اشتراک گذاری

چرا پرینترم چاپ نمی کند؟

همانطور که میدانید، انتظار اصلی و حیاتی ما از پرینتر و چاپگر ، چاپ اسناد، تصاویر و متونی ست که به آن ها نیاز داریم. چاپگر که از قطعات مختلف سخت افزاری و مکانیکی تشکیل شده است، ممکن است به دلایل مختلفی، با اشکالاتی روبرو شود که دستگاه را در ارائه ی خروجی با مشکل روبرو کند. چاپ نکردن پرینتر را میتوان یکی از مشکلات نسبتا متداولی دانست که بروز آن ، میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم به اصلی ترین دلایل چاپ نکردن پرینتر بپردازیم.

این مشکل ممکن است هر دستگاهی را به خود درگیر کند و در نهایت موجب وارد آمدن خسارت و یا وقفه هایی کوتاه و طولانی در روند فعالیت یک شرکت یا اداره داشته باشد. البته کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو ، با به کارگیری از تخصص، مهارت و امکانات ویژه ی خود، قادرند چنین اختلالاتی را در اسرع زمان عیب یابی نمایند و با بالاترین دقت ممکن ، اقدام به مرتفع سازی آن کنند. برای آگاهی بیشتر با دلایل چاپ نکردن پرینتر و راه های مقابله با آن ، تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

اخبار دستگاه کپی

مهم ترین دلایل چاپ نکردن پرینتر

بروز مشکل در کامپیوتر

گاهی وجود مشکلاتی از قبیل نبودن حافظه ی کافی درایوی که در آن پرینتر نصب شده، میتواند مشکل چاپ نکردن پرینتر را به همراه داشته باشد. فایل های قابل چاپ هنگامی که توسط درایور پرینتر ترجمه می شوند به مراتب حجم بیشتری اشغال می کنند. از این رو لازم است نسبت به وجود فضای مناسب درایور مورد نظر دقت داشته باشید. اشکالات فیزیکی و نرم افزاری پورت های یو اس بی هم از دیگر دلایلی ست که عدم چاپ توسط پرینتر را به دنبال خواهد داشت.

خرابی و یا عدم هماهنگی در درایور پرینتر

گاهی اوقات در صورتی که درایور پرینتر مشکل داشته یا به درستی نصب نشده باشد، می تواند باعث چاپ نکردن پرینتر شود. برای آگاهی از نصب صحیح درایور پرینتر، میتوانید، در قسمت منوی استارت وارد گزینه Device and Printers شوید که البته این گزینه از قسمت کنترل پنل کامپیوتر هم قابل دسترسی است. در این صفحه می توانید درایورهای نصب شده را ببینید.

مشکلات و اختلالات ناشی از خود پرینتر

یکی دیگر از مهم ترین دلایل چاپ نکردن پرینتر ، مشکلاتی ست که در خود دستگاه وجود دارد. پرینتر برای چاپ نکردن اسناد شما می تواند دلایل گسترده ای داشته باشد که بررسی تمام آن ها در حوصله ی این مقاله نمی گنجد. توجه داشته باشید که در صورتی که پس از دستور چاپ پرینتر از حالت Ready خارج شد ، یعنی چراغ آن چشمک زن شد و چاپ نکرد به احتمال زیاد مشکل از پرینتر شماست.

خاموش بودن دستگاه چاپگر

بسیاری از مواقع دلیل اصلی چاپ نکردن پرینتر ، تنها خاموش بودن دستگاه است. این مشکل ریشه در خرابی کابل یو اس بی متصل به دستگاه دارد. لذا توصیه میشود، در هنگام روشن نشدن پرینتر ، ابتدا از سلامت کابل تغذیه ی آن ، اطمینان حاصل نمایید.

خرابی و اتصالی کابل دیتای پرینتر

سلامت کابل دیتای پرینتر ، در کارایی دستگاه ، اهمیت ویژه ای ایفا میکند. چنانچه این کابل با خرابی مواجه شود، ممکن است به چاپ نکردن پرینتر منجر شود.

نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو ، به صورت تخصصی به عیب یابی و تعمیر انواع پرینتر ریکو میپردازد. تعمیر این ماشین های اداری، در نمایندگی ریکو، با بالاترین سطح کیفی و استاندارد ترین شیوه های ممکن به انجام میرسد. خرابی ها و اختلالات پرینترهای ریکو ، ممکن است در گروه های مختلفی از قبیل سخت افزاری و مکانیکی مورد بررسی قرار بگیرند که هر کدام نیاز به بررسی ویژه ی متخصصان دارند.

برای پیشبرد دقیق  اهداف تعمیر و بازیابی، در تمام مراحل تعمیر پرینتر ریکو، لازم است از ساده ترین و هوشمندانه ترین شیوه و ترفند استفاده کرد تا کاربر متحمل هزینه ی زیاد تعمیرات نشود. به همین منظور نمایندگی تعمیر پرینتر ریکو، همیشه از اصولی ترین و کم ریسک ترین ترفند ها در تعمیر و ترمیم مشکلات این تجهیزات اداری، بهره میبرد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩