اشتراک گذاری

چرا سرعت پرینتر کند است؟

یکی از مشکلات گزارش شده از سوی کاربران پرینتر، مشکل کند شدن سرعت پرینتر است. تجربه نشان داده بروز این مشکل ربط چندانی به مدل و برند پرینتر ندارد و امکان وقوع آن در هر پرینتری -با هر برند و کیفیتی- وجود دارد. آسیب دیدگی، مشکلات سخت افزاری، فرسوده شدن قطعات پرینتر، مشکلات مربوط به کارتریج و درام و بسیاری مسائل دیگر می‌تواند بر سرعت کارکرد پرینتر تاثیر گذار باشد؛ بنابراین اگر شما هم روزانه به این دستگاه برای انجام امور اداری خود نیاز دارید و از افت سرعت چاپ در پرینتر خود کلافه شده اید، ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

کند شدن سرعت پرینتر

علت کند شدن سرعت پرینتر

معمولا هنگامی که اقدام به خرید یک پرینتر می کنید، اطلاعاتی همچون سرعت پرینت گرفتن باید برای شما مهم باشد. کاربر پس از خرید پرینتر انتظار دارد، دستگاه تا مدت های طولانی با همان سرعت تعیین شده عمل کند. حال اگر به هر دلیلی سرعت چاپ افت پیدا کند، کاربر را دچار کلافگی خواهد کرد. در چنین مواقعی بجای عصبانیت و کلافگی، به دنبال ریشه یابی مسئله باشید.

پیش از هر چیزی این مسئله را در نظر داشته باشید که هرچه کیفیت بالاتری در چاپ نیاز داشته باشید، سرعت کار پرینتر کمتر می شود. بنابراین با تغییر تنظیمات مرتبط با کیفیت چاپ، می توانید سرعت آن تنظیم کنید. در ادامه به دلایل مهمی که ممکن است، باعث کند شدن سرعت پرینتر شود، می پردازیم.

مشکلات کابل اتصال

اگر کابل اتصال پرینتر به کامپیوتر نامناسب باشد و یا دچارآسیب دیدگی شده باشد، ممکن است در اجرای دستور پرینت ناقص عمل کند. در این شرایط برای رفع مشکل کند شدن سرعت پرینتر باید اقدام به خرید و نصب کابل مناسب با پرینتر خود کنید. در این مواقع دقت کنید پرینتر شما نیاز به چه ورژنی از پورت فیش پرینتر دارد و ورژن USB را متناسب با همان ورژن انتخاب کنید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اچ پی تماس بگیرید.

پایین بودن سرعت کامپیوتر

یکی از دلایلی که باعث افت سرعت چاپ پرینتر، به خصوص در لحظات اولیه آغاز پرینت می‌شود، پایین بودن سرعت پردازش کامپیوتری است که دستورات پرینت را صادر می کند. کند بودن سرعت پردازش کامپیوتر موجب می شود اطلاعات با سرعت کمتری به بافر پرینتر منتقل شوند. ارتقای برنامه های مرتبط با پرینتر، نصب ویندوز جدید و یا آپدیت کردن درایورهای مربوطه راهگشای این مشکل خواهند بود.

مشکلات سخت افزاری

مشکل گیر کردن کاغذ در کاغذ کش، مسائل مرتبط با درام و فیوزینگ پرینتر و مشکلات سخت افزاری دیگر می‌تواند بر کند شدن سرعت پرینتر تاثیرگذار باشند. بنابراین در صورتی که دستگاه کپی و یا پرینتر شما مدتی است که با مشکل کند شدن سرعت پرینتر مواجه است، برای رفع آن بهتر است از متخصصان تعمیر پرینتر اچ پی یاری بخواهید.

پراکنده بودن دستورات پرینت

اگر چندین فایل در انتظار پرینت دارید، بهتر است همه آن ها را در یک فایل و پشت سر هم بچینید. این ترفند پرینتر را فریب می دهد. به طور مثال سرعت چاپ یک فایل 100 صفحه ای بیشتر از چاپ چندین فایل است که مجموعا 100 صفحه می‌شوند.

نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی

نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی با بهره‌مندی از آخرین روش‌های روز تعمیرات پرینتر در دنیا، امروزه اقدام به سرویس‌دهی مدل‌های مختلف دستگاه های کپی و به ویژه پرینترهای اچ پی می‌نماید. این مرکز به منظور بهبود سطح خدمات تخصصی خود به کاربران مختلف پرینترهای اچ پی از متخصصین کاملا حرفه‌ای و تعمیرکاران آموزش دیده در کلیه شعب خود بهره می برد. حضور ارزشمند

این متخصصان و نیز استفاده از مجهزترین ابزار تعمیراتی منجر شده است این مرکز قادر به تعمیر پیچیده‌ترین قطعات مختلف پرینترهای اچ پی باشد. کاربران انواع پرینتر های اچ پی چنان چه نیاز به هر یک از خدمات نمایندگی اچ پی داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب فعال در شطح شهرهای تهران و کرج، از این خدمات بهره مند شوند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩