گیری مقدار تونر کارتریج باقیمانده در کارت ویزیت اچ پی در صفحه اصلی این نرم افزار قابل مشاهده میباشد.

اندازه گیری مقادر تونر کارتریج با نرم افزار گوشی

شما عزیزان میتوانید برای اندازه گیری تونر کارتریج پرینتر اچ پی خود، از نرم افزار کاربردی HP Smart App بر روی گوشی یا تبلت خود استفاده کنید. با نصب نرم افزار HP Smart App  برای سیستم عامل های مختلف می توانید از طریق موبایل یا تبلت به راحتی از وضعیت کارتریج hp در پرینتر خود مطلع شوید.

اندازه گیری مقادر تونر کارتریج با برنامه ی مستقیم

شرکت اچ پی از نرم افزار رایگان HP Print and Scan Doctor رونمایی کرده است تا بتواند بسیاری از مشکلات کاربران را به صورت اتوماتیک برطرف کند. شما می توانید با دانلود نرم افزار HP Print and Scan Doctor و اجرا کردن آن بر روی کامپیوتر خود به صورت دقیق اقدام به اندازه گیری تونر کارتریج پرینتر خود کنید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی پرینتر اچ پی” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25b1%25da%25a9%25d8%25b2-%25d8%25b1%25d8%25b3%25d9%2585%25db%258c-%25d8%25a7%25da%2586-%25d9%25be%25db%258c%2F|||” read_text=”تماس با نمایندگی اچ پی” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ heading_tag=”h2″ title_font_size=”desktop:20px;”]

این مژده را برای کاربران پرینتر های اچ پی در سراسر کشورمان داریم که میتوانند با بهره مندی از خدمات پشتیبانی این مجموعه، ضمانت نامه ی معتبر نیز دریافت کنند. نمایندگی پرینتر اچ پی در ایران، شعب مختلف و فعال بسیاری دارد و خدمات خود را علاوه بر تهران و کرج ، در شهرستان ها نیز ارائه میدهد. کارشناسان در واحد های مختلف نمایندگی hp، با بهره مندی از تجربه و دانش بالای خود، تمامی مشکلات را در این تجهیزات، شناسایی و بازیابی میکنند. گفتنی ست که این خدمات در حداقل زمان به انجام میرسد.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩