اشتراک گذاری

مشکل تأخیر در اجرای دستور پرینت

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به هنگام کار با چاپگر خود، متوجه تاخیر در اجرای دستور پرینت شوید. عملکرد کند دستگاه چاپ میتواند موجب دردسر و نگرانی بسیاری از کاربران شود و به طور کلی یکی از اختلالات رایج در این تجهیزات است. ممکن است این سوال ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کند که چه مشکلات و اختلالاتی در نهایت منجر به دیر پرینت گرفتن پرینتر خواهند شد؟ آیا این مشکل را میتوان بدون مراجعه به نمایندگی تعمیر مرتفع کرد؟ امروز قصد داریم در این مقاله به بررسی همین موضوع بپردازیم. چرا که معتقدیم افزایش سطح آگاهی کاربران از ساختار و نحوه ی کار دستگاه های اداری، میتواند به میزان قابل توجهی از احتمال بروز آسیب و خسارت های متعدد بکاهد.

دلایل تاخیر در اجرای دستور پرینت

دلایل سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی ممکن است به دیر پرینتر گرفتن پرینتر یا تاخیر در اجرای دستور پرینت منجر شود که از مهم ترین آن ها میتوان به عدم ارسال دستور پرینت از کامپیوتر به پرینتر، عدم نصب یا مختل شدن درایور دستگاه، اختلال در کابل اتصال کامپیوتر به پرینتر یا اختلال در شبکه وایرلس اشاره نمود. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شدید، این اطمینان را به شما میدهیم که احتمال مرتفع سازی آن بسیار بالاست. در ادامه به مهم ترین و موثر ترین راهکارهای رفع مشکل تاخیر در اجرای دستور چاپگر خواهیم پرداخت.

برطرف کردن مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر

درایور پرینتر خود را عیب یابی کنید

از آن جا که اختلال و ناکارآمدی درایور پرینتر از اصلی ترین دلایل دیر پرینت گرفتن پرینتر است، لازم است پس از آن که کابل های دستگاه را مورد بررسی قرار دادید، حتما این بخش را هم مد نظر خود داشته باشید. آپدیت نبودن درایور و یا پاک شدن احتمالی فایل های مربوط به آن از عمده مشکلات درایور پرینتر هستند که لازم است در اسرع زمان مورد بررسی قرار بگیرند.

وضعیت ready پرینتر را بررسی کنید

پیشنهاد میشود به هنگام مواجهه با مشکل تاخیر در اجرای دستور پرینت خود از وضعیت ready چاپگرتان آگاه شوید. چنانچه پرینتر شما دارای صفحه نمایش است، از عدم نمایش ارور و خطا مطمئن شوید. اگر هم صفحه نمایش ندارد میتوانید مطمئن شوید که چراغ سبز ال ای دی دستگاه شما روشن باشد و به هیچ عنوان چراغ نارنجی چشمک ‌زن نباشد.

سلامت کابل پرینتر خود را مورد بررسی قرار دهید

یکی از عمده اشکالات دستگاه های چاپ خرابی و قطع بودن کابل دستگاه است. گاهی ممکن است وجود چنین مشکلی به تاخیر در اجرای دستور پرینت منجر شود. در چنین مواقعی لازم است کابل ها مورد تعویض قرار بگیرند تا مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر نیز حل بشود.

بررسی شبکه ی وایرلس پرینتر

از دیگر راهکارهای موثر در رفع مشکل دیر پرینت گرفتن پرینتر بررسی شبکه وای فای است. چرا که ناکارآمدی این شبکه از مهم ترین دلایل تاخیر در اجرای دستور پرینت است. پیشنهاد میشود مودم خود را خاموش و روشن نمایید و در صورت حل نشدن مشکل آن ، به مرکز تعمیرات معتبر مراجعه کنید.

حافظه ی پرینتر خود را پاک کنید

از دیگر تمهیداتی که میتواند در رفع مشکل تاخیر در اجرای دستور پرینت موثر واقع شود، پاک کردن حافظه ی پرینتر است. پر بودن حافظه ی دستگاه های چاپ و کپی در بسیاری از مواقع موجب هنگی و دیر پرینت گرفتن پرینتر میشود و لازم است در سریع ترین زمان مرتفع گردد.

نمایندگی پرینتر ریکو که در حال حاضر در شعب مختلفی به فعالیت میپردازد، خدمات نوین و ارزنده ای را در حوزه ی فروش و تعمیر انواع این چاپگرها ، ارائه میدهد. نمایندگی ricoh با جذب زبده ترین تیم تعمیر، کادری متخصص و ویژه را تشکیل داده است. این کادر تخصصی، قادر است هر گونه ناکارآمدی در این ماشین های چاپ را شناسایی و مرتفع سازد. چنانچه شما عزیزان نیز از متقاضیان خرید این محصولات هستید، میتوانید با مراجعه به هر یک از شعب نمایندگی پرینتر ریکو، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. لازم است اشاره کنیم که تمامی این خدمات، چه در حوزه ی فروش و چه در حوزه ی تعمیر، با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز همراه است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩