اشتراک گذاری

آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس Firefox

بارها در سایت های مختلف برایتان پیش آمده که یک فایل را بخواهید پرینت بگیرید اما موقع چاپ چیزی که مشاهده میکنید یک صفحه کاملا نامرتب و بهم ریخته است. با آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس همراه باشید تا دیگر به این مشکل بر نخورید. در آموزش قبلی نحوه تنظیم پرینتر در مرورگر کروم را بررسی کردیم ، اما در این آموزش می خواهیم به تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس بپردازیم.

مرورگر فایرفاکس یکی از مرورگر های محبوب دنیاست که امروزه علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. امکانات بسیار زیاد این مرورگر و Add On های زیادی که روی آن می توان نصب کرد باعث شده طرفداران بسیار زیادی علی الخصوص برنامه نویسان را برای کار با آن متقاعد کند. اما یکی از دغدغه های کاربران در هنگام پرینت گرفتن از صفحات یک وبسایت است که به هنگام چاپ صفحه ی چاپ شده نامرتب و نامیزان به نظر میرسد. در آموزش تنظیمات پرینتر در فایرفاکس به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه پرینتر را برای  این مرورگر تنظیم کنیم.

آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس Firefox

نحوه تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس

برای تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس شما بعد از باز کردن مرورگر می توانید در گوشه ی سمت راست بالای آن گزینه سه خط را کلیک کنید. بعد از باز شدن این فهرست می توانید به قسمت پرینت مراجعه کرده و از آنجا تنظیمات پرینتر را به تنظیمات دلخواه خود تغییر دهید. بعد از باز شدن قسمت پرینت میتوانید به نحوه چاپ عمودی ، افقی و صفحات مورد نظر چاپ و… دسترسی پیدا کنید. در این مقاله به تک تک این موارد خواهیم پرداخت.

تنظیمات پرینت در فایرفاکس

از سمت چپ شروع می کنیم گزینه Print اولین گزینه است که شما در سمت چپ خواهید دید. برای دسترسی به این قسمت شما می توانید با استفاده از کلید میانبر  Ctrl+p نیز به این قسمت دسترسی پیدا کنید. بعد از باز کردن print در ابتدا می توانید پرینتر خود را انتخاب کنید و در قسمت بعد می توانید تعداد نسخه چاپ و همیچنین صفحات مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

 • در قسمت Select Printer می توانید پرینتر را انتخاب کنید. اگر در تنظیمات سیستم عامل ، پرینتر پیشفرض را انتخاب کرده باشید. در همین پنجره نیز دستگاه پیشفرض دیده می شود.
 • در قسمت Preferences سایز کاغذ، کیفیت چاپ و دیگر تنظیمات انجام می شود.
 • در  قسمت Print range می توانید مشخص کنید تمام صفحات چاپ شود (All)، از صفحه مورد نظر تا صفحه مورد نظر چاپ شود(Pages) و یا قسمت های انتخاب شده چاپ شود(Selection).
 • در قسمت Number of copies می توانید تعیین کنید که از صفحه مورد نظر چه تعداد کپی گرفته شود.

تعمیر پرینتر خود را به ما بسپارید

آموزش تنظیمات Page Setup در مرورگر فایرفاکس

گزینه بعدی که هنگام تنظیمات پرینتر در مرورگر فایرفاکس شما به آن دسترسی خواهید داشت Page Setup می باشد که در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به صفحه را انجام دهید. بعد از بازکردن این گزینه برای شما یک پنجره باز خواهد شد که از دو قسمت Format & Option و Margin & Header/footer در قسمت اول شما می توانید به تنظیمات اینکه کاغذ به صورت عمودی یا افقی چاپ شوید دسترسی پیدا کنید و در نوار دوم می توانید تعیین کنید که چه مقدار محتوای شما از کناره های کاغذ فاصله داشته باشد. به این موارد حتی بدون باز کردن این پنجره نیز می توانید دسترسی داشته باشید.

تب Format & Options:

 •  در قسمت Format می توان تعیین کرد که صفحه بصورت عمودی یا افقی پرینت شود.
 • قسمت Scale نیز میزان بزرگنمایی محتویات صفحه هنگام پرینت را تعیین می کند. در این قسمت به صورت پیش فرض تیک Shrink to fit Page Width خورده است تا پرینت، بصورت تمام صفحه صورت گیرد.
 • در قسمت Options با فعال کردن Print Background رنگ های زمینه نیز چاپ می شود.

تب Margin & Header/Footer :

 • در قسمت Margins می توان تعیین کرد محتوای چه مقدار از کناره های کاغذ فاصله داشته باشد. این مقدار با دادن عدد کمتر یا بیشتر تغییر می کند.
 • در قسمت Headers & Footer گزینه ها به صورت زیر است:
  –blank–: پرینت هیچ چیز
  Title: چاپ عنوان صفحه
  URL: چاپ آدرس اینترنتی وب
  Date/Time: چاپ تاریخ و ساعت
  Page #: چاپ شماره صفحه
  Page # of #: چاپ شماره صفحه از کل صفحات

در کنار همین موارد این گزینه ها به صورت دسترسی راحت تر در اختیار شما قرار گرفته که از آنجا نیز می توانید تنظیمات پرینتر را برای مرورگر firefox انجام دهید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩