اشتراک گذاری

چطور هزینه ی چاپ را به حداقل برسانم ؟

هزینه های چاپ یکی از بالاترین هزینه هایی ست که متوجه شرکت ها و سازمان ها، میشود. به همین دلیل پایین آوردن هزینه ی چاپ ، یکی از چالش های جدی مدیران و کارمندانی ست که با پرینترها، سر و کار بیشتری دارند. از آن جا که کارشناسان نمایندگی پرینتر ریکو از سوی کاربران با سوالاتی نظیر چگونگی پایین آوردن هزینه ی چاپ رو برو میشوند و این امر، اهمیت فراوانی در پیشبرد امور مراکز کاری ایفا میکند، تصمیم گرفتیم کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم. آن چه لازم است هر کاربر و دارنده ی چاپگری نسبت به آن توجه داشته باشد، آپشن ها و ویژگی های دستگاهی ست که در اختیار دارد.

چطور هزینه ی چاپ را به حداقل برسانم ؟

عوامل موثر در پایین آوردن هزینه ی چاپ

پارامترهای زیادی در کاهش یا افزایش هزینه های چاپ ، تاثیر گذار هستند. این آیتم ها، تنها شامل کاغذ یا جوهر و تونر مصرفی نمیشود. در همین راستا و با هدف افزایش سطح آگاهی شما عزیزان، در این مقاله به بررسی برخی از مهم ترین نکات در خصوص پایین آوردن هزینه ی چاپ، خواهیم پرداخت.

حذف پرینترهای شخصی

 یکی از مهم ترین نکات در پایین آوردن هزینه ی چاپ ، که توجه به آن در شرکت ها و سازمان ها، نقشی اساسی دارد، استفاده ی حداقلی از پرینترهای شخصی است. اگر چه استفاده از پرینترهای شخصی، راحتی بیشتری را برای کاربران به همراه دارد، اما نقش مستقیمی در بالا بردن هزینه ی مواد مصرفی ایفا میکند. در چنین مواقعی پیشنهاد میشود از پرینترهای روی شبکه استفاده کنید.

از رنگ کمتری استفاده کنید

 در بسیاری مواقع رنگ به کار رفته در چاپ ، نه تنها الزامی ندارد، بلکه افزایش هزینه های چاپ را به دنبال دارد. اگر چه چاپ های رنگی جذاب تر و چشم نواز تر هستند، اما اگر پایین آوردن هزینه ی چاپ ، در اولویت شما قرار دارد، پیشنهاد میشود، بیشتر از چاپ های سیاه و سفید استفاه کنید.

تبادل اینترنتی اسناد را مد نظر داشته باشید

رشد روز افزون وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اینترنتی ، این امکان را برای کاربران فراهم ساخته تا در بسیاری از مواقع از چاپ اسناد بی نیاز باشند. میتوان برای پایین آوردن هزینه ی چاپ ، اسناد و مدارک مورد نظر را از طریق همین شبکه ها، تبادل نمود.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود :راهنمای نصب پرینتر در مک بوک

به چای پرینتر، اسکن بگیرید

اسکنرها میتوانند جایگزین مطمئنی برای چاپگرها باشند. این تجهیزات ثبت و نگهداری از اسناد را راحت تر و ارزان تر کرده اند. برای پایین آوردن هزینه ی چاپ ، میتوان این دستگاه ها را جایگزین چاپگرهای موجود در مراکز نمود.

پرینترهای قدیمی را کنار بگذارید

پرینترهای قدیمی به دلیل ساز و کار فرسوده ی خود، راندمان کاری پایین تری دارند. این تجهیزات مواد بیشتری مصرف میکنند و در نهایت به بالا بردن هزینه های چاپ در دراز مدت، منجر خواهند شد. یکی از راه های موثر در پایین آوردن هزینه ی چاپ ، جایگزینی پرینترهای قدیمی با نمونه های جدید و کارآمد تر است.

پرینت دو رو بگیرید

لازم به توضیح نیست که چاپ دو رو ، حجم کاغذ مصرفی را به نصف میرساند و نقشی غیر قابل انکار در پایین آوردن هزینه ی چاپ دارد.

نمایندگی پرینتر ریکو

عرضه و پشتیبانی از انواع پرینتر ریکو ، از تخصصی ترین و اصلی ترین خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی پرینتر ریکو است. این سرویس ها شامل کلیه ی چاپگرهای این کمپانی خواهد شد. لازم است بدانید، تعمیرات پرینتر ریکو توسط افراد غیر متخصص علاوه بر تحمیل هزینه‌های دوچندان به شما و وارد کردن صدمات جبران ناپذیر به دستگاه، ممکن است امکان اصلاح و بازیابی آن را برای همیشه از میان ببرد. این در حالی ست که تعمیر هریک از محصولات ریکو در نمایندگی پرینتر ریکو، در کارگاهی مجزا انجام می گردد.

سرویس های پشتیبانی ارائه شده توسط نمایندگی تعمیر پرینتر ، کلیه ی مشکلات و اختلالات مکانیکی و سخت افزاری را شامل میشود. این مجموعه به لطف بهره مندی از امکانات و سرویس های ویژه و متخصصان دوره دیده ی خود، کلیه ی خدمات عیب یاب و تعمیر پرینتر ریکو را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام میرساند. این سرویس ها با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز همراه خواهد بود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩