اشتراک گذاری

چگونه هزینه ی چاپ در پرینتر را به حداقل برسانم ؟

امروز پرینتر ها به عنوان یکی از لوازم ضروری در پیشبرد امور ادارات و شرکت ها و دفاتر مختلف به شمار میروند. این پرینترها که با پیشرفت روز افزون تکنولوژی حالا در مدل ها و نسخه های مختلف طراحی و روانه ی بازار میشوند، از ویژگی های متفاوتی نیز برخوردارند. تفاوت در همین ویژگی ها سبب شده، کاربران با انتخاب های بسیاری در خصوص دستگاه خریداری شده روبرو باشند. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این خصوص مورد توجه قرار میگیرد، پایین آوردن هزینه چاپ در پرینتر است. چرا که با افزایش قیمت کاغذ و جوهر و برخی لوازم مورد نیاز، هزینه ی چاپ به طرز چشمگیری بالا رفته و این امر موجب بروز مشکل برای بسیاری از کاربران گشته است. با نظر به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم این بخش را به پاسخگویی رایج ترین پرسش های کاربران در خصوص چگونگی پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر اختصاص دهیم. با ما همراه باشید تا با برخی راهکارهای مفید در این حیطه ، آشنا شوید.

برای  پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر به این نکات توجه کنید

در این بخش تلاش شده است ، برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت چاپ عنوان شود. برای پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر ، توجه به این نکات از اهمیت ویژه ای برخوردار است :

محدودیت استفاده از جوهر

به منظور پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر ، میتوان برای مصرف جوهر محدودیت هایی تنظیم نمود. در برخی از موارد نیازی به چاپ دقیق جزئیات وجود ندارد. بنابراین می توان میزان جوهر به کار رفته در چاپ را کاهش داد. این کار باعث می شود تا چاپ کمرنگ تری داشته باشیم. اما در عین حال با کاهش مصرف جوهر، در هزینه ها صرفه جویی می شود. البته این راهکار بیشتر برای شرکت هایی مناسب است که استفاده ی زیادی از پرینتر دارند و کیفیت چاپ نیز برایشان در اولویت نیست.

عدم استفاده از چاپ رنگی چاپ

رنگی از آن دسته از اموری ست که هزینه ی چاپ را به طور چشمگیری افزایش میدهد. می توان گفت در بیشتر موارد چاپی با استفاده از پرینترهای خانگی و اداری، نیازی به چاپ رنگی وجود ندارد و چاپگر سیاه و سفید می تواند پاسخگوی نیاز کاربر باشد. هرچند استفاده از کارتریج های رنگی می تواند باعث خواناتر شدن چاپ شود اما هزینه ها را هم تا دو برابر افزایش می دهد. برای پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر ، توصیه میشود جز در مواقع ضروری از انجام چاپ رنگی خودداری نمایید.

استفاده از روش های جایگزین برای چاپ

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش هر چه بیشتر وسایل ارتباطی ، میتوان تا حدود زیادی از تبادل کاغذ خودداری نمود و این امر، نقش بسیاری در از بین بردن و یا کاهش هزینه ی چاپ در پرینتر ایفا میکند.

چاپ دو رو

با فعال کردن چاپ دو رو در تنظیمات پرینتر، می توان از هر دو طرف کاغذ برای چاپ استفاده کرد. این موضوع باعث کاهش مصرف کاغذ و در نتیجه موجب پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر میشود. بیشتر پرینترهای موجود در بازار دارای چنین تنظیماتی هستند و فعالسازی چاپ دو رو به سادگی از طریق پنل یا کنسول مدیریت دستگاه قابل انجام است.

 تعویض پرینترهای قدیمی

یکی از نکات مهم در پایین آوردن هزینه ی چاپ در پرینتر ، عدم استفاده از چاپگر های قدیمی است. چرا که این چاپگر ها نسبت به نمونه های جدید، مقدار بسیار بیشتری جوهر مصرف میکنند. تعویض پرینترهای قدیمی با نمونه های امروزی تری، میتواند موجب صرفه جویی در هزینه ی چاپ را شود.

نمایندگی تعمیرات کیوسرا، با تجهیز شعب خود به پیشرفته ترین ابزارآلات تعمیر و همکاری با زبده‌ ترین همکارانِ این حوزه در سطح کشور، موفق به ارائه ی بالاترین سطح کیفی خدمات در حوزه های مختلف پشتیبانی از انواع ماشین های اداری این کمپانی گشته است. این مجموعه ی بزرگ هم اکنون، به ارائه ی خدمات و سرویس های تخصصی تعمیر و بازیابی این ماشین ها در تهران و کرج و شهرستان ها، میپردازد. کارشناسان و متخصصان فعال در پارت های تعمیر نمایندگی کیوسرا ، با بهره مندی از امکانات قوی و تجهیزات به روز، قادرند در اسرع وقت، عیب یابی و تعمیر انواع مشکلات و خرابی دستگاه های کپی و چاپ و… را به انجام برسانند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩