اشتراک گذاری

پیدا کردن آی پی پرینتر

پرینترهای زیراکس، در امور اداری، خانگی و شخصی و مراکز علمی و آموزشی، کاربردهای فراوانی دارند. اتصال پرینتر به شبکه و اینترنت این کاربردها و فواید دسترسی به آنها را دو چندان کرده است.

در این میان داشتن پیکربندی مشخص جهت کار با شبکه الزامیست. این مورد هم تنها با دانستن آی پی آدرس پرینتر امکان پذیر می‌گردد. انجام این کار و تعیین IP address در دو سیستم عامل ویندوز و مک، ضروری است و بدون وجود این موارد عملا نمی‌توان پرینترها را در شبکه راه اندازی نمود.

خوشبختانه امروزه آموزش های لازم برای پیدا کردن آدرس آی پی آدرس پرینتر بسیار آسان بوده و در دسترس عموم قرار دارد. ما نیز در همین بخش به این موضوع پرداخته و آن را به زبانی ساده بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم این برای آشنایی با نحوه به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه بیسیم مطلب آموزش اتصال پرینتر به شبکه وایرلس را مطالعه کنید.

۹ قدم تا رسیدن به آی پی پرینتر در ویندوز و مک!!

شاید گفتن این که پیدا کردن آی پی کار ساده ایست، در ابتدا چندان قابل قبول نباشد. اما با رعایت برخی نکات و طی نمودن مراحل کار به ترتیب اولویت و با دقت می‌توان به این هدف دست یافت.

گام اول: پیدا کردن آی پی پرینتر xerox برای Windows 7 در ۵ مرحله ساده!

  1. ابتدا منوی Start  را باز کنید. در گوشه پایین سمت چپ گزینه دسک تاپ وجود دارد. روی آن کلیک نموده و آن را اننتخاب کنید.
  2. از میان مواردی که منوی استارت به شما معرفی می‌کند، روی گزینه کنترل پنل رفته و وارد آن شوید.
  3. در این مرحله وارد قسمت Devices and Printers شوید. این کار با کلیک کردن روی گزینه Hardware and Sound که در منوی Control Panel باز شده امکان پذیر می‌گردد.
  4. در این مرحله از پیدا کردن آی پی پرینتر لازم است تا مدل چاپگر خود را یادداشت نمایید. این مورد روی بدنه پرینتر ثبت شده و به آسانی قابل دسترسی است. تا اینجای کار مدل پرینتر روی بخش Printers and Faxes ظاهر شده است. این مدل دارای شماره مخصوصی است که باید آن را با مدلی که در منو دیده می‌شود انطباق دهید. در این بخش برای یافتن آی پی آدرس چاپگر وارد آخرین مرحله شوید.
  5. این آخرین مرحله کار برای یافتن آی پی آدرس چاپگر است. برای این منظور ابتدا روی پرینتر، کلیک راست زده و سپس روی گزینه Properties کلیک کنید. اکنون روی تب جنرال، فیلدی با عنوان Location  را مشاهده می‌کنید. سمت راست این برچسب اعدادی دیده می‌شوند که آی پی آدرس پرینتر شما هستند.

گام دوم: آی پی پرینتر زیراکس در مک را با طی ۴ مرحله بیابید!

سیستم عامل مک نیز دارای دستورالعمل ویژه و البته بسیار ساده ای برای یافتن آی پی چاپگر است. برای این کار کافی است مراحل ۴ گانه زیر را با دقت انجام داده و در پایان پیدا کردن آی پی پرینتر خود را تجربه کنید!

  1. ابتدا وارد قسمت Preferences شوید. برای این کار باید روی کلمه System Preferences کلیک کنید. این گزینه در گوشه بالای سمت چپ صفحه قرار دارد و کلیک روی آن پنجره ای را با گزینه های مختلف باز می‌کند.
  2. در این پنجره باز شده، روی گزینه Print and Scan کلیک کنید. این بار پنجره جداگانه ای باز می‌شود که چاپگرهای نصب شده را در پنل سمت چپ آن خواهید دید.
  3. اکنون زمان انتخاب پرینتر مورد نظر شماست که باید از میان گزینه های داده شده انتخاب شود. با کلیک روی پرینتر دلخواه، در سمت راست و قسمت توضیحات داده شده، اطلاعات مختلفی را مشاهده خواهید کرد. یافتن آی پی آدرس چاپگر این بخش کار ساده ای است که در ادامه توضیح داده می‌شود.
  4. این بخش محل مشاهده و پیدا کردن آی پی پرینتر زیراکس است. این عدد در قسمت توضیحات و در بخشی خاکستری رنگ، همراه با سایر توضیحات پرینتر و درست بعد از عبارت Location مشخص شده است.
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

15 + نه =