اشتراک گذاری

صرفه جویی در مصرف جوهر پرینتر

هزینه های چاپ یکی از اصلی ترین هزینه هایی ست که کاربران و دارندگان پرینترها با آن مواجه اند. این هزینه ها شامل موارد مختلفی از قبیل هزینه ی کاغذ و جوهر میشود. از آن جا که هزینه های مصرف جوهر در پرینترهای جوهر افشان به میزان قابل توجهی از هزینه ی خرید و شارژ تونر در پرینترهای لیزری بالاتر است، بسیاری از کاربران و دارندگان این تجهیزات، در صدد استفاده بهینه از کارتریج پرینتر جوهرافشان و یا صرفه جویی در مصرف جوهر پرینتر خود هستند و سوالاتی را در این خصوص مطرح میکنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی راه های صرفه جویی در مصرف این هزینه ها بپردازیم و از شما دعوت میکنیم تا انتهای این بخش با نمایندگی تعمیر پرینتر کونیکا مینولتا همراه شوید.

راه های صرفه جویی در مصرف جوهر پرینتر

چاپ تنها در موارد ضروری

در بسیاری از مواقع اسناد و تصاویر چاپ شده تنها برای یک بار مورد استفاده قرار میگیرند و این در حالی ست که میتوان با ذخیره سازی آن ها از طریق راه هایی چون اسکن، نقش مهمی در صرفه جویی در مصرف جوهر پرینتر کونیکا مینولتا دارد.

چاپ صفحه وب

برای به حداقل رساندن هزینه های چاپ در مواقعی که قصد پرینت از صفحات وب را دارید توصیه میشود محتویات صفحه ی وب مورد نظرتان را در قالب برنامه قالب برنامه word ذخیره کنید و فونت را از سایز 12 به 10 جابه جا کنید و سپس اقدام به چاپ کنید.

چک کردن مجدد کارتریج

به منظور صرفه جویی در مصرف جوهر پرینتر توصیه می شود برای اطمینان از اتمام جوهر کارتریج کونیکا مینولتا، قبل از شارژ دوباره و یا تعویض کارتریج، دهانه ی کارتریج را با یک دستمال مرطوب پاک کنید و کارتریج را دوباره مورد امتحان قرار دهید. چرا که در بسیاری از مواقع عملکرد نامناسب کارتریج به دلیل گرفتگی حفره های آن اتفاق می افتد و موجب بالا بردن مصرف جوهر میشود.

کمتر از چاپ رنگی استفاده کنید

پرینت رنگی در مقایسه با چاپ سیاه و سفید، هزینه ی بسیار بالاتری دارد. اگر چه رنگ ها، تاثیر بسیاری در بالا بردن زیبایی و کیفیت چاپ، ایفا میکنند، اما استفاده ی زیاد از آن ها، میتواند هزینه ی چاپ زیادی را به کاربر تحمیل کند. چنانچه قصد صرفه جویی در مصرف جوهر پرینتر داشته باشید، پیشنهاد میشود ترجیحا از چاپ های سیاه و سفید استفاده کنید و در اغلب مواقع اپلیکیشن ها و سایر امکانات از قبیل ایمیل را جایگزین کنید.

استفاده از فونت مناسب

شاید کمتر کسی به این نکته توجه نشان دهد اما فونت های مختلف میتوانند تاثیر بسیاری در بالا و پایین بردن مصرف جوهر داشته باشند. طبیعتا فونت های ضخیم هنگام چاپ جوهر بیشتری مصرف می کنند. لذا توصیه میشود، در مواقعی که قصد مصرف حداقلی جوهر را دارید، از فونت های ظریف تر استفاده کنید.

پرینترهای قدیمی را کنار بگذارید

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در پایین آوردن هزینه های چاپ از جمله هزینه ی جوهر مصرفی در پرینتر لیزری، جایگزین کردن چاپگر با نمونه های جدید و کارآمد تر است. طراحی پرینترهای جدید به گونه ای انجام شده است که قطعات با حداقل مصرف مواد به انجام فرایند چاپ بپردازند.

نمایندگی تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا ، برای افزایش رضایت و راحتی کاربران و مشتریان گرامی خود، خدمات متنوعی را در حوزه های مختلف ارائه میدهد. از اصلی ترین و مهم ترین سرویس های این مجموعه میتوان به تعمیر و بازیابی انواع پرینتر کونیکا مینولتا، اشاره کرد. نمایندگی تعمیرات پرینتر کونیکا مینولتا ، با برخورداری از کادر تعمیر، قادر است کلیه ی اختلالات سخت افزاری و مکانیکی به وقوع پیوسته در این تجهیزات را شناسایی و در کمترین زمان مرتفع سازد.

کلیه ی سرویس ها و خدمات پشتیبانی ارائه شده از سوی نمایندگی پرینتر Konica minolta برای اعتماد هر چه بیشتر کاربران و مشتریان عزیز با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه است. این نمایندگی در شعب مختلفی در تهران، کرج و شهرستان ها به فعالیت میپردازد که اطلاعات آن ها در سایت قرار گرفته است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩