اشتراک گذاری

تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس

مواد مصرفی، نقش کلیدی در عملکرد دستگاه های کپی دارند و اگر کیفیت مطلوبی نداشته و یا از حجم آنها کاسته شود، کیفیت عملکردی دستگاه دچار ایراد خواهد شد. دولوپر یا پودر سنگین یکی از این مواد مصرفی است که نقش مهمی در کار دستگاه و کیفیت چاپ آن دارد. جالب است بدانید که دولوپر، با انتقال تونر به درام دستگاه کپی به درست تر انجام شدن فرایند چاپ کمک می کند. وجود هرگونه ایراد در عملکرد دولوپر یا مخزن آن که به تانک دولوپر مشهور است، کیفیت چاپ دستگاه را به شدت مختل خواهد کرد. تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس زمانی انجام می شود که ریزش دولوپر اتفاق افتاده باشد.

البته این ماده به گونه ای است که پس از مدتی تاریخ مصرفش تمام شده و نیاز به تعویض دارد. تشخیص این که دولوپر نیاز به تعمیر دارد یا تعویض، بر عهده تعمیرکارانی است که در حوزه تعمیرات فتوکپی تجربه کسب کرده اند. ما نکات مهم در خصوص تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس را به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. در صورت نیاز به خدمات تخصصی تر می توانید از تیم کارشناسی حاضر در نمایندگی تعمیرات کپی زیراکس کمک بگیرید.

تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس

چه موقع باید اقدام به تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس کنیم؟

پیش تر گفتیم که تعمیر دولوپر دستگاه فتوکپی زیراکس یا هر برند دیگر، وقتی انجام می شود که این ماده یا مخزن آن معیوب شده باشند. اگر تانک دولوپر ایرادی داشته باشد، قطعا کیفیت چاپ به شدت مختل خواهد شد. یکی دیگر از مهم ترین مشکلات دولوپر فتوکپی زیراکس، مخلوط شدن مواد اضافه با این ماده است.

مشکل دیگر دیر تعویض کردن دولوپر است که تبعات سنگینی هم به دنبال دارد. بد نیست بدانید که به تعویق افتادن زمان تعویض این ماده، می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی از قبیل تونر ریزی در دستگاه شده و به این ترتیب، کیفیت چاپ کپی شما را به شدت کاهش دهد. اما در صورت تمام شدن تاریخ مصرف دولوپر دیگر امکان تعمیر اَن وجود نداشته و تنها با تعویض آن می توان مشکلات دستگاه را برطرف کرد.

تعویض درام دستگاه کپی زیراکس خود را به ما بسپارید

تعویض دولوپر دستگاه کپی زیراکس

تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس اولویت اصلی همکاران ما در نمایندگی کپی است. آنها تلاش می کنند با ترمیم مشکلات موجود در این بخش، تعویض آن را به تعویق انداخته و امکان استفاده بیشتر از این ماده را فراهم سازند. اما دولوپر یا پودر سنگین عمر کاری مشخصی دارد. هم زمان با تمام شدن تاریخ مصرف این ماده، باید آن را تعویض کرد. اگر دستگاه کپی زیراکس شما مدت طولانی با دولوپر فاسد یا تاریخ گذشته کار کند باید منتظر افت شدید کیفیت دستگاه باشید.

از طرفی این مساله ممکن است روی سایر اجزاء دستگاه نیز تاثیر منفی گذاشته و عملکرد آنها را مختل سازد. تعویض دولوپر دستگاه کپی زیراکس کار چندان سختی نیست، اما نکاتی دارد که اگر به درستی رعایت نشوند، مشکلاتی در روند کار ایجاد خواهد شد. بنابراین بهتر است انجام این کار را به تکنسین های کاربلد محول کنید تا آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. در هنگام تماس با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی Xerox مدل دستگاه را به تکنسین ما اعلام کنید تا تیم تعمیر کپی در محل مواد اصل و مناسب را تهیه کنند.

نحوه تعویض دولوپر فتوکپی زیراکس

در بخش های قبل عنوان کردیم که تعویض دولوپر دستگاه کپی زیراکس کار خیلی سختی نیست. برای این منظور شما باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید. اول این که این ماده به صورت فیزیکی مصرف نمی شود؛ یعنی در زمان مشخصی، کیفیت خود را از دست داده و نیاز به تعویض خواهد داشت. دومین نکته ای که تیم تعمیر دولوپر دستگاه کپی زیراکس مورد توجه قرار می دهند، این است که با توجه به تاثیر بالای این ماده در کیفیت چاپ، حتما باید در زمان مشخص تعویض شود.

دستگاه های فتوکپی به هیچ عنوان نباید با دولوپر فاسد و تاریخ گذشته کار کنند. در این صورت مصرف تونر به شدت افزایش پیدا کرده و مشکلی تحت عنوان تونر ریزی اتفاق خواهد افتاد. در نهایت این که گرما و رطوبت زیاد، کیفیت دولوپر را به شدت کاهش می دهد و با چسبیدن ذرات تونر به هم، مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. به همین خاطر هم باید این ماده را در محیط های خشک و خنک نگهداری کرد.

نمایندگی دستگاه کپی زیراکس

تعمیر دستگاه کپی اساسا حوزه ای تخصصی است که به هیچ عنوان نباید توسط افراد مبتدی و ناشی انجام شود. این کار نیاز به مهارت و تجربه بالایی در تعمیر و تعویض قطعات دستگاه داشته و اگر کوچک ترین اشتباهی در مراحل آن رخ دهد، باید قید دستگاه را بزنید. نمایندگی دستگاه کپی زیراکس شرایطی را فراهم کرده که این عملیات به حرفه ای ترین شکل انجام گردد. نمایندگی مجاز زیراکس با نظارت مرکز سخت افزار ایران، ضمن بهره مندی از حضور کادر فنی مجرب و کار آزموده، تخصصی ترین خدمات را در حوزه تعمیرات فتوکپی به کاربران ارائه می دهد.

این مرکز در مسیر تحقق شعار مشتری مداری حرکت می کند و تا حصول این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود. در روند ترمیم دستگاه فتوکپی در نمایندگی تعمیرات کپی، کلیه بخش های این دستگاه به دقت بررسی شده و حتی ریز ترین مشکلات نیز برطرف خواهند شد. به این ترتیب کاربران محترم می توانند شاهد بازگشت عملکرد دستگاه خود به کیفیت اولیه باشند. نمایندگی دستگاه کپی زیراکس در زمینه فروش مدل های مختلف این دستگاه نیز فعالیت های مفیدی انجام داده است. ضمن برقراری تماس با این مجموعه، می توانید از خدمات و سرویس های متنوع آن بهره مند شوید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩