اشتراک گذاری

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های پرینت با گوشی اندروید

در روش روتین و معمول همیشگی اگر بخواهیم یک فایل که در گوشی اندرویدی ما وجود دارد را پرینت بگیریم باید این فایل را ابتدا از طریق کابل به یک لپ تاپ با کامپیوتر انتقال و سپس آن را پرینت بگیریم. اما به لطف پیشرفت فناوری این امکان برای کاربران گوشی های اندرویدی وجود دارد تا به صورت مستقیم فایل های خود را از گوشی پرینت بگیرند. برای این کار به یک سری اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید نیاز است.

این برنامه پرینت با اندروید به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به انتقال فایل ها به لپ تاپ، مستقیما به پرینتر وصل شوند و فایل های مختلف را پرینت بگیرند. البته شرط استفاده از این برنامه ها دسترسی به پرینتری است که به قابلیت وایرلس یا شبکه شدن مجهز باشد. در ادامه برخی از برترین و کاربردی ترین اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی را برای شما معرفی می کنیم.

اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید

برنامه پرینت با گوشی اندروید HP Print Service Plugin

یکی از اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی کاربردی موجود نرم افزار  HP Print Service Plugin است که به شرکت اچ پی تعلق دارد. این برنامه می تواند در اتصال دستگاه کپی به گوشی برای پرینت گرفتن فایل های درون گوشی مورد استفاده قرار بگیرد. کافی است این برنامه را دانلود و آن را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید تا با اتصال از طریق وایرلس یا شبکه به پرینتر، فایل های مورد نیاز را پرینت بگیرید. البته نکته قابل توجه در خصوص استفاده از این برنامه پرینت با اندروید این است که تنها برای پرینتر های برند اچ پی می توان از آن استفاده کرد.

اپلیکیشنHP Print Service Plugin

برنامه Mopria Print Service

یکی دیگر از اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید، برنامه Mopria Print Service است. این نرم افزار نیز روی گوشی اندرویدی نصب می شود و می توان با اتصال دستگاه به پرینتر مورد نظر، فایل ها را به کمک این برنامه پرینت با اندروید چاپ کرد. این برنامه یک تفاوت قابل توجه با برنامه HP Print Service Plugin دارد، آن هم این است که بر خلاف آن برنامه، Mopria Print Service با مدل ها و برند های مختلف پرینتر ها سازگاری داشته و می توان از آن برای دستگاه های مختلف استفاده کرد. برای مثال برای پرینتر های توشیبا، اچ پی، اپسون، سامسونگ و کانن می توان از این نرم افزار کمک گرفت.

اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید

برنامه پیشرفته تر HP Smart

از جمله اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی که قابلیت های برجسته تری هم دارد، نرم افزار HP Smart است. البته باز هم تنها می توان از این نرم افزار برای پرینتر های اچ پی استفاده کرد. اما علاوه بر امکان پرینت فایل ها از گوشی اندرویدی یک سری قابلیت های دیگر هم در این نرم افزار در دسترس کاربران است. برای مثال آن ها می توانند اطلاعات و سابقه پرینت های خود را در برنامه ببینند. علاوه بر این امکان تنظیم اندازه و سایز کاغذ ها نیز در این برنامه پرینت با اندروید وجود دارد.

برنامه چاپ با گوشی

امکان تعیین نوع پرینت رنگی یا سیاه و سفید، تعیین تعداد پرینت ها، اطلاع یافتن از میزان باقی مانده کارتریج دستگاه و در صورت نیاز شارژ کارتریج، تعیین میزان سایز پرینت ها و … از ویژگی هایی است که این نرم افزار در اختیار کاربران قرار می دهد. این برنامه هم برای گوشی های اندرویدی قابل استفاده است و هم می توان از آن در گوشی های آیفون استفاده کرد. اما ویژگی جالب توجه این نرم افزار این است که امکان اسکن فایل ها در گوشی را هم به کاربران می دهد.

اپلیکیشنHP Smart

نرم افزار PrinterShare™ Mobile Print Premium

یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی، برنامه PrinterShare™ Mobile Print Premium است. این برنامه با تمام برند ها و مدل های پرینتر موجود در بازار سازگاری دارد و می توان از آن برای هر پرینتری که قابلیت وایرلس یا شبکه شدن دارد، استفاده کرد و تمام عکس ها، فایل های ورد و پی دی اف و سایر مدارک و اسناد را پرینت گرفت. این برنامه هم با وایرلس و شبکه و هم از طریق بلوتوث کار می کند. حتی می توان با استفاده از کابل USB نیز به کمک این برنامه فایل ها را با پرینتر پرینت گرفت. در این برنامه پرینت با اندروید هم می توان سایز و نوع کاغذ را تعیین کرد.

اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید

Print Hammer mill یکی از اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی

یکی از برنامه های پرکاربرد و در عین حال رایگانی که برای پرینت مستقیم فایل ها از گوشی اندرویدی در دسترس کاربران این گوشی ها است، برنامه Print Hammer mill است. این برنامه هم در تبلت و هم در گوشی های اندرویدی قابل استفاده است. می تواند از طریق بلوتوث، وای فای، شبکه و همچنین کابل USB به پرینتر وصل شود تا کاربران بتوانند فایل های مختلف را بدون واسطه و مستقیما پرینت بگیرند. هر فایلی با هر فرمتی که باشد و هر منبعی که داشته باشد را می توان به کمک این برنامه پرینت با اندروید، چاپ کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه اتصال پرینتر
اپلیکیشنPrint Hammer mill

اپلیکیشن google cloud print

یکی دیگر از کاربردی ترین اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی، برنامه google cloud print است. عملکرد این برنامه متکی به سرویس ابری است و از این طریق کاربران می توانند تمامی فایل های خود را پرینت بگیرند. در استفاده از این برنامه به یک اکانت گوگل نیاز است تا بتوان با دسترسی به فضای ذخیره سازی ابری در گوشی، فایل ها را مستقیما به پرینتر انتقال داد و پرینت گرفت. این سرویس به یک پرینتر مجهز به سرویس وای فای نیاز دارد. هر فایلی و با هر فرمتی را می توان با این برنامه پرینت با اندروید چاپ کرد.

اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید

نرم افزار Canon Print Service

پیش از این اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید اختصاصی پرینتر های برند اچ پی را معرفی کردیم، این برنامه اختصاصا به پرینتر های کانن مربوط می شود. در نتیجه با نصب آن روی گوشی های اندرویدی و اتصال به پرینتر کانن مورد نظر، می توان فایل های مختلف مانند عکس و فایل ورد و PDF را پرینت گرفت. برای استفاده از این برنامه کاربران باید یک موضوع دیگر را هم در نظر داشته باشند. این برنامه تنها برای یک سری مدل پرینتر های خاص کانن سازگاری دارد و نمی توان برای تمام مدل ها از آن استفاده کرد. برای مثال پرینتر مدل Maxify از مدل هایی است که با این برنامه سازگار است.

اپلیکیشنCanon Print Service

برنامه پرینت با گوشی اندروید Epson iPrint

Epson iPrint از جمله اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی است که کار چاپ و پرینت اسناد و فایل های مختلف را بسیار سریع و راحت کرده است. این برنامه قابلیت چاپ از راه دور و اسکن را هم را دارد و می توان آن را روی انواع گوشی اندرویدی و تبلت نصب کرد. در نتیجه به راحتی می توان از این برنامه پرینت با اندروید برای چاپ انواع فایل ها استفاده کرد.

اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندروید

برنامه Printer On برای پرینت مستقیم با گوشی اندرویدی

این برنامه هم اختصاصا برای گوشی های اندرویدی قابل نصب و استفاده است. این برنامه از جمله اپلیکیشن های پرینت با گوشی اندرویدی است که می تواند نزدیک ترین و در دسترس ترین پرینتر های اطراف را جست و جو کرده و آن را پیدا کند. در نتیجه هر جایی که باشید این برنامه با تکیه بر قابلیت GPS خود می تواند نزدیک ترین پرینتر را برای چاپ اسناد پیدا کند. این برنامه هم کار پرینت مستقیم فایل ها از گوشی با پرینتر را راحت تر و سریع تر می کند.

اپلیکیشنPrinter On
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩